Sayfa 858/1024 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908958 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,857 - 6,864 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Endeksin geneli dusebilir belki. Gecen burada, elinde tlsi olan ve dolar almaya eli varmayanlar icin Soda, Sise, Eregl, Tuprs, Algyo, Egeen gibi kagitlar bistteki dolar varliklar, tlde kalan parayi buraya yatirarak kurtarabiliriz diye yazi yazdim. Baya karsi cikan oldu ama takip edenler goruyordur ki bunlar endeksi takmiyor.

Hatta bunlardan bazilari bist 120bindeki zirvesinin de ustune cikti, tupras mesela simdi %3.5 artida bekliyorum 127.5 zirvesini de kiracagini dusunuyorum.
    20 yıla yaklaşan borsa ve forum hayatımda 1 gün olsun sizin yaptığınızı yapmadım...
    Bir gün olsun alakasız bir başlıkta hisse reklamı yapmadım...
    Burdaki kimsenin sizin Tüpraş veya başka bir hisse ile ilgili görüşlerinizi merak ettiğini sanmıyorum,ediyor olsa idi gider Tüpraş başlığına okurdu...
    Tarzınızı sevmedim....

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

2.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    20 yıla yaklaşan borsa ve forum hayatımda 1 gün olsun sizin yaptığınızı yapmadım...
    Bir gün olsun alakasız bir başlıkta hisse reklamı yapmadım...
    Burdaki kimsenin sizin Tüpraş veya başka bir hisse ile ilgili görüşlerinizi merak ettiğini sanmıyorum,ediyor olsa idi gider Tüpraş başlığına okurdu...
    Tarzınızı sevmedim....

saygılar/başarılar
    Konu tupras degil bistteki dolar varliklar idi, 6.5 kurdan herkes dolar alamaz. develuasyondan kurtulmanin yolundan bahsediyorum, konu ne tupras ne de soda.

3.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Endeksin geneli dusebilir belki. Gecen burada, elinde tlsi olan ve dolar almaya eli varmayanlar icin Soda, Sise, Eregl, Tuprs, Algyo, Egeen gibi kagitlar bistteki dolar varliklar, tlde kalan parayi buraya yatirarak kurtarabiliriz diye yazi yazdim. Baya karsi cikan oldu ama takip edenler goruyordur ki bunlar endeksi takmiyor.

Hatta bunlardan bazilari bist 120bindeki zirvesinin de ustune cikti, tupras mesela simdi %3.5 artida bekliyorum 127.5 zirvesini de kiracagini dusunuyorum.
    Ayrıca 20 yıla yaklaşan borsa ve forum hayatımda bir gün olsun alakasız bir başlıkta şunu şöyle yapın,şurdan şöyle kar edin /kazanın gibi söylemim olmadı...
    Ben kimsenin yatırım danışmanı değilim çünkü bu SPK nın özel iznine bağlı...
    Ben alakalı başlıkta yorumumu yaparım,insanların kazanması veya kaybetmesi onların başarısıdır/başarısızlığıdır...
    Kârlarına ortak olmadığım gibi,zararlarına da ortak değilim...
    Ben yorumumu yaparım gerisi vız gelir tırıs gider...
    Birilerinin kazanması için ekstra bir gayret içinde olmam...
    Hele alakasız bir başlıkta gidin Tüpraş alın demek mi?
    TÖVBELERİM TÖBESİ....

Tarzınızı sevmedim...

saygılar/başarılar

4.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Ayrıca 20 yıla yaklaşan borsa ve forum hayatımda bir gün olsun alakasız bir başlıkta şunu şöyle yapın,şurdan şöyle kar edin gibi söylemim olmadı...
    Ben kimsenin yatırım danışmanı değilim çünkü bu SPK nın özel iznine bağlı...
    Ben alakalı başlıkta yorumumu yaparım,insanların kazanması veya kaybetmesi onların başarısıdır/başarısızlığıdır...
    Kârlarına ortak olmadığım gibi,zararlarına da ortak değilim...
    Ben yorumumu yaparım gerisi vız gelir tırıs gider...

Tarzınızı sevmedim...

saygılar/başarılar
    Bravo tekbrik ediyorum. Cok mühim şeyler konulara değiniyorsun.

Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Konu tupras degil bistteki dolar varliklar idi, 6.5 kurdan herkes dolar alamaz. develuasyondan kurtulmanin yolundan bahsediyorum, konu ne tupras ne de soda.
    Takdir ediyorum. Aynı görüşteyiz. Net döviz pozisyonu ve ihracat ağırlığı yüksek olan güvenilir kurumsal şirketler bir nevi döviz portföyü. Dövizdeki hareketler gecikmeli ve birikimli olarak fiyatlarına yansıyor. Yatırım Tavsiyesi Değildir.

6. Elektrik ve doğalgazda zamlar devam edecek mi?
    Yılbaşından bu yana, elektrik fiyatları en az yüzde 33 arttı. Merkez Bankası, Eylül ayında enerji fiyatlarındaki artışın süreceğini öngörüyor. BBC Türkçe'ye konuşan sektör yetkilileri Türkiye'nin enerji görünümünü değerlendirdi.

http://www. cumhuriyet. com. tr/m/haber/ ekonomi/1074997/Elektrik_ve_dogalgazda_z amlar_devam_edecek_mi_. html

Crashh tüm hızıyla otobanda.

7. Alakasız bir başlıkta TÜPRAŞ iyi/kötü bir şirkettir tartışmasına asla girmeyeceğim...
    Alakasız bir başlıkta TÜPRAŞ hisseleri gelecek vaad ediyor/etmiyor tartışmasına asla girmeyeceğim...

Alakasız bir başlıkta yukarıda adı geçen hisselerin tartışmasına asla girmeyeceğim...

saygılar/başarılar

8.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Alakasız bir başlıkta TÜPRAŞ iyi/kötü bir şirkettir tartışmasına asla girmeyeceğim...
    Alakasız bir başlıkta TÜPRAŞ hisseleri gelecek vaad ediyor/etmiyor tartışmasına asla girmeyeceğim...

saygılar/başarılar

Ben zaten onu tartismiyorum. Siz anlamiyorsunuz..

2017 sonu idi, powerpc ve bosporos bugun oldugu gibi o zaman da aktifti. Dolar 4 liraya dayanmis ve karamsarlik tavan yapmisti.

Oradan bazilari dolara girdi bazilari TL'ye dondu iyi kar etti. Sonra bir yil boyunca ortada ne powerpc kaldi ne bosporos..

Karamsarlar hep hakli cikar, sonunda hepimiz olecegiz, dolar da hep en az TL enflasyonu kadar yukselecek. Marifet ayni seyi tekrarlayip durmak degil degisen kosullara gore pozisyon alabilmek.

Burada crash crash diye ayni seyi tekrarlamaktan ote, biz "bu durumdan nasil karli cikariz" konusulsa iyi degil mi.

Sayfa 858/1024 İlkİlk ... 358758808848856857858859860868908958 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •