Sayfa 534/1024 İlkİlk ... 34434484524532533534535536544584634 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 4,265 - 4,272 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    "Faiz toto" da son durum...

Faiz artışı bekleyenler

1)Işık Ökte
    2)Gökhan Şen
    3)Burak Kanlı
    4)Figen Özavcı Gümülcineli
    5)Mert Yılmaz
    6)Gizem Öztok Altınsaç
    7)Ferhat Yükseltürk
    8)Sn Ayhan53 (200 bips)
    9)Sn Pc öğretmen
    10)Sn Krossinggover (500 bips)
    11)Sn Epicurist
    12)Sn Foxmulder (800 bips)
    13)Sn Rxpu (300 bips)
    14)Sn Pinno (200 bips)
    15)Sn Boschyatırım (100 bips)
    16)Sn Medyum (220 bips)
    17)Sn İşçi74
    18)Sn Carkos
    19)Sn Kaveri (300 bips)
    20)Sn Watcher46 (300 bips)
    21)Sn Tilkii (cılız)
    22)Sn Nyit (250 bips) (şartlı)
    23)?
    24)?
    25)?

Beklemeyenler

a)Tufan Cömert
    1)Sn Tengri Han
    2)Sn Moruk
    3)Sn Varolmayansehir
    4)Sn Bahri
    5)Sn Cankan
    6)Yoldaş Stonhand
    7)Sn Goksen
    8)Sn Rüzgar50
    9)Sn Diomand
    10)Sn Reha Kaya
    11)Sn Zorbayk
    12)Sn Luckbear
    13)Sn Crayon07
    14)Sn Wyatt earp
    15)Sn Efendy78
    16)Sn Hayek
    17)Sn Xinhai
    18)Sn Djkarizma06
    19)?
    20)?
    21)?

Ltf sizde görüşünüzü belirtirmisiniz?

Günün Atasözü:"Katıra baban kim diye sormuşlar,at dayım olur demiş."

saygılar/başarılar

Sn.Tengri faiz artışı beklemiyorum...
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, yatırım konusunda kimseye de güvenmeyin...

2. Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Yapmayın sayın rxpu, bu ülkede KOÇ` un dan Sabancısına onlardan en kıçı kırık sanayicisine kadar kim TEŞVİK, BELEŞ kredi olmadan kendi cebinden ,yani kendi öz sermeyesinden harcayarak yatırım yapmış ki bundan sonra yapsın ! Kaldıki neye kime güvenerek böyle bir yatırımı yapacaklar ! Gözün üstünde kaşın var diyeni içeri atıyorlar , içeri atmasalar şirketine değişik baskılarla el koyuyorlar. Doğan babasının hayrına mı DEMİRÖREN yalakasına holdingi bıraktı ? Geçin bunları bence, BETER olursa bir derecede BETERİN BETERİ olursa ihracatçı falanda kalmaz , bu durumda mokumuzu çomaklarız.

Umut abi sonuna kadar haklısınız bu ülkeye yatırım yapmak hemde kendi özsermayesinden şu ortamda sıkar bence hakkın hukukun olmadığı bir yerde hiçbir şey yapılmaz bir gecede kayyum atar tüm malvarligina el koyarlar adamın.

3.  Alıntı Originally Posted by PiNNo Yazıyı Oku
    Bir mühendis olarak söyleyebilirim ki; otomobil yapmak zor değildir. Ancak; Türkiye'de teknolojik ürünler eğer devlet aracılığıyla yapılıyorsa çok fazla politik baskı ile tasarım ve üretim takvimleri sıkıştırılarak kısa sürede sonuç alınmasını beklemektedirler. Bu da muadillerine göre performansı düşük ürünleri ortaya çıkarmaktadır. Henüz performans olarak muadillerini yakalayamayan bir ürünün dünyaya pazarlanıp rekabetçi ortama geçmesi imkansız hale geliyor. İç pazarın da yerli otomobil için yeterince büyük olmadığını düşünmekteyim. Dünya'ya satamadığın bir ürünün de markalaşıp global ölçekli bir firma olması ise imkansız hale geliyor. Türkiye'de birçok şeyin değişmesi lazım ki yüksek teknolojili ürünlerin üretilip dünya üzerinde markalaşmış bir yapıya kavuşmasından bahsedelim. GDP üzerinden bakılırsa Türkiye, ortalama bir Dünya ülkesi olmaya devam edecektir. Dünya büyürse Türkiye büyüyecek, Dünya küçülürse Türkiye küçülecektir. Batı'nın kontrolünde olan ülkemiz eksen değiştirmek istediğinde de tokadı yiyecektir. G.Kore de bunu yapmak istese emin olun ki onlar da tokadı yiyecektir, belki bizimki kadar olmaz.
    Aynen bunları söyledim ASUZU başlığında...
    Otomobil konusunda....
    Asıl meselenin ÜRETMEK değil SATMAK/PAZARLAMAK olduğunu söyledim...
    Başlıktan kovaladılar beni....

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

4.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    anladım üstad bir kahveye 15 tl veren gençlik için pek iyi olmaz yalnız bu
    İyi olur bahri , iyi olur. En azından özgürlüklerine kavuşurlar. Şu anda sahip olmadıkları özgürlüklerine.

30 Ağustos anısına...

https://twitter.com/tsumut71/status/1035032971219226625
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. Arkadaşlar isimlerin yazılı olduğu "faiz toto" yu alıntılamadan ,sadece "benim ismimi de eklermisniz Sn Tengri Han" derseniz ben eklerim...
    Sayfa kirliliği olmaması bakımından....
    Eeee haliyle baya kabarık/büyük bir listemiz oldu...
    Her bir alıntılamada neredeyse sayfa atlatacak...
    O bakımdan...
    Bu kuralı bence çok uzun her gönderide uygulamalıyız...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

6.  Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Temel önceliktir
    ve asıl olan temeldir
    bunda behis yok ki

ama tekniği yok saymak

kusura bakma cehalet olur..
    seni tenzih ederim..
    Katılıyorum teknik olmazsa olmazdır.
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, yatırım konusunda kimseye de güvenmeyin...

7.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Yapmayın sayın rxpu, bu ülkede KOÇ` un dan Sabancısına onlardan en kıçı kırık sanayicisine kadar kim TEŞVİK, BELEŞ kredi olmadan kendi cebinden ,yani kendi öz sermeyesinden harcayarak yatırım yapmış ki bundan sonra yapsın ! Kaldıki neye kime güvenerek böyle bir yatırımı yapacaklar ! Gözün üstünde kaşın var diyeni içeri atıyorlar , içeri atmasalar şirketine değişik baskılarla el koyuyorlar. Doğan babasının hayrına mı DEMİRÖREN yalakasına holdingi bıraktı ? Geçin bunları bence, BETER olursa bir derecede BETERİN BETERİ olursa ihracatçı falanda kalmaz , bu durumda mokumuzu çomaklarız.

Umut abi sonuna kadar haklısınız bu ülkeye yatırım yapmak hemde kendi özsermayesinden şu ortamda sıkar bence hakkın hukukun olmadığı bir yerde hiçbir şey yapılmaz bir gecede kayyum atar tüm malvarligina el koyarlar adamın.
    Ben aslında çok farklı bir şeyden bahsediyorum. Araba üretilemiyorsa tek motorlu mobilet üretir dolaşır halk, Bu aşama geçilince 4 tekerleklilerin üretimi başlar. Tek bir şart olur. Sıfır ithalat. Mümkünse ihracat. Çok kısa bir süre içinde kendi kendine yetebilirliğe ulaşabilmek.

Cep telefonunu içindeki mikroişlemcisi dahil burada üretene vergi olmaz ama dışarıdan getirene belirli bir süre ciddi vergi uygulanır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Neyse memleketi kurtaramayacağız, zaten yöneten bizler değiliz yöneticileri seçenlerde bizler değiliz kim kimi seçtiyse kim seçtikleri yüzünden sürünecekse memleketi kurtarma işini onlara bırakarak gelelim bizim konumuza, Dolar 6.75 lerde soluklanıyor gibi bakalım devamı ne olacak !
    İşte umutabi meselemiz dolar şu memleketin yönetimine bağlı değil mi ?? Kendi kendini fiyatlamıyor

Sayfa 534/1024 İlkİlk ... 34434484524532533534535536544584634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •