Sayfa 807/1024 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,449 - 6,456 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ahmetg nash dengesine göre düşün karşı oyuncu da bu detayları biliyor ve ona göre pozisyon açıyor.
    Bende onu diycektim abi merkez satıyor tamamda karşılığında o 1,5 milyar TL lik doları alanda var. Karşılığı olmadan o pozu açamaz merkez ama işte kolda kesemez. 1,5 milyar TL lik poza kol kesmeye bir kalkarsa, elindeki pozların karşılığında shortları kapatacak alıcı bulamaz çok pis çizerler merkezi.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

2. Doas ı yakından takip eden biri olarak satışların nasıl çakıldığını gösteren tablomu burda da paylaşayım...
    VW dükkanı kapamış resmen...
    KEL FERİT SANA KİMSE ACIMAZ...
    Hem ben hem sektörün uzmanları en az %20-40 arasında zam (güncelleme) bekliyoruz yıl sonuna kadar...
    O zaman of ki ne offff
    KEL FERİT terleyen kelini bol bol kaşır artık ben ne yaptım diye söylenirken...

İlla araba alacağım diyenlerin ellerini çabuk tutmalarını öneririm...

saygılar/başarılar

"Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

3.  Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Bende onu diycektim abi merkez satıyor tamamda karşılığında o 1,5 milyar TL lik doları alanda var. Karşılığı olmadan o pozu açamaz merkez ama işte kolda kesemez. 1,5 milyar TL lik poza kol kesmeye bir kalkarsa, elindeki pozların karşılığında shortları kapatacak alıcı bulamaz çok pis çizerler merkezi.
    Burada aslında merkez viopta yaptığı hamle ile bozuk olan nash dengesini tekrar sağlamış oldu. Eğer bunu yapmasaydı oyun daha çok pareto optimumu denen kurala göre işleyecekti. Cümleler uzun olmasın diye böyle yazdım internetten aratabilirsiniz.
    Pareto optimumundan uzaklaşılıp nash dengesine yaklaşılması yapacağı hamlenin gücünü ve oyuncuların buna güvenini arttıracak bir unsur.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. Merkez bankası öncesi 250 bin usd bozmayı düşünüyorum.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Merkez bankası öncesi 250 bin usd bozmayı düşünüyorum.
    sonuna kadar long, 30 olmadan 1 cent bile bozmam!... 30 olduğunda sadece 30k$ ile 900k TL lik beton alacağım.

6.44 alış 6.94 satış gene geldi makas
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. İşbank ta seans saatlerinde bile 6,74-6,66 idi...
    genelde makas hep bu marjda oluyor..
    Paylaşımlarım kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ veya yönlendirme değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Burada aslında merkez viopta yaptığı hamle ile bozuk olan nash dengesini tekrar sağlamış oldu. Eğer bunu yapmasaydı oyun daha çok pareto optimumu denen kurala göre işleyecekti. Cümleler uzun olmasın diye böyle yazdım internetten aratabilirsiniz.
    Pareto optimumundan uzaklaşılıp nash dengesine yaklaşılması yapacağı hamlenin gücünü ve oyuncuların buna güvenini arttıracak bir unsur.
    valla korkum reis optimum denge falan anlamaz. verin 100 baz puan daha kupon arsa satıcaz derse yarrayering

Sayfa 807/1024 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •