Sayfa 479/1024 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529579979 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 3,825 - 3,832 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by krossingover Yazıyı Oku
    Yok hocam ben bır fen bılg ogretmenıyım ıcerısındekınkımyasalları zararlarını pano yaptırıp asarım hatta
    Hatta yerlı malında kola aldırmam ayran getırın derım dha napım
    Ama cocuklukta degısık bır histi anılaramdaldırdın bızı sımdı kızıyorsun

Hayırlısı..
    Ülkeye Cococola , mac donalds filan gibi ABD pislik yemek içecek kültürünü getirip bize modernlik, gelişmişlik diye yutturanların allah bin türlü cezasını versin. Ülkeye cola yı getireceğine bilim ve irfanı ithal etseydin ya ama olur mu yurdun insanı akıllanınca nasıl allah kitap takiyesiyle milleti mikeceksin dimi ya...

2. dolar 7 olduğunda herkes ayağa kalkmıştı. şu an dolar 6.45 ve herkes gayet relax/cool/sessiz...

Bu formasyonun ismi: ısınan suya ufak ufak alışan kurbağa formasyonu.!!

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    29.8.2018 tcmb fonlama verileri

likidite açığı :156 milyar TL

Kotasyon repo: 31 milyar TL %19.25
    BIST o/n : 125 milyar TL %19.25

tcmb kotasyon ile repo fonlamasını da sona erdiriyor. Tamamen BIST o/n üzerinden günlük fonlamaya geçiyor gibi gözüküyor. Bu da haftalık fonlamaya göre aynı faiz oranında ek sıkılaşma demek.

Günlük fonlamaya geçiyor olması , ihale yoluyla repodan sonra kotasyon repoyu da kapatmaya başlaması 13 Eylül için bir faiz artışı sinyali olabilir.
    Haftalık 19.25 ile günlük 19.25 arasında ki fark gizli faiz artışı yapmış oluyor....Bana göre MB bu faiz oranını resmileştirecek....17.50 den 19.25 e çekecek....Bundan fazlası olmaz diye düşünüyorum....

4. dolar endeksi iyi ki geriliyor, gerçi tl bağımsız takılıyor
    iç savaştaki nijerya parası bile daha haysiyetli hareket ediyor..

Dolar 6.45 o hoşaf beyinlerin gıkı çıkmıyor ama yandaş Tv lerde bile izliyorum bağır bağı bağırıyorlar, yok bebelerinin maması pahalanmış, yok kıçlarına bağladıkları çocuk bezi pahalanmış da nasıl bu fiyat artışlarıyla başa çıkacaklarmış cır cırda cır cır. umutabi tavsiyesi, bir o çocukları maçanız yetmiyorsa dünyaya getirmeyecektiniz hadi kaza falan diyelim çocuk sahibi oldunuz o zaman ithal mama yedirmeyeceksiniz, ithal kağıtla yapılan kıç bezi kullanmayacaksınz, nişasta ( o da ithal mısır, buğdaydan yapılıyor ya neyse) mama , yıka yıka kullan kıç beziyle idare edeceksiniz ancak bu şekil beteri anlayıp yeter diyeceksiniz yok öyle Doların çıkışından bana ne diye ahkam kesip sonra ağlayıp zırlamak.

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Haftalık 19.25 ile günlük 19.25 arasında ki fark gizli faiz artışı yapmış oluyor....Bana göre MB bu faiz oranını resmileştirecek....17.50 den 19.25 e çekecek....Bundan fazlası olmaz diye düşünüyorum....
    Eğer merkez bu dediğinizi yaparsa tekrar ediyorum o saatten sonra tümden ,Dolar Euro ne bulunursa bulunsun, Tl den kurtulmayan tasarruf sahibi süzme salaktır ve her türlü betere müstahaktır. Ama ben tüm Dolarcı hissiyatımla ve vicdanımla merkezin bu kadar hainliği yağacağına inanmıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Oransal olarak 7 günden 1 güne geçmek belki %19.25'in üzerine 10 baz puan atar %19.35 etkisi yapar ama asıl amaç bunun yanında bu kadar büyüklükteki bir TL meblağın (156 milyar TL) şu an için 1 hafta gibi inanılmaz uzun bir zaman tcmb'nin dışında sistemin içinde kalması. Bu TL shortlayan adamın da daha rahat hareket etmesine olanak sağlayabilir. Bence amaç faiz oranından ziyade süreyi olabildiğince daraltmak. Aslında sadeleşme taahhütünde bulunmasaydı belki de yine direk GLP'ye geçecekti ama artık bunu yapamaz, verdiği sözü tutmamış olur.

Eğer 13 Eylül'de politika faizinde 150 bazpuan artış yaparsa 1 haftalık repodan fonlaması gerekeceği için şu anki konuma göre parasal gevşemeye gitmiş gibi olur. Eğer bu faizin yeterli olduğunu düşünseydi günlük fonlamaya geçmezdi, ihale yoluyla olmasa da kotasyon repodan yine %19.25 ile devam ederdi. BIST o/n'ye komple geçiş te yapmazdı. O nedenle ben politika faizinde minimum 300 baz puan artış bekliyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    29.8.2018 tcmb fonlama verileri

likidite açığı :156 milyar TL

Kotasyon repo: 31 milyar TL %19.25
    BIST o/n : 125 milyar TL %19.25

tcmb kotasyon ile repo fonlamasını da sona erdiriyor. Tamamen BIST o/n üzerinden günlük fonlamaya geçiyor gibi gözüküyor. Bu da haftalık fonlamaya göre aynı faiz oranında ek sıkılaşma demek.

Günlük fonlamaya geçiyor olması , ihale yoluyla repodan sonra kotasyon repoyu da kapatmaya başlaması 13 Eylül için bir faiz artışı sinyali olabilir.
    Önce; apar topar lokomotif(!) sektörümüz inşaatı kurtarmak için 4 bir koldan kampanya başlattılar..

Bu öğleden sonra; AB ye yeniden dönüş açıklamaları(4 bakanla birlikte),

Dövizin sanki yüksek ağustos enflasyonunu satın alıyor gibi hızlı yukarı hareketi,

Ve bu fonlama değişikliği...

Bende sizinle aynı fikirdeyim sayın Rxpu..
    Tahminim 250 baz puandan az olmamak üzere
    Faiz artışı ...

Sayfa 479/1024 İlkİlk ... 379429469477478479480481489529579979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •