Sayfa 820/1024 İlkİlk ... 320720770810818819820821822830870920 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,553 - 6,560 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by crayon07 Yazıyı Oku
    ABD'de 550 bin evsiz kış şartlarıyla mücadele ediyorŞiddetli soğuk ve kar fırtınalarının etkili olduğu ülkedeki 550 bin evsiz kış aylarının zor şartlarına karşı ayakta durmaya çalışıyor. Ülkede en fazla evsiz ise New York'ta.17 Şubat 2018 Cumartesi 12:55 facebookta paylaş Share on Google+ yazıyı büyütyazıyı küçült
    ABDde 550 bin evsiz kış şartlarıyla mücadele ediyor

Kaynak: AA
    Sabahı iple çekiyorum, bankalar açılır açılmaz dolarlarımı satacağım.

Alıntı Originally Posted by electrician Yazıyı Oku
    2001 asgari ücret 17,4gr altın
    2018 asgari ücret 6,16gr altın

2001 asgari ücret 153$
    2018 asgari ücret 239$

asgari ücret 17 yılda altına göre %65 değer kaybetmiş,dolara göre ise %56 değer kazanmış.Eğer 2001 li yıllara yine demir atarsak kur 10,50 ye tekabül eder
    10.50 kur seviyesi parametrik gercekliğe sahip , kabul edilebilir bir rakam gibi . guncel tanim araliginda tabi

Asla yatırım tavsiyesi olarak nitelendirilemez !!!

Alıntı Originally Posted by enfarktus Yazıyı Oku
    Konu Dolar geğil...asıl meseleyi es geçmişsiniz...

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ancak burada bir sorun var, bu bankalar eurobondları roll etmek istediklerinde yani yenilemek istediklerinde acaba 2.el piyasada oluşan bu fiyatlar yenilemelerde borçlanma faizine etki eder mi? Ederse ne kadar etki eder?.

O nedenle acaba bankalar ve devletin bu eurobondları fiyatları daha da düşmeden bir şekilde geri alması (bunun için kaynak bulabiliyorsa tabii) daha iyi olmaz mı? Sanırım mdemir bunu sormak istemişti. Böylece hem geri ödeme miktarı epey düşebilirdi, hem de 2.el getirisi astronomik seviyelere çıkıp eurobond yenilemelerinde borçlanma faizine olumsuz etki etme riski azalabilirdi.
    bende bunu cok merak ediyorum

Su anda 2018 icinde mature olacak Turkiye devleti eurobond larinin piyasa faizi %8 uzerinde gozukuyor

Peki TC devleti bunlari roll over etmek istese yani yeni Eurobond satmaya kalksa %8 in altina kimse para vermezki?

Benmi yanlis anliyorum?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    puahaha palvaraya bak yahu,sen hiç kapıkuleden çıktınmı? sana göre istanbul dünyanın en güzel şehridir,ahahahahahahhhhahaha TR 3. sınıf bir ortadoğu ülkesidir,ötesi değil. 200 EUR asgari ücretle çarpık zevksiz şehirlerde sürünenlerin ülkesi. eğitimsizlik,görgüsüzülük medeniyet düşüklüğü cabası
    tamam bu soylediklerin dogruda bence bir de sen NY u bir gor

Ondan sonra hangisi rezil falan tartisiriz. Istanbul ne kadar kotuyse inan bana NY ta kotunun modern hali

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by crayon07 Yazıyı Oku
    İstanbul bu Dünyanın değil ,kainatın bile en güzel şehridir.Hem türkçe yazıp hem Türklüğe bu kadar uzak olmanız manidar. üçüncü sınıf diye aşağaladığınız ülkenin 2000 yıllık geçmişi var.Yaşadığınız ülkenin hepsini toplasan 200 yıl eder.Dolar denilen kağıt parçasının hiçbir şey olmadığını,Güneşin kendi üzerine çöküp hayatını sonlandırdığı gibi walstret'inde çöktüğünü göreceksin....Bütün dünyanın emeğinen gaspedilip,hovardaca yaşanan NewYork günleri,merak etme son günlerini yaşıyo...Biz tarhana bulgurla yaşamasını biliriz...
    guzel kardesim bizde Istanbul un cok guzel bir sehir oldugunu biliyoruz. Ancak eski guzelliginden eser kalmadigini ve her gecen gun kotuye gittiginide kabul etmen lazim. Haksizmiyim?

NY ise baska turlu bir b.k cukuru. Unutma ABD batarsa Turkiye 1 milyon kere batar

Alıntı Originally Posted by enfarktus Yazıyı Oku
    Yahu okuyunca ben de panikledim, uyku haram bu gece gunun ilk isiginda, doviz burosunun onundeyim!

Vah vah bu ABD'ye, GM, GE, İBM, Microsoft, Texoco, Apple, İTT, İntel, Caterpillar daha adini sayamayacagim binlerce dev sirket, meger Turkiyedemiymis?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by crayon07 Yazıyı Oku
    İstanbul bu Dünyanın değil ,kainatın bile en güzel şehridir
    tam kafayı yemelik,yemek isteyen varsa buyursun yesin ! ben almayım

Sayfa 820/1024 İlkİlk ... 320720770810818819820821822830870920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz