Sayfa 857/1024 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,849 - 6,856 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Birikmiş konut stokunu eritme bahanesi ile daha ortada olmayan yeni inşaat projelerinden, maket üzerinden satış kampanyaları yapılıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    şimdi biraz daha dikkatli okudum ama anlamadığım yerler var. viopla pek aram yok o yüzden sorular çok basit olabilir.

1. bankalar 7.40'dan MB'dan call opsiyonumu alıyorlar? eğer öyleyse burdan para kazanmaları için bu opsiyonun in-the-money olması gerekmezmi? yani doların 7.40'ı geçmesi? eğer dolar 7.40'ı geçmezse nasıl dolar satıp para kazanacaklar hemde doları borçla alıp swap yapıp?

2. yabancılar risk hedge etmek için call opsiyonu aldılarsa ve bu kontrat dolar/tl düştüğü için out of-the-money biterse niye gidip spottan dolara saldırsınlar?
    1-banka merkezin kısa pozisyonunu kendi uzun pozisyonu ile karşılayınca, kasada veya mevduattaki doları satar.risk merkezin olur.

2-yabancı da aynısını yapar.spottan fiyatı yükseltmeden dolarını alır.

3-çaktın köfteyi..

4-filim (d*****n kuyruğu) vade sonunda kopar.

5-fırıncı kasaya para koyup eve giderken niye ekmek alıp götürsün.

6-fırıncı böyle yapıyorsa fırına ne olmuş olabilir.

7-her koyun veya bişi kendi bacağından asılır.

8-yatırım tavsiyesi değildir.

9-zaten az kaldı. yakında filmin sonu görünecek.

10-hörmetler abi

3. Sayaç başlatmaya karar verdim...
    Ülkemiz/dolarcılar için bu çok önemli karar öncesi tansiyonu yükseltmek istiyorum....
    Derbi maçları öncesi medyanın tansiyonu yükselttiği gibi...
    Çünkü ben yüksek gerilim hattında daha iyi konsantre olabiliyorum...
    Beni diğerlerinden/sürüden ayıran bir özellik...

Hadi o zaman sayaç yapsın görevini
    Sayaç say..

Tik tak....
    Tik tak....
    Tik tak....

"PPK TOPLANTISINA 6 BORSA/İŞGÜNÜ KALDI...."

Tik tak...
    Tik tak...
    Tik tak...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

4. 2şubat2018 de yabancının sahip olduğu toplamda 88,8 milyar dolar civarında olan bist, dibs ve özel sektör bonoları toplamı
    31ağustos itibari ile 2şubat18-31ağustos18 arasında yaptıkları 4,3milyar dolarlık net satış sonucu

37,6 milyar dolara düşmüştür.

Heriflerin zararı kol gibi. Buna rağmen son haftada 250 milyon dolarlık satışları var.

Bist için ana düşüş trendinin başındayız hissi uyandırıyor bu durum.

TCMB bürüt rezervleri ise nisan2010'a geriledi.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by selims Yazıyı Oku
    Normal zaman şu an, yükselip çıktığında alıp satmaya çalış bakalım.En kritik zamanda tam satacakken sistem kilitleniyormuş vs.Play store da 1000 tane yorum var herkes makastan, kilitlenme probleminden şikayetçi bir sen memnunsun ne hikmetse.

YTD
    Banka babamın olduğu için reklam yapıyom

Moto G (4) cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Likiditasyon değerlemesini örnek ile açıklama çalışmam...

https://suphecikimse.blogspot.com/20...emeleri_6.html

YTD

7.  Alıntı Originally Posted by enfarktus Yazıyı Oku
    Banka babamın olduğu için reklam yapıyom

Moto G (4) cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Reklam değil, öylesine yazıyon işte laf olsun diye.Sana inanan da tfx açtırıp kazıklanacak

YTD

8.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    2şubat2018 de yabancının sahip olduğu toplamda 88,8 milyar dolar civarında olan bist, dibs ve özel sektör bonoları toplamı
    31ağustos itibari ile 2şubat18-31ağustos18 arasında yaptıkları 4,3milyar dolarlık net satış sonucu

37,6 milyar dolara düşmüştür.

Heriflerin zararı kol gibi. Buna rağmen son haftada 250 milyon dolarlık satışları var.

Bist için ana düşüş trendinin başındayız hissi uyandırıyor bu durum.
    Endeksin geneli dusebilir belki. Gecen burada, elinde tlsi olan ve dolar almaya eli varmayanlar icin Soda, Sise, Eregl, Tuprs, Algyo, Egeen gibi kagitlar bistteki dolar varliklar, tlde kalan parayi buraya yatirarak kurtarabiliriz diye yazi yazdim. Baya karsi cikan oldu ama takip edenler goruyordur ki bunlar endeksi takmiyor.

Hatta bunlardan bazilari bist 120bindeki zirvesinin de ustune cikti, tupras mesela simdi %3.5 artida bekliyorum 127.5 zirvesini de kiracagini dusunuyorum.

Sayfa 857/1024 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •