Sayfa 515/1024 İlkİlk ... 154154655055135145155165175255656151015 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 4,113 - 4,120 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. 6,6275 +0,1576 +2,44%

2.  Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Bu hareket kanaviçe gibi işleniyor
    öyle spekülatif atak gibi değil
    istikrarlı ve adım adım
    hükümet destekli ...
    cari açıkta bir denge fiyatı var kafalarında
    emin değilim ama sanırım 7,5 olamaz o fiyat
    bence daha yukarısı..
     Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Kafamda takılan bir soru var
    Merkezin dışında şu an bankalardaki toplam DTH rakamı yanılmıyorsam 170-180 mlyr usd civarı idi

gerçekten şu an bankalarda 50 milyar usd nin üstünde döviz var mıdır acaba ?
    ve bu görülebilir mi ?
    Likidite krizi yaşamadığımız sürece (usd de) fiyat sürekli yukarı güncellenerek devam eder

dileğim ve temennim likidite problemi yaşamayalım,
    o zaman işte rezillik diz boyu denilen şekle dönülmesin..
    300 dk çanak formasyonu 7,12-7,20 hedefli

[IMG][/IMG]

YTD
    bu çanağı tamamlar ve oradanda bir kulp takarsa
    buyrun size fincan kulp formasyonu

eğer olursa bu
    8,70 hedeflidir

kimse oha demesin

öngörü

YTD
    bu soruları herkes bi gözden geçirmeli...

ytd.

3. Benim şahsi önceliğim dolar ın gelecekteki seviyesinden çok, mevcut durumun/seviyenin ekonomide yarattığı/yaratacağı tahribat...
    Başlığı da daha çok bu amaçla kullanıyorum...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

4.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Benim şahsi önceliğim dolar ın gelecekteki seviyesinden çok, mevcut durumun/seviyenin ekonomide yarattığı/yaratacağı tahribat...
    Başlığı da daha çok bu amaçla kullanıyorum...

saygılar/başarılar
    sizinki de bir yaklaşım sn tengri

kaderciyim mi diyorsunuz ?

bence kılavuz, öngörü her zaman şart
    bu yanlış çıksa bile

yoksa kaybolursunuz (fakirleşmek, bu da bir çeşit kayboluştur)

5. 29 Ağustos Çarşamba 16:53 ALBAYRAK: ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA MUHTEMELEN İNGİLTERE SEYAHATİM OLACAK

6. Dolar fiyatı , enflasyon, üretim, Dış ve İç politika,
    Borsa velhasıl herşey bir VEKTÖR..

bir ahenk içinde haraket ediyor,

AMA

nasıl bir ahenk..?

SEL SULARINA KAPILAN, BÜYÜK AĞAÇ GÖVDELERİ gibi,

nispeten düzgün bir hızla, dönerek ve ilerleyerek, kıra döke , etrafa çarparak MOMENTUMUNU

sarsıla sarsıla kaybedecği bie DAYANAK bulana kadar sürdürecek olan.

Bi SEL' i geldiğini daha önce bu topikte ve birçok yerde , bir çok arkadaşla çeşitli yazılarla hep belirttik.

Bazen çok ilerisini gösterip, aklı selim sahibi insanları bile korkutup rahatsız ettik.

Ama "geleceği tahmin" de gerekiyor.

Eskileri okumayanlar için, inceleyebilmeleri içn alıntı da yaptık.

Artık, bundan sonra yaşanacaklar için, yazma vakti.

Bu Vektör, en kötüsü nereye varır ?

1-) İthalat (genel olarak) Dövizsizlikten çok azalır. Döviz fiyatının önemi yok çünkü YOK...

Genel bir ifade (detayaları bir çok yazıda arkadaşlar tarafından anlatılmış, gıda, ilaç, cep telefonu, yedek araba parçası vs yokluğu)

2-) Ülke serveti (altınlarımız-yetişmiş beyinlerimiz-ülkeden kazanılmış ve transfer edilmiş servetler vs) hızla kaybediliyor.

Ve üstelik bu insanlar VATAN HAİNİ damgası ile tüm zamanlı kaybediliyor.

3-)Dünya standardlarını çok dışında, (sistemi sürdürebilmek adına) fahiş faizlerle, yurdışından alınan borçlarla, gelecek nesilleri

yaşanması çok zor bir hayata mahkum ediliyor...

4-) Evrensel hukuk ve adalet anlayışı ve çalışma hayatına katılma hiyerarşisi (liyakat eğitim vs) hemen hemen kaybedildi.

5-) TL BOL. Aynen Venezüella..

6-) Bankalar , şirketler, tüm kurumlar hatta aileler ZOMBİ...

ama

7-) HİÇ BİRİ BATMAYACAK. Türk Telekom gibi, hepsi dönüp dolaşıp, kamu tarafından alınacak.

Bu noktadan sonra seçenekler var.

Ve bazıları, yine normal kişileri Çok rahatsız edeek.

Yazmak için Ortamın onları, biraz ısıtması gerkiyor.

08-05-2018, 15:53 #5542 izmirli_hoca izmirli_hoca

Duhul
    Feb 2017
    Gönderi
    459

Valla ben, siyasetçi olsam, şöyle derdim.

Kanada mercimeği yiyeceğine, Kore telefonu kullanacağına, Arjantin öküzünü yiyeceğine biraz aç kal ve bağır.

Kimse açlıktan ölmez, en kötüsünden, altı ayda , kendi yetiştirdiğini yersin.

500 koyun güden çobanın maaşını da 5000 lira yapardım en helalinden topladığım vergilerden vererek..

Mecburi eğitim süresini ni tamamlamayan her her vatandaşa, eksik süresi kadar mecburi hizmet koyar, devlet

üretme çifliklerinde ve fabrikalarında çalışmayı şart koşardım. BEN ASLA BİR KOMİNİST FALAN DA DEĞİLİM.

Ama bu vatandaş çok şımardı.

Vatanseverlik de böyle olur.

8-05-2018, 15:19 #5538 izmirli_hoca izmirli_hoca

Duhul
    Feb 2017
    Gönderi
    459
    Başımız ciddi dertte.

Şu ülkeyi bir düşünün... 4 tane aday var ve topluma vermeyi taahhüt ettiklerine bakın.

Biri 1000 er lira, öteki 500 er lira, daha öteki tüm kredi kart borçlarını , daha öteki de her ay 500 lira verecekmiş.

Sanki, her birinin babasını çiftliği var, bankalarda kendilerine ait milyarları var..

Ve başımız daha daha büyük dertte..

bunlara inanan ve de bunlara "höt lan kimin parasını kime veriyon" demeyen bir toplumumuz var.

Yazık.....

01-04-2018, 10:51 #1270 izmirli_hoca izmirli_hoca
    Duhul
    Feb 2017
    Gönderi
    459

Çok güçlü bir el dolara yön veriyor doğru zaten birtek o el dolara yön verebilir adıda Federal Reserve. Bırakın bu saçma sapan komplo teorilerini. Yok

faiz lobisi, üst akıl, güçlü el, vs.

TL değer kaybediyorsa da mevcut iktidar yüzünden kaybediyor, herşey ayan beyan ortada.

Söylediğimizin tekrarı bu , TCMB sı kendi imkanında olanı yapıyor. Doları yükseltemediğinden TL yi düşürüyor.

Burada timsah gözyaşlarını (hamasi hisleri) bırakmakta yarar var. Kişisel bir olay değil ki bu.

Eğer, mercimek, nohut, hayvan yemi, canlı hayvan, buğday, şeker vs . bile dışarda daha ucuz ise tek bir şey

demektir. Üreticin motive edilemiyor, fiyatlar göreceli olarak artmalı. (İthalat zorlaşmalı)

Sıcak paranın (Faizin) ülkeyi ne hale getirdiğini, 75 -2008 jenerasyonu çok iyi biliyor..

Sakın ha huloları savunduğumu sanmayın, Parayı betona gömüp, (tüm KİT leri yok edenleri, TOKİ nedense hiç

rahatsız etmiyor) teşvik ayakları ile , hala ülkenin kaynaklarını yandaşlarına peşkeş çekiyorlar. Onların

enflasyonları farklı..

Ülkenin ana değerlerine hayasızca sürekli sataşanların sonu, tüm dünyada, hep aynı olmuştur.

Bu pislikten çıkış, ancak, geçici fakat salt ve koyu bir şekilde devlet organizasyonları ile mümkün olabilir,

ve Halk da buna bir müddet rıza göstermek zorundadır. ( Aksi halde bedelini daha da ağır ödeyecektir.)

30-03-2018, 21:36 #1212 izmirli_hoca izmirli_hoca

Duhul
    Feb 2017
    Gönderi
    459

Şu yorumu yapma cesaretini gösterebiliriz.

Sadece rakamlara bakarak, siyasi görüşümüzü perdeleyerek, doğruya doğru deme hakkımızı kullanırsak,

Dolar ; 2019 da , 7,5 TL olduğunda, ancak, 17 senedir, sıcak paracılara kaptırılan, faiz kaybı karşılanabilir.

Doların, enflasyon karşısında, çok güçlü bir EL tarafından, 2008-2009 dan beri, muhtemelen timsah gözyaşları ile,

tamamen kontrol altında ve gerektiği dönemlerde yaptırılan ataklarla yönlendirildiği net ve açıktır.

Ve yapılan ÜLKENİN MENFAATİNEDİR.

7.  Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    sizinki de bir yaklaşım sn tengri

kaderciyim mi diyorsunuz ?

bence kılavuz, öngörü her zaman şart
    bu yanlış çıksa bile

yoksa kaybolursunuz (fakirleşmek, bu da bir çeşit kayboluştur)
    Sn Tengri Han
    izninizle kısacık bir ek daha yapayım
    sizinki bir tercih bir seçimdir
    bu sizi ancak geç kalmış reaksiyonlara götürebilir

bence ön almak tahminlemek ise önceden ve oluşabileceklere önlem anlamına gelir (proaktivite)

ben ikinciyi tercih ediyorum..

Sayfa 515/1024 İlkİlk ... 154154655055135145155165175255656151015 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •