Sayfa 789/1024 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799839889 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,305 - 6,312 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Brezilya'daki bir arkadasima iki sene once Euro gondermem gerekti. Western Union uzerinden gonderdim. Orada Real'e resmi kur uzerinden cevrilip oyle teslim etmisler. Ne sacma is demistim. Simdi biz de ona donuyoruz sanirim.

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    bankaya satmak dth ile parayı bağlamak anlamına da gelebilir. düzenleme metni acemice hazırlanmış.
    Hiç sanmıyorum. DTH yaptığınızda banka sizden parayı satın almaz, borç (ödünç) alır. Ayrıca ticaret yapanlar bilir, ihracattan gelen döviz her zaman löp diye DTH'a bağlanamaz, işletme sermayesi ,yeni ham madde alımı, maaş ödemesi,yeni yatırım, ihtiyat akçesi ve bunun gibi birçok kalemde döner. Evet bir kısmı vadeli bağlanıyor olabilir ama TL'ye çevrilmesi kesinlikle zorunlu tutulamaz, tutulursa neler olacağını bire bir görürüz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

gerçekten bu tür şeylerle durdurabileceklerini düşünüyorlar mı.. varmı dünyadan bi tane bile bunun tek bir örneği.. tek bi tane tutabileni...

hani bizim meşhur beton yatırımlarımız... yol, köprü, metro, havaalanı, enerji vs...

çıkarsalar ya bi kanun, hepsini TL'ye endeskledik, sabitledik diye... dolar, euro kullanmıyomuşuz ya hani..

he bu arada bebeğiniz çocuğunuz varsa tembihleyin çişini tutsun, fena geçi....ler.....

Dolar daha çok dalar güzelim Ülkeme bu kafalarla

Merkez in icratını bir görelim bakalım neler olacak.

Şahsi kanatim 19,25 e artar faiz diye

2. kanatim aynı kalır

piyasa uzmanları %21 leri bekliyor bu bile kesmez ortalığı

Artık tren kaçtığı için şakkadanak %35 çeker olmadı baktı ortama şakkadanak %15 daha arttırır

Bakın bakalım o zaman dolar ne olur yerden toplarız derim.

Hiç biri bizi ve geleceğimizi kurtarmaz geçici bunlar.

Yapılacakları yüzbin kere yazdım.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

5. Ben dünkü tebliğde (3.9.2018, Türk parasını koruma kanununda vergi dairelerinin yetkilendirilmesi) bunun kokusunu almıştım ama forumdaşlar pek üzerinde durmadığı , hatta sitem edenler olduğu için konu kapanmıştı. Zaten tartışsaydık ta ne olacaktı, değişen bir şey olmazdı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Sihirli sayıya ulaştık 6.69
    Yeni hedef

9.6931 mi?
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

7. Yeminle merkez içine etti viopun dolar artıyor makası 600 e çekti şerrolar ulan sabah 850 pipse çekmişti resmen kar eritiyırlar daha ayın başındayız yahu.
    Bildiğimiz merkez short tarafına yüklenince piyasada ki makasın içine etti shortçuların aylık karını eritti geldi çıkışta bizim karlarıda hallediyor maşallah hayırlı işler merkez.6,75 eylül vadeli 6,69 spot ulan ayın 4 ü 600 pips makasmı olur kitapsızlar
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Hiç sanmıyorum. DTH yaptığınızda banka sizden parayı satın almaz, borç (ödünç) alır. Ayrıca ticaret yapanlar bilir, ihracattan gelen döviz her zaman löp diye DTH'a bağlanamaz, işletme sermayesi ,yeni ham madde alımı, maaş ödemesi,yeni yatırım, ihtiyat akçesi ve bunun gibi birçok kalemde döner. Evet bir kısmı vadeli bağlanıyor olabilir ama TL'ye çevrilmesi kesinlikle zorunlu tutulamaz, tutulursa neler olacağını bire bir görürüz.
    aslında wishful thinking yapmaya çalışıyorum

bir sürü haber kanalı var; bi yetkilinin çıkıp bu düzenlemeye bir an önce açıklık getirmeli..hatta sayın maliye ve hazine bakanımız soru cevap şeklinde şeyapabilir bir kanalda..

Sayfa 789/1024 İlkİlk ... 289689739779787788789790791799839889 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •