Sayfa 519/1024 İlkİlk ... 194194695095175185195205215295696191019 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by cankan Yazıyı Oku
    sevgili umut abi, herkese aşırı agresifleştim kabul ediyorum. ama size böyle birşey yaptımığı zannetmiyorum.. en son söyledğim siz " madem öyle sizde mahkemeye verin hakkınızı alın " dediğiniz de "bu konuda gereken herşey yapıldı umutabi tüm yollar artniyetli, kasıtlı ve bilinçli olarak engellendi, algı yönetimi gibi oluyor " dedim..

yani sizin öyle söylemeniz sanki bu konuda birşey yapılmamış , dava açılmamış vs algısı yaratıyordu..

diğer arkadaşların ben oldukça bilgili , zeki kapasiteli insanlar olduğunu düşünüyorum, yani İMAR BANKASI OLAYINDA DEVLETİN VE/VEYA AKP NİN YAPTIĞI ALGI MÜHENDİSLİĞİNİ , YALAN OLARAK YAYDIĞI HABERLERİN ARDINI GÖREBİLECEK, DOĞRUYU BULABİLECEK KAPASİTEDE İNSANLAR OLDUKLARINI DÜŞÜNÜYORDUM VE HALA AYNI KANAATTEYİM..

bu durumda tek seçenek kalıyor.; ARKADAŞLAR ART NİYETLİ OLARAK İMAR BANKASI TASARRUF SAHİPLERİNİN HAKLARININ GASP EDİLMESİNİ MAKUL KARŞILIYORLAR VE/VEYA İMAR BANKASI TASARRUF SAHİPLERİNİ SUÇLUYORLAR.

bu arkadaşlar olaylara objektif, bilimsel bakabilecek kişiler. bir konuyu en azından biraz araştırmadan yorum yapacak insanlara benzemiyorlar. bu olayda tüm gerçeklerin ortaya çıktığını yani insanların elindeki hesap cüzdanlarının ve dibs dekontlarının devletçe doğrulandığını, karşılaştırma yapıldığını biliyorlardır, veya araştırmışlardır.

ee arkadaş buna rağmen konuşuyorsan DEMEK ART NİYETLİSİN, FAKİRİN, GARİBANIN HAKKININ GASP EDİLMESİ SENİ KEYİFLENDİRİYOR.

faiz olayı çok tartışıldı, herkes söylüyor 2001 yılında 3 günde %30 NET FAİZ ALINDI.. İMAR BANKASI BU FAİZİ VERMEDİ , PEKİ YA NE OLDU? %90 YILLIK FAİZDEN BU 3 GÜN İÇİN NE TEKABUL EDİYORSA ONU ALDI..

geçmişte imar bankası da diğer bankalar kadar ortalama da yüksek faiz vermiştir. ortalama alınırsa imar bankasının faizi bazı bankaların altında da kalır.. (buna eminim zira 7500 faizler verilmedi)

olayın başka boyutu GERÇEKLEŞMEMİŞ KAZANÇ ASLA MUTLAK KAZANÇ DEĞİLDİR. yani geçmişte faizde reel getiri elde edenler. KONUT RANTINA YENİK DÜŞTÜLER geçmişte elde ettikleri reel getiriyi KONUT RANTI SİLİP SÜPÜRDÜ.. hatta eksiye düştüler..

DÜNYA KUMARHANE VE BU KUMARDA MÜKEMMEL ZAMANLAMA İLE BİR YATIRIM ARACINDAN DİĞERİNE GEÇEMİYORSAN ESASEN ELDE ETTİĞİN HİÇ BİR GETİRİ MUTLAK KAZANÇ OLARAK DEĞERLENDİRİLEMEZ.

BU ANLAMDA GEÇMİŞTE TL FAİZİ NE OLURSA OLSUN GAYRİMENKULE BU İNSANLAR GEÇMEDİYSE FAİZDEN ELDE ETTİKLERİ REEL GETİRİ EKSİYE DÜŞMÜŞTÜR..

İMAR BANKASINDA DA FAİZDE REEL GETİRİ OLMUŞTUR DOĞAL OLARAK, DEVLET BU REEL GETİRİYİ MUTLAK KAZANÇ GİBİ GÖRÜP,, 2/3 CİVARI GASP ETMİŞTİR.. BU GETİRİNİN MUTLAK KAZANÇ OLMADIĞINI İZAH ETTİM..

SONUÇ; AŞAĞILIK BİR GASP..

sevgiler,
    Sayın cankan tekrar edeyim ` damdan düşenin halinden ancak damdan düşen anlar ` o gün pek uzak görünmüyor o gün geldiğinde merak etmeyin damdan düşenler size hak verirler sizde onlardan öcünüzü almış olursunuz. Saygılar...

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    1-2 sene sonra ortalık sakinleşince X 2 ye satar.
    Teknoooossssaaaa......marka değeri yeter.
    Kiralarda tl. oldu Ohhhh misss....

YTD
    nah satar,iki sene sonra ne olacağını sen biliyormusun?,ben biliyorum! londranın ne kadar acımasız olduğunu yaşayarak öğreneceksiniz.borcun çokunu oradan aldınız şimdi size ölüm gelecek oradan

Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    e sabah yayıncılığı nereye koyacaksınız!!

o sabah bugün açık olan sabah ile aynı değilmiş !!!

1 gün bile yayınına ara vermeyen gazete

tuz kokmuş tuzzzz...
    Medya şirketlerine oldum olası gıcığımdır belki ondan onların batıp çıkmasını kaale bile almadım hatta her zaman illa KENEF borsası diyenlere basın şirketlerinden uzak durun bari diye nasihat etmişimdir.

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Eleştriri yapmak en doğal hak.
    Ama ülkeye dil uzatmak doğru değil,Berat gider, yarın Umut gelir-Umut gider, Ümit gelir.
    Ülkeye saldırmayın cent inizide alın gidin bu ülkeden.
    Pover gibiler.
    Gerçekler acıdır,ACI KOYAR ! git sen bonzaini çekmeye devam et,bu kafa bonzai kafası

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Dolar böyle çıkmaya devam etsin GÜLER yalakası o TEKNOSAYI münasip yerde saklar artık. BIMEKS`e ne olduysa bu gidişatta Teknosa`nın sonuda o olur. Hele goygoycu takımı TEKNOSA 1-2 yıl sonra x 2 ye satılır diyorsa bu bir tüyodur o şirketin sonu yakındır diye düşünmeye başlarım. Neyse zaten BIST bir keneftir içine giren de boğulmayı hak etmiş demektir.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    FETÖ nün hayaleti, YÖK ve üniversitelerde hâlâ yönetim yapıyor

FETÖ nün askeriye, mülkiye, yargı ve emniyet teşkilatlarına girin ve oraları ele geçirin talimatı, 1995 yılındaki Altunizade FEM deki mahrem toplantıda ilk yetişen elemanlarına verdiği emirdir.

Üniversitelere girip asistan, doktor, doçent ve profesör olma talimatı ise, 1980 li yıllarda verilmişti. Örgütün yetiştirdiği ilk elemanlar, üniversitelerde yoğunlaştı ve oraları bir bir ele geçirdi ve her üniversite işgal edilmeye başlandı.

Açıkçası buralarda alt yapısı kurulmuş olan örgüt, yetiştirdiği elemanlarını yukarıda zikrettiğim kamu kurumlarına sinsice ele geçirmek üzere, hazır malzeme haline getirildi. Daha sonra anlaşılacağı gibi oraları örgüt elemanlarınca işgal edilmiş oldu. Dolayısı ile en derin ve ilk yapılacak operasyonlar ve ayıklamalar, üniversiteler ve YÖK olmalıydı. FETÖ bataklığının merkezi, yurt içi ve yurt dışı FETÖ üniversiteleri olarak hâlâ en önemli tehlike kaynağıdır.

FETÖ nün hâlâ en güçlü para ve eleman kazanma kaynağı bu üniversitelerdir. Şu anda hâkimiyetinin yüzde 80 ini bu üniversitelerden ve öğretim üyelerinden almaktadır.

https://m.yeniakit.com.tr/yazarlar/n...yor-23085.html
    fetö,pkk diğer gerici tarikat ve yobazlar 12 mart ve 12 eylül sonrası bilinçli olarak azdırılmıştır,AKAPE'de bu sürecin parçasıdır. amaç TC'yi içten yıkmak ve 4 parçaya ayırmaktır.Güneydoğu ve doğuda kürdistan,istanbul ve çevresi bir şehir devleti. karadeniz pontus. diğer bölgelerde zaman içinde işgal edilmek için geçici olarak duracaktır. kıbrısı hiç saymayım o çoktan gitti.

Bu DOLAR ne güzel şey ya durduğu yerde heç ! ellemeden bile hep DOLUYOR. Beter olamdan yeter olmaz, Dolarda yükseliş kaçınılmaz, Merkez merkez duy bu sesi bu Doların yükseliş sesi...

Sayfa 519/1024 İlkİlk ... 194194695095175185195205215295696191019 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •