Sayfa 672/1024 İlkİlk ... 172572622662670671672673674682722772 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 5,369 - 5,376 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Okacha Yazıyı Oku
    10 larca seçim kaybeden muhalefetin hiç suçu yok değil mi.akp seçmeni değilim ama akp yi bu duruma getiren muhafettir.
    Bu söyledikleriniz kusura bakmayın ama saçmalık. Ulkenin gerçeklerinden bi haber görüyorum sizi ülkede ki muhalefeti bilinçli ve ezici bir şekilde tasfiye eden iktidardir. Ornek sağ partileri kendi içine alıp sadece kendisine bikaç partiyi rakip alarak siyaset yapanda bu ikidardır Abdullah Gül'ün evine neden helikopter indirildi muhalefet yapılmasın diye.

Alıntı Originally Posted by Okacha Yazıyı Oku
    Bak ben sana bir örnek verim.o sene izmir demir çelik 450 milyon dolar borçlanarak orta profil çelik haddanesi kurdu yüzlerce kişiyi işe aldı.emtia fiyatları çökünce şirket haddaneyi kapattı.işcileri de çıkarttı.parayı betona da gömsen ticarete de gömsen sonuç aynı değişen birşey yok.parayı dışardan alıyorsan ne yaparsan yap sonuç kasa kazanıyor.
    E 2002 de bu kadar borç yoktu,hem herşeyi sattık hem de borç kaç katına çıktı.Bu yapılan yanlış değilmiydi.Asıl bizi bu kadar borçlu hale getirenler hatalı ,2002 de pek çok sektörde iş yapmak daha kolaydı,artık iş işten geçti o konuda haklısınız ,her yol mokoko,onu gördüğümüzden 3 5 kuruş çoluk çocuk aç kalmayalım diye dolar altın falan alıyoruz,aslında o da yetersiz bir çaba ama rasyonel olan o diye onu yapıyoruz.

3.  Alıntı Originally Posted by MHU Yazıyı Oku
    Bu söyledikleriniz kusura bakmayın ama saçmalık. Ulkenin gerçeklerinden bi haber görüyorum sizi ülkede ki muhalefeti bilinçli ve ezici bir şekilde tasfiye eden iktidardir. Ornek sağ partileri kendi içine alıp sadece kendisine bikaç partiyi rakip alarak siyaset yapanda bu ikidardır Abdullah Gül'ün evine neden helikopter indirildi muhalefet yapılmasın diye.

Asıl siz kusura bakmayın.Erdoğana başbakanlık yolunu açan Deniz Baykal dır.

Ha çöküş tüm dünyada olacak deniyorsa sonuna kadar katılırım.Global para babaları finansal armegeddonu hazırlıyor,bence 2020 gibi dünyada da işler mokoko o kısmı başka.Trump bunun için getirildi.Adama deli falan değil,akıllı hem de çok akıllı.Ona biçilen misyonu mükemmelen yerine getiriyor.

5.  Alıntı Originally Posted by MUHA Yazıyı Oku
    Hakkaten bu kesimin ruh halini anlamak için protein tuketimleri dahil cok derin arastırma yapmak lazım

İletişim diyorsun

resmen silahlı soygun yapılıyor memlekette telekoma bak nasıl soyulmuş yonetim kuruluna bak nerde gorevliler şuan

ve ben kalkıp bunu destekleyen kesimle iletişim kuracam 1 kurarım 2 kurarım baktım anlamıyor bırakırım

insan bu bukadar mantıksızlıga onlem almak zorunda delirelimmi size uyup

beni siz delirttiniz diye boşa dememiş cem karaca
    Telekom da yapılan yada başka işlerde yapılan yolsuzlukları savunduğum kanısına nereden vardınız.Gerçekten tedavi olunuz!!!

6.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hocam o işler yanlış.Bence merkez ne yaparsa yapsın durum mokoko.Reel olarak üretimin yok ,borçlusun,paran da yok, e merkez ne yapsın sana.Sanki sihirli bir faiz rakamı var o rakamı zamanında merkez bankası bilse iş bitecek gibi yanlış bir kanı var.Yok öyle bir faiz rakamı ve faiz artış zamanı.Asıl olay başka.
    Türkiye'ye gelişmiş bir ülke dinamiği ile bakamayız. Evet şu aşamada nominal faiz artışlarının hiç bir anlamı yok. Ama reel faiz %5 ve *üzerinde* bir dengeye oturtulursa en azından elinde sermayesi olanlar ticaretini yapmaya devam edecektir. Türkiye önümüzdeki 10 yıllarda kredi ile değil biriktirdiği öz sermaye ile ticaret yapmayı öğrenecektir.
    Ve insanlar öz sermayeleri ile iş yapmaya başladığında paranın ve emeğin değerini bilecekler verimsiz işlere girmeyeceklerdir. Katma değerli iş döngüsü artacaktır.

Evet ilk başta arz eksikliği hissedilebilir ama bu zaten piyasanın dikte edeceği resesyon ve slumpflasyon ile dengelenecektir.

Çıkış yolu bence bu evet acı ve kötü bir yol ama bunun dışındakiler nispi olarak çok daha kötü ve yıkıcı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Kimseye borçlanmadan ticaret yaptım.

Ama senin avukatlığını yaptığın kişiler borçsuz YİD'siz ve müşteri garantisiz çivi bile çakamıyor nedense.
    Kimsenin avukatlığını yapmadım.Milyon liralık yada milyar lirak iş yaptıysanız borç almadan brova size.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Türkiye'ye gelişmiş bir ülke dinamiği ile bakamayız. Evet şu aşamada nominal faiz artışlarının hiç bir anlamı yok. Ama reel faiz %5 ve *üzerinde* bir dengeye oturtulursa en azından elinde sermayesi olanlar ticaretini yapmaya devam edecektir. Türkiye önümüzdeki 10 yıllarda kredi ile değil biriktirdiği öz sermaye ile ticaret yapmayı öğrenecektir.
    Ve insanlar öz sermayeleri ile iş yapmaya başladığında paranın ve emeğin değerini bilecekler verimsiz işlere girmeyeceklerdir. Katma değerli iş döngüsü artacaktır.

Evet ilk başta arz eksikliği hissedilebilir ama bu zaten piyasanın dikte edeceği resesyon ve slumpflasyon ile dengelenecektir.

Çıkış yolu bence bu evet acı ve kötü bir yol ama bunun dışındakiler nispi olarak çok daha kötü ve yıkıcı.
    Evet çıkış yolu dediğiniz gibi de ,ihracat yapacağınız tüm pazarlar daralıyor,korumacılık artıyor,biz o işleri yapmak için çok ama çok geç kaldık.Ben pek çıkış yolu göremiyorum,fırtınaya yakalandık,baya bir süre bu fırtına devam eder.

Sayfa 672/1024 İlkİlk ... 172572622662670671672673674682722772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •