Sayfa 712/1024 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 5,689 - 5,696 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Ekonomide yaklaşım 90 yıllara çok benziyor...Dolar gittiği kadar gidecek...Arkasından faizler gidecek...Onların önünde at başı enflasyon gidecek....Bir daha dünyada dolar bolluğu oluşana dek bu yapının bozulması oldukça zor....

Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    2019 için dolar faizi hedefim: %10+
    3 ay içinde BETONCULAR battı batttı batmadı yeni bir döt kurtarma operasyonu başlatıldı demeki `aynı tas aynı hamam` deriz o zaman 10 ne ki !

3.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Ekonomide yaklaşım 90 yıllara çok benziyor...Dolar gittiği kadar gidecek...Arkasından faizler gidecek...Onların önünde at başı enflasyon gidecek....Bir daha dünyada dolar bolluğu oluşana dek bu yapının bozulması oldukça zor....

13 eylülde sinemalarda...
    ?

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    3 ay içinde BETONCULAR battı batttı batmadı yeni bir döt kurtarma operasyonu başlatıldı demeki aynı tas aynı hamam deriz o zaman 10 ne ki !
    tabi umutabi orada durmayacak dolara %20 verilen günlerde gelecek.

Benim tl ye dönme kriterim cari açığın sıfırlanması.Artı vermemiz.Yoksa dünyada doların değeri artarken biz hala allem kallem cari açık vererek gavur parası ile yaşamaya devam edersek kusura bakılmasın ama rasyonel akıl bana dolar ve altın der.Bakın altın işine de dikkat isterim arkadaşlar özellikle vurguluyorum ki gelecek yıl alıntı yapabileyim bu yazılardan .Bence altında onsun düşüşü de gelecek yıl bitecek çıkış başlayacak.Bu arada herkes burnundan soluyor millet geçim derdine düşmüş batan batana rasyonel akıl dolar altın derken ve dahi bu hükümet hala dolarla geçiş garantisi ile kanal istanbul falan yapmayı rasyonel görürken dolar altın yatırımcılığını başka noktalara çekmeye kimse çalışmasın.Bu forumda seviye çok yüksek finansal piyasalarda yatırım yapmak ciddi iştir ,neticede alınteri ile yapılan birikimler korunmaya çalışılıyor,bu konu miliyetçilikle falan sulandırılmaya çalışılmasın .En milliyetçi partinin parası nerde görüldü,hükümet nerdeyse tl yi hiç bir işinde kullanmıyor,reis her dolar bozdurun dediğinde yandaşların kulaklarından dolar fışkırıyor ,müsade edin de biz de kendimizi az bişi korumaya alalım.

6.  Alıntı Originally Posted by latino Yazıyı Oku
    Faiz artmazsa enflasyonun önüne geçilemez, enflasyon yükseldikçe döviz kuru artar sarmal oluşur..

Başımıza ne geldiyse beton sevdası yüzünden geldi....
    Yüksek bir faiz artışı olmadan enflasyonun önüne geçmek çok teorik te olsa bir şekilde mümkün. Aşırı hızlı bir yavaşlama ile çok uzun bir süre üst üste çift haneye yakın oranda resesyon (eksi büyüme) . Belki 8-10 çeyrek.

Ancak böyle bir resesyon yerine politikacılar faiz artışını tercih edebilirler. En azından kur düşmese bile istikrar kazanma ihtimali olacağından eksi büyüme yerine sıfıra yakın ama pozitif bir büyüme yakalanabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Benim tl ye dönme kriterim cari açığın sıfırlanması.Artı vermemiz.Yoksa dünyada doların değeri artarken biz hala allem kallem cari açık vererek gavur parası ile yaşamaya devam edersek kusura bakılmasın ama rasyonel akıl bana dolar ve altın der.Bakın altın işine de dikkat isterim arkadaşlar özellikle vurguluyorum ki gelecek yıl alıntı yapabileyim bu yazılardan .Bence altında onsun düşüşü de gelecek yıl bitecek çıkış başlayacak.Bu arada herkes burnundan soluyor millet geçim derdine düşmüş batan batana rasyonel akıl dolar altın derken ve dahi bu hükümet hala dolarla geçiş garantisi ile kanal istanbul falan yapmayı rasyonel görürken dolar altın yatırımcılığını başka noktalara çekmeye kimse çalışmasın.Bu forumda seviye çok yüksek finansal piyasalarda yatırım yapmak ciddi iştir ,neticede alınteri ile yapılan birikimler korunmaya çalışılıyor,bu konu miliyetçilikle falan sulandırılmaya çalışılmasın .En milliyetçi partinin parası nerde görüldü,hükümet nerdeyse tl yi hiç bir işinde kullanmıyor,reis her dolar bozdurun dediğinde yandaşların kulaklarından dolar fışkırıyor ,müsade edin de biz de kendimizi az bişi korumaya alalım.
    israf yolsuzluk savrukluk kötü yönetim oldukça dolar her zaman yatırım aracı olacaktır.yeni hedefim 2021'de 30 TL bakalım zamanı ne kadar sapmayla tutturacağım. 2016 sonunda 7+ TL en erken 2019 ortası demiştim. 10 ay önceden geldi. şimdi bakalım ne kadar önceden gelecek.

Şimdi bende teknik meknikçilere karşı HİSSİ bir temel analiz yapayım, Dolarda 6.50 li seviyelerde takılır kalırsak ve AĞUSTOS enflasyonu %19 lara vurursa üstüne Mb maksimum 100-200 baz puanlık bir faiz artış yaparsa Dolar 7 leri taban yapar 8 ler ne zaman geçilecek diye konuşulmaya başlar . Olumu olmamı ! 5 in üstü olmaz ülke batar diyorlardı , 7 diyenlerin hatta 2019 da olur diyenlerin üstüne havlıyorlardı, oldumu olmadı mı ! karar siz yatırımcıların, `Halep oradayşa arşın burada`...

Sayfa 712/1024 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •