Sayfa 710/1024 İlkİlk ... 210610660700708709710711712720760810 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 5,673 - 5,680 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by erman07 Yazıyı Oku
    devlet halka timsah gözyaşı döküyor
    Şunu demesini beklemek mantıksız olur.

Ey halkım ekonomiyi batırdım...İMF'e gidemem,zaten para bitti,valla imf kalan paraya da dokundurtmaz.

Beslemelerim ne olur sonra....

Bu sebeplerle şansımı TL nin değerini düşürerek denemekten başka şansım yok... Hakkınızı helal edin, sizlerden özür diliyoruz. Ama yinede bize vatan lazım

Godoş destekçileri BİM, A101 dahil olmak üzere tüm marketlerde mallara %40-100 arası geçirmece yapılmıştır, reisin dediği gibi Dolar GEÇMİŞTİR dibine kadar geçen ak çomarlara armağan olsun diyoruz .Dolar bu GEÇER hemde böyle haşırt diye geçer.

Gene geldi bizim 6 altı 5.40 civarı 5 ci 5 altı teknikçileri
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by PiyasaAnaliz Yazıyı Oku
    Efendim herkese iyi aksamlar . Faiz indiriminden bahsedilmiş . Faizler düşük tutuluyor daha da düşürülebilir felan denilmiş. Bir vatandaş olarak gözlemlediğim şuan faizler zaten çok yüksek. Konut faizleri ve ihtiyac kredilerileri ucmuş durumda . Kobiler hakkinda bilgim yok fakat onlarinda yukseldigini görmüştüm . Genel olarak ihtiyac ve konutu takip ediyorum .
    3 ay oncesi ile kıyasladığım da ne kredi cekilip ev alınır nede ihtiyac kredisi cekilip herhangi bir yerde kullanılır. 100 bin tl ye 48 ayda 90 bin tl gibi bir faiz cikiyor . Konut satışları durdu. Cevremde gördugum Müteahhitler ise yeni konut inşaatlarını durdular. Konut fiyatlarında düsme görmuyorum yakın zamanda onlarıda görecegız diye umuyorum hatta artan enflasyon yuzunden kredi cekmis kisiler gecimini saglayamaz duruma gelip 2 . El ev satislarida artacaktir. Enflasyon oranları yarin aciklandiginda gercek rakamlar olmayacagına gizlenecegine inaniyorum . Bu yuzden doviz yukselisi sert olmayabilir. Hatta faizleri dusurmek yerine yeniden yukseltip ekonomi iyi enflasyon beklenenden dusuk algisi yaratmaya calisilacak . Dolar ve euro biraz sarksa bile doviz borcu olan sirketler mecburen ödemelerini yapabilmek icin doviz alimina yuklenecekler . Bu saatden sonra faiz artisi bizi kurtarmaz . Enflasyon -doviz - cari acik artiyor. Tuhaf bir örnek olacak ama bi kac yerden böyle kurşun yedikten sonra silah cekmek yerine tehlikeyi hissettiginiz anda gerekli hamleyi yapmazsanız . Öldüğünüzde şarjörünüzde 15 fisek olsada onun bize yararı olmaz. Faizi dolar 3.40 a dustugunde arttirip 2 altina dusurselerdi bugun boyle olmazdi . Vaktinizi caldiysam kusra bakmayin . Sayilar degerler detaylar cok onemli ama sıradan bir vatandas olarak benim goruşum boyle Saygilar .

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bugün gene böyle olurdu değişen bir şey yok kafa yapısı değişmeli.

Borç alıp yan gel osman gibi yersen başımıza bunlar ve dahası elbet gelecekti.

Saygılar ve iyi geceler.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

5. Faizi zamaninda arttirmak tek basina yeterli degil tabiki . Aile sirketi haline gelmemeliydi. Uretime yonelmemiz gerekirdi . Adalet hukuk sistemini siyasetden ayirmalıydik . Yoksa elin yabancisi 1 tl yatirim yapmaz . Guven ortami yok .

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Usd-try x-rate
    6.5650try
    +0.0254+0.39%
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yok şarap, yanında da biraz blutwurst.
    Ek 20046

................
    yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 710/1024 İlkİlk ... 210610660700708709710711712720760810 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz