Sayfa 182/1024 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282682 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 1,449 - 1,456 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. aç tavuk kendini darı ambarında görürmüş: https://www.memurlar.net/haber/76888...eye-cikti.html
    yatırım tavsiyesi değildir.

Dünyanın süper gücü Türkiye yine şahlandı. Üzerinde oynanan oyunları bir günde bozdu. Dolara 80 kuruşluk çelme taktı yapıştırdı yere. Borsamız uçuyor. Bütün hisseler tavan. Alıcılar sırada emirlerinin gerçekleşmesi için dua ediyor. Yabancı yatırımcı kontenjanımız doldu diyoruz sırada bekleyenlere artık yatıramazsınız. Fabrikalarımız 3 vardiya çalışıyor taleplere yetişebilmek için. Özel sektör de işçiler isyanda, yeter artık bu ücretler hak ettiğimizden fazla vermeyin diyorlar patonlara.
    Saray'ında tahtında oturup altın varaklı tabağında yemek yiyen beyaz çayını refah içindeki halkını keyifle seyrederek yudumlayan Reisimizi Allah başımızdan eksik etmesin.
    Kaynak : Ben

3. Arkadaşlar bir arkadaşım whatsapp tan göndermiş. Kim yazmış, kaynak ne bilmiyorum. Faydası olur belki ya da ne bileyim beyin fırtınası olur diye paylaşmak istedim. Başka bir amacım yok. Saygılar...

MALEZYA MODELI
    Bu devalüasyonda çok tuhaf olan merkez bankası ve resmi otoritelerin dün akşam gece yarısına kadar sessiz kalmaları idi. Bu da aslında devalüasyonun devletin isteği doğrultusunda spekülasyona izin verilerek gerçekleştiği anlamını taşıyor. Merkez bankasının döviz rezervlerini kullanması dışında uygulayabileceği birçok enstruman var ve hiçbirini kullanmıyor. Halka verilecek cevap ve bahane oluşmuş nasılsa, biz ilerde bu devalüasyonu RAHİP KRİZİ olarak anımsayacağız.
    Plan muhtemelen Malezya planı. 1998 de Malezya uyguladığı ekonomik planla krizden kurtulmuştu.
    Plan şu
    1-Yüksek devalüasyon
    2- Düşük faiz
    3- Sermaye kontrrolü ve kısıtlaması
    Dün akşam merkez bankasının ilk adımı sermaye kontrolünü devreye sokması ile Malezya modelinin devreye sokulduğu anlaşılıyor.
    Bu plan aslında seçim öncesinde planlanmış ve devalüasyonun etkisi sandığa yansımaması için seçimler erkene alınmış. Seçim öncesi devletin başı bizzat yanına ekonominin kurmayını alıp İngilterede Black Rock ile pazarlık yapmış ve anlaşmaya varmıştı. Black Rock un arkasında Rochildlerin olduğunu anımsatayım. Muhtemelen o zamanlar yapılan anlaşma varlık barışı ile ülkemizde bulunan dublörlerinizin parasını varlık barışı ile getirin krizi önleyin olmuştur. Tekelci sermaye de “getiririz ama ekonominin kritik noktaları kontrolümüzde olmalı ayrıca dövizi getirdiğimizde yüksek kurdan bozdururuz”, gibi ayrıntılarını ancak gelişmeleri gördükçe anlayabiliyoruz.
    Ekonomideki kritik noktaların başında SPK geliyor sorarım size SPK nın başında Asya bankın genel müdürünün ne işi var. Bu memlekette Asya baktan fatura yatıranlara bile fetocu demedilermi.

Geldiğimiz noktada devalüasyonun kontrollü ve devletin isteği ile yapıldığı çok bariz.
    Gece yarısı merkez bankasının suskunluğunu bozması çıpanın 7 lira olacağı sinyalini veriyor. 7 den sonrasına izin yok....
    Oluşan yüksek kurla varlık barışı ile yurtdışından ciddi döviz gelip bu yüksek kurlarla bozulacak.
    Faiz silahı kullanılmayacak ve zaman içerisinde faizler düşecek.
    Borsa döviz bazlı çok ucuza geldiği ve aset değerleri orada duran şirketler tekrar değer kazanacak.
    Olan vatandaşa olacak bir haftada 4.5 tan 7 ye yükselen dolar kuru ile fakirleşmiş ollacak....
    Bahanemiz nasılsa hazır...dış güçler ve bir papaz.....
    Devalüasyonu ben istemedim ama yan cebime koy...
    Malezya planı resmen devrede....

4. TL kıtlığı var. Dolar almak için TL lazım...

Alıntı Originally Posted by senersen Yazıyı Oku
    pazartesi günü bankalar açık olur mu ? bayrama dolares ile girmek lazım. her bayram tatilinde ülkede dolar çıkar
    Pazartesi tümbankalar yarım gün bayramın 1. Günü ve pazar günü tatil yöreleri ve kurban satışının yogun oldugu ilçelerdeki ziraat bankaları açik

Alıntı Originally Posted by nabal Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bir arkadaşım whatsapp tan göndermiş. Kim yazmış, kaynak ne bilmiyorum. Faydası olur belki ya da ne bileyim beyin fırtınası olur diye paylaşmak istedim. Başka bir amacım yok. Saygılar...

MALEZYA MODELI
    Bu devalüasyonda çok tuhaf olan merkez bankası ve resmi otoritelerin dün akşam gece yarısına kadar sessiz kalmaları idi. Bu da aslında devalüasyonun devletin isteği doğrultusunda spekülasyona izin verilerek gerçekleştiği anlamını taşıyor. Merkez bankasının döviz rezervlerini kullanması dışında uygulayabileceği birçok enstruman var ve hiçbirini kullanmıyor. Halka verilecek cevap ve bahane oluşmuş nasılsa, biz ilerde bu devalüasyonu RAHİP KRİZİ olarak anımsayacağız.
    Plan muhtemelen Malezya planı. 1998 de Malezya uyguladığı ekonomik planla krizden kurtulmuştu.
    Plan şu
    1-Yüksek devalüasyon
    2- Düşük faiz
    Dün akşam merkez bankasının ilk adımı sermaye kontrolünü devreye sokması ile Malezya modelinin devreye sokulduğu anlaşılıyor.
    Bu plan aslında seçim öncesinde planlanmış ve devalüasyonun etkisi sandığa yansımaması için seçimler erkene alınmış. Seçim öncesi devletin başı bizzat yanına ekonominin kurmayını alıp İngilterede Black Rock ile pazarlık yapmış ve anlaşmaya varmıştı. Black Rock un arkasında Rochildlerin olduğunu anımsatayım. Muhtemelen o zamanlar yapılan anlaşma varlık barışı ile ülkemizde bulunan dublörlerinizin parasını varlık barışı ile getirin krizi önleyin olmuştur. Tekelci sermaye de “getiririz ama ekonominin kritik noktaları kontrolümüzde olmalı ayrıca dövizi getirdiğimizde yüksek kurdan bozdururuzâ€, gibi ayrıntılarını ancak gelişmeleri gördükçe anlayabiliyoruz.
    Ekonomideki kritik noktaların başında SPK geliyor sorarım size SPK nın başında Asya bankın genel müdürünün ne işi var. Bu memlekette Asya baktan fatura yatıranlara bile fetocu demedilermi.

Geldiğimiz noktada devalüasyonun kontrollü ve devletin isteği ile yapıldığı çok bariz.
    Gece yarısı merkez bankasının suskunluğunu bozması çıpanın 7 lira olacağı sinyalini veriyor. 7 den sonrasına izin yok....
    Oluşan yüksek kurla varlık barışı ile yurtdışından ciddi döviz gelip bu yüksek kurlarla bozulacak.
    Borsa döviz bazlı çok ucuza geldiği ve aset değerleri orada duran şirketler tekrar değer kazanacak.
    Olan vatandaşa olacak bir haftada 4.5 tan 7 ye yükselen dolar kuru ile fakirleşmiş ollacak....
    Bu planda bir açık var.Kısaca yazayım ben onu FED.

Alıntı Originally Posted by senersen Yazıyı Oku
    pazartesi günü bankalar açık olur mu ? bayrama dolares ile girmek lazım. her bayram tatilinde ülkede dolar çıkar
     Alıntı Originally Posted by Yenice Yazıyı Oku
    TL kıtlığı var. Dolar almak için TL lazım...
    3 gün boyunca piyasaya 60 milyara yakın para sürülecek

8.  Alıntı Originally Posted by nabal Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bir arkadaşım whatsapp tan göndermiş. Kim yazmış, kaynak ne bilmiyorum. Faydası olur belki ya da ne bileyim beyin fırtınası olur diye paylaşmak istedim. Başka bir amacım yok. Saygılar...

MALEZYA MODELI
    Plan şu
    1-Yüksek devalüasyon
    2- Düşük faiz
    Bu plan aslında seçim öncesinde planlanmış ve devalüasyonun etkisi sandığa yansımaması için seçimler erkene alınmış. Seçim öncesi devletin başı bizzat yanına ekonominin kurmayını alıp İngilterede Black Rock ile pazarlık yapmış ve anlaşmaya varmıştı. Black Rock un arkasında Rochildlerin olduğunu anımsatayım. Muhtemelen o zamanlar yapılan anlaşma varlık barışı ile ülkemizde bulunan dublörlerinizin parasını varlık barışı ile getirin krizi önleyin olmuştur. Tekelci sermaye de â€Åâ€Åâ€Å “getiririz ama ekonominin kritik noktaları kontrolümüzde olmalı ayrıca dövizi getirdiğimizde yüksek kurdan bozdururuzâ€, gibi ayrıntılarını ancak gelişmeleri gördükçe anlayabiliyoruz.

İyi de Malezya ya sonra bir sürü finansal kurum merkez açtı bizde Ataşehir e accaktik onlardan
    Nasıl OPEC Viyana da Brüksel Nato vs ise
    Malezya'da o bölgenin aga babası oldu Uzakdoğu finansallarinin sonra bmw fabrika açtı oraya vb
    Yani biraz farklı onları ucuza kullanmak adına önce bi topal ördek modeline dönüştürüp sonra parlatip cilaladilar bizde öyle bi niyet plan vs gören varsa yazsın ispat etsin
    Sen önce plan yapican
    Önce bu darbogazdan kurtuluş
    Sonra inşaat sarmalina veda
    Sonra cari açık modelli büyüme sevdasına Elveda . Gördün olmuyo
    Sonrada markalaşma. Marketlesme degil. Hiçbi yerde bu kadar market yok ya bayatlayip çöp olan sebze meyve unlu mamul et tavuk haddi hesabı yok
    Bi de AVM lere ekip tahsis etcen ozellikli
    Menunun üçte ikisini yemeyip çöpe yollayanlari
    Pardon kardes bi bakarmiydin diycen işaret parmağı ile gostertip yüzünü eksitip
    Dışarı çıkarıp eşek sudan gelene dek dövcen
    Yemin ediyorum bi AVM ye giriyom bu ziyani gormemek namına yemek katına cikmiyom günah ya. Neyse şimdi plan faz 1 deyiz. Geçelim şunu yirtariz
    Son düzenleme : Moruk; 16-08-2018 saat: 13:52.

Sayfa 182/1024 İlkİlk ... 82132172180181182183184192232282682 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •