Sayfa 444/1024 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544944 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 3,545 - 3,552 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bende bu aymaz bankalara gidip tasarruflarımı yatıracağım ona buna peşkeş çeksinler diye, oldu gözlerim doldu.
    dolar faizi günlük 4,50 işliyor..
    evde dolarlar çalınacak diye stres yapmaya gerek yok diye ben düşünüyorum.
    fiyatta hedeflediğim fırsata gelince bir telefon ile satarım, ben niye sıkıntıya gireyim.
    dolara , ŞORTlarını havaya atanlar düşünsün.

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    alıntı

- Geçen yıl İngilizce öğretmenleri kitapların iç sayfalarını kontrol edip fotokopi ve 2. el olanları geri göndermişti�� bu yıl kırtasiyesi kitabı defteri toplamda asgari ücretin üzerinde ��

-Fotokopiyi anlarım. Telif hakları. İkincielin nesine itiraz ediyorlar? Bu öğretmenleri ben veli olsam şikayet ederim. Amaç ne?
    Okul kitaplarında kitap basan şirketler okullarla anlaşma yapar satılacak her kitap için %20 VB jestler yaparlar
    Hatta devlet okolların da devletin verdiği kitap harici yasak oldugu için okul velilere xx yayın evinin kitabını xxx kırtasiyesi veya okul müdüründen gidip alacaksın der.
    Kitabı devlet okulu el altından satarsa g.resmi satış oldugu için devlet vergi kaybınada ugrar ama komisyon alacam diye gözü dönen insanlardan herşey beklenir

3.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    alıntı

- Geçen yıl İngilizce öğretmenleri kitapların iç sayfalarını kontrol edip fotokopi ve 2. el olanları geri göndermişti😔 bu yıl kırtasiyesi kitabı defteri toplamda asgari ücretin üzerinde 😥

-Fotokopiyi anlarım. Telif hakları. İkincielin nesine itiraz ediyorlar? Bu öğretmenleri ben veli olsam şikayet ederim. Amaç ne?
    ben küçükken de bu böyleydi aynı şey beden eğitimi eşofmanlarında da aynıydı çakma alıp üzerine okul arması dikmiştik anında azar işitmiştim

Alıntı Originally Posted by mahırarda Yazıyı Oku
    dolar faizi günlük 4,50 işliyor..
    evde dolarlar çalınacak diye stres yapmaya gerek yok diye ben düşünüyorum.
    fiyatta hedeflediğim fırsata gelince bir telefon ile satarım, ben niye sıkıntıya gireyim.
    dolara , ŞORTlarını havaya atanlar düşünsün.
    Gönül huzurluysa diyecek bir şey yok da gün gelir Doları satmaya kalktığınızda 2 Tl makas ile satarız derlerse ne olacak ! ki bu benim kötünün en iyisi senaryom kötüyü yada en kötüyü anlatmaya gerek bile yok . Bol kazançlar

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Enflasyonu 2 nin altı çıkarsınlar o saatten sonra Dolar almayanı ruh hastalıkları hastanesine yatırmak gerekir.
    bayramdan önce kullandığımız temel pek çok şeye yüzde 10 koydular tek kalemde kemiksiz..

ayrıca hatırladığım elektrik zammı var yüzde 10a yakın, doğalgazda zamlı gelmiş galiba son.. benzin mazot malum..

bayramda ya da tatile uçakla, otobüsle bi yerlere gittinizmi hiç.. istanbul-ankara, istanbul-izmir vs ya da daha uzak en az 10-15 lira artmış hattına göre...

bu forumda abartmayın rakamları yazan bi arkadaş var, onu en yakın markete, pazara yada ulaşım için bu biletleri temin edebileceği sitelere bi baksın derim, ülkeden fiyatlardan bu kadar kopuk olmayın ayıp değil, öğrenmemek ayıp...

bi tarafımızı sildiğimiz kağıtların bile fiyat artışını öğreniniz!!!

mühendisim yeterince matematik bilgim var nasıl beceriyolarda yüzde 0-1 küsürlü bulmayı beceriyorlar benim sözüm yok..onlarda da utanma..
    investingte görmüştüm 0,59 mu ne bekliyolarmış, hassss... dedim kocaman...

bir yazarda şöyle yazmıştı, "nasıl 6 ya alıştık dimi diye, korkmayın çift hanelerede alışacaz" demişti..
    bencede alışacağız..

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    tekirdağ
    Gönderi
    77
    Elde bulunan nakit doları bozdurmak ne kadar mantıklı ve cebe getirisi nedir tartışılır. Ama internet üzerindekilerle iyi paralar kaldırabilirsiniz https://piyasa.paratic.com/doviz/dolar/ daha yeni düştü derken hala 6 barajından inemedi :D bakalım nasıl sonuçlanıcak gün sonu...

Adam çocuğu MIT veya Harvard fiyatıyla özel okula gönderiyor utanmadan fotokopi falan ...Tam Ülkem insanı...Ver çocuğa kredi kartını ne gerekiyorsa al demesi lazım , sonuçta çocuk okuyup bir Bill Gates yada Steve Jobs olacak

8.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Adam çocuğu MIT veya Harvard fiyatıyla özel okula gönderiyor utanmadan fotokopi falan ...Tam Ülkem insanı...Ver çocuğa kredi kartını ne gerekiyorsa al demesi lazım , sonuçta çocuk okuyup bir Bill Gates yada Steve Jobs olacak
    Yıllık 50.000 TL para veren var okula o kadar para olsa çocugumu bu egitim sistemine hiç sokmam

Sayfa 444/1024 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494544944 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •