Sayfa 909/1024 İlkİlk ... 4098098598999079089099109119199591009 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 7,265 - 7,272 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Arc en ciel Yazıyı Oku
    İktidara oy veren iyiniyetli seçmen kitlesi diye bir kitle olduğuna inanmıyorum. Ortalıkta koyduk mu diye gezinen, hayatta hiçbir başarıları olmadığı için oy verdiği partinin kazanmasıyla teselli bulanlar. Çok övündükleri yolları, açlıktan kemirmeye başladıkları gün akılları başlarına gelecek.
    Sahi nerede bunlar ??? Sesleri solukları çıkmıyor. İftira atmıyorlar, küfür etmiyorlar, tehdit etmiyorlar. Yoksa akılları geldi mi başlarına. Reisiniz nasıl koydu ama size. Beter olun.
    Yok yok sn arcencıel tek tük de olsa dediğim tarzda insanlar da var.Hatta benim kişisel olarak tanıdıklarım da var.Kişisel olarak iktidardan 5 kuruşluk menfaati olmadan iktidara oy veren reisi çok seven ortanın alt seviyesinde maddi durumları olan insanlar da var.Cidden sosyolojik bir olay.))))) Bence bilgiye ulaşamamaktan oluyor ,tvlerin gazetelerin yüzde 90 ı satılmış hem reel olarak hem madden.E internete de giremezsen bilgiye nasıl ulaşacaksınız.Bilgiye ulaşamadınmı da hayal aleminde yaşaman doğal.Ben hala köprülere,hastanelere dolar bazında hasta ve yolcu garantisi verildiğini bilmeyen bir sürü insan biliyorum.Boşuna demiyor iktidar,eğitim seviyesi yükseldikçe bizim oy oranımız düşüyor diye )))))))))

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    ........Son üç yıla kadarda illuzyon bozulmamıştı,hakikaten genel olarak ekonomi yolunda gözüküyordu,doğruya doğru halk açısından da son 3 yıla kadar artmış bir refah da vardı.E herkes ekonomist değil ki düz vatandaş hayat gailesi içinde bu refahın gelecekten ödünç alınmış bir refah olduğunu da bilemeyebilir.....
    Akapeli yakınlarımla tartışmalarımda DışBorç denizinde yüzdüğümüzü sudaki balık örneği hiç kabul ettiremedim, gerekirse IMF'e borç vereceğimize inanıyorlardı.
    Denizin suları çekildi balçıkta debelenen balıklara döndük...
    Sayın ahalimiz sözler boşuna dedi, elimle dokunmalı gözümle görmeliyim dedi....
    Sonuçta istediği oldu market raflarında eliyle dokunuyor gözüyle görüyor krizi.....

Eskiden çalıştığım ilde şeker fabrikası vardı satıldı.Oranın atardamarlarından biri o fabrikaydı.Fabrika kendisi dolgun işçi maaşı ile pek çok vatandaşa istihdam sağladığı gibi şeker pancarı üreticileri de ekmek yerdi.Son seçimde ne çıkar diye merakla bekledim,akp tulum çıkardı cidden sosyolojik olarak incelenmesi gereken bir olay)))))))) Ya fabrikan satılmış işsiz kalmışsın ne demeye hala oy veriyorsun değil mi.Ben sosyolog olsam tez konusu yapardım akp seçmeninin oy vermesi olgusu parti bağlılığı olgusu diye..Değişik bir hadise.

Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Akapeli yakınlarımla tartışmalarımda DışBorç denizinde yüzdüğümüzü sudaki balık örneği hiç kabul ettiremedim, gerekirse IMF'e borç vereceğimize inanıyorlardı.
    Denizin suları çekildi balçıkta debelenen balıklara döndük...
    Sayın ahalimiz sözler boşuna dedi, elimle dokunmalı gözümle görmeliyim dedi....
    Sonuçta istediği oldu market raflarında eliyle dokunuyor gözüyle görüyor krizi.....
    Aynen hocam şimdi en koyu yandaş bile öyle kolay kolay ortalık yerde durum iyi falan diyemez,dayak yeme olasılığını bilir )))))

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Yok yok sn arcencıel tek tük de olsa dediğim tarzda insanlar da var.Hatta benim kişisel olarak tanıdıklarım da var.Kişisel olarak iktidardan 5 kuruşluk menfaati olmadan iktidara oy veren reisi çok seven ortanın alt seviyesinde maddi durumları olan insanlar da var.Cidden sosyolojik bir olay.))))) Bence bilgiye ulaşamamaktan oluyor ,tvlerin gazetelerin yüzde 90 ı satılmış hem reel olarak hem madden.E internete de giremezsen bilgiye nasıl ulaşacaksınız.Bilgiye ulaşamadınmı da hayal aleminde yaşaman doğal.Ben hala köprülere,hastanelere dolar bazında hasta ve yolcu garantisi verildiğini bilmeyen bir sürü insan biliyorum.Boşuna demiyor iktidar,eğitim seviyesi yükseldikçe bizim oy oranımız düşüyor diye )))))))))
    Bilgiye ulaşamamak diye bir şey yok Sayın Hakem. Yeter ki istesinler yeter ki Allah'ın verdiği aklı kullansınlar. İstemiyorlar, eskimesin diye akıllarını da kullanmıyorlar. Hazırcılığa o kadar alışmışlar ya da tembelliğe. Ya da belki o kadarına yetiyor akılları bilemiyorum. Hırsızlığı bile herkes çaldı onlar da çalsın yüce gönüllülüğü ile karşılıyorlar.
    Dolar neden yükseldi sorusuna hepsi aynı cevabı verir. Amerika yüzünden !!!
    Gerçek bu değil desek inanmazlar. Sabit fikir yerleşti çünkü kafalarına.
    Hiç birini sevmiyorum. Bunları tepemize çıkaran hiç kimseyi sevmiyorum. Yanımda yamacımda barındırmıyorum. Hiç birine acımıyorum. Açlıktan yolları kemirin. Beter olun.

Alıntı Originally Posted by Arc en ciel Yazıyı Oku
    Bilgiye ulaşamamak diye bir şey yok Sayın Hakem. Yeter ki istesinler yeter ki Allah'ın verdiği aklı kullansınlar. İstemiyorlar, eskimesin diye akıllarını da kullanmıyorlar. Hazırcılığa o kadar alışmışlar ya da tembelliğe. Ya da belki o kadarına yetiyor akılları bilemiyorum. Hırsızlığı bile herkes çaldı onlar da çalsın yüce gönüllülüğü ile karşılıyorlar.
    Dolar neden yükseldi sorusuna hepsi aynı cevabı verir. Amerika yüzünden !!!
    Gerçek bu değil desek inanmazlar. Sabit fikir yerleşti çünkü kafalarına.
    Hiç birini sevmiyorum. Bunları tepemize çıkaran hiç kimseyi sevmiyorum. Yanımda yamacımda barındırmıyorum. Hiç birine acımıyorum. Açlıktan yolları kemirin. Beter olun.
    Sn arcencıel olay sevgi meselesi değil ki.Onlar da kesin elit diye gördükleri bizleri sevmiyorlardır.Acıma işine gelince kısmen eğitimli olduğumuzdan çoğundan şanslı olacağız yaklaşan buhranda.Gerçi bu emlak rantından hatırı sayılır bir kesmi zengin oldu onlara bir şey olmaz ya genel ortalama için konuşalım.Benim merak ettiğim neden oy veriyorlar.Yani neticede işsiz kalmışsın ,işten atılmışsın çalıştığın fabrika işyeri kapanmış neden hala aynı partiye oy verirsin.Hadi chp ideolojik olarak çok uzak olduğun bir parti e git iyi partiye ver mhp ye var di mi.Değişik bir sosyolojik olgu.

Bilgiye ulaşma kısmına gelince hayatı sipinal seviyede yaşayan bir çok insan var maalesef.Kendi seçimleri olmadan beyin korteksini kullanmadan medulla sipinalisin refleks hareketleri ile ömrünü geçiren geçirmek zorunda olan çok insan var.Bu cidden bir aşağılama değil maalesef ülkemiz için bir tespit .Oy verme de bu sipinal reflekslerden biri çoğu için.))))))))))

Sayfa 909/1024 İlkİlk ... 4098098598999079089099109119199591009 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •