Sayfa 302/718 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402 ... SonSon
Arama sonucu : 5739 madde; 2,409 - 2,416 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1.  Alıntı Originally Posted by bdl Yazıyı Oku
    Beklentisi olan kağıt gitmez,batik şirketlere bakın gider.Rta elinizden mali almak istese Eczacıbaşı gibi aşağı sürer yasak gelmeden toplar sürerdi.
    hisse 2 liranın altından kalkıp 7 liraya dayanmış bdl az mı gitmişmiş?

Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    hisse 2 liranın altından kalkıp 7 liraya dayanmış bdl az mı gitmişmiş?
    Az gitmiş kitapçı ama içine küçük yatırımcıyı ala ala gitmiş 2 liradan almaya korkanlar 5-6dan almis.Heryerde RTA konuşuluyor bir iki kelam etmeden edemedim.

3.  Alıntı Originally Posted by bdl Yazıyı Oku
    Az gitmiş kitapçı ama içine küçük yatırımcıyı ala ala gitmiş 2 liradan almaya korkanlar 5-6dan almis.Heryerde RTA konuşuluyor bir iki kelam etmeden edemedim.
    hisseyi ilk çıkışından bu yana takip etmekteyim(2.9 dan alıp 4.3 den verdim) en son bu hisse bana sattırdıktan sonra ortalama günlük tavandan 250 bin lot civarı işlem yaparak cezaya kadar tavan gittti. yani mallananlar senin dediğin gibi 5-6 tl lerden kesinlikle değil. bana soruyorsan hissede mallanalar ortalama 2.5 tl lerdir

4.  Alıntı Originally Posted by akın adanalı Yazıyı Oku
    hisseyi ilk çıkışından bu yana takip etmekteyim(2.9 dan alıp 4.3 den verdim) en son bu hisse bana sattırdıktan sonra ortalama günlük tavandan 250 bin lot civarı işlem yaparak cezaya kadar tavan gittti. yani mallananlar senin dediğin gibi 5-6 tl lerden kesinlikle değil. bana soruyorsan hissede mallanalar ortalama 2.5 tl lerdir
    Çok doğru bir tesbit olmuş

SM-J600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by akın adanalı Yazıyı Oku
    O tavandan 250 bin lot çekenleri kim sanıyorsun ky 2den maliyetlenecek Aralık'ta çıkan virüs için kit üreten firmanın sahibi eşi dostu spegi 5den öylemi ala alaa ben bu borsayı hiç bilmiyorum ya 😄

6. Arkadaş büyük beklentileri olan bir hisse. Ya adamlar Koca dünyaya musallat olan hastalığın kesin tanısını koyan kitleri üretiyor. Siparişler yağmur gibi yağıyor, adamlar full vardiye sistemiyle çalışıyorlar. Ve bu sektörde borsada işlem gören tek şirket. Spekler böyle bir önlem aldırdı, amaç ne? Küçük yatırımcıyı korkutmak ki bunu da başardılar. Haberden sonra cuma seansında hisse taban. satıştaki bütün lotlar muhtemelen küçük yatırımcının. Satışa koyacaksanızda serbest emirden sat demeyin bari, o zaman direk taban fiattan işlem görüyor. biri taban fiattan al emri giriyor, sonra mokoko, kağıt direk taban. Burda belki maliyeti az olan arkadaşlar vardır, ben bir an önce satıp kurtulayım diye düşünüyorlardır, o yüzden serbest fiat giriyorlar, sonra kağıt direk taban. Kendileri zarar ederlerler. Böyle yaparlarsa kağıt ne kadar taban yer bilinmez. Spek almıyor neden? Fiatın dahada çok düşmesini bekliyor. Belki 2, belki 3, belkide 4 taban, belkide daha fazla taban yicek biz yani ky böyle yaparsa. Biz hissemize sahip çıkarsak kimse hissesine güvenip satmazsa, korkmazsa, ilerde bir yorum okumuştum arkadaş yapılan işlere yönelik bir fiat hesaplamış, hisse değeri en az 12-13 olması gerekir diye. Çok doğru hesaplamış. Bende öyle düşünüyorum. Arkadaşlar biz küçük yatırımcıyız, böyle durumda bir birimize destek olursak, hissemize sonuna kadar güvenip, korkup satmazsak ne olur biliyormusunuz. Hisse asla ve asla taban olmaz. Spek bakıp görecek ki ky hiç satmıyor, bir sabredecek, 2 sabredecek sonunda hisseyi değerine getirecek. Arkadaşlar elinde hisse olan ky ortaklarım çok değil sadece şu yasak 1 ay sonra bitecek, bir ay sabredelim, kimse hissesini satmasın. Ben yaklaşık 20 yıllık borsacıyım ve bu durumları çok gördüm. Bakın çok değil pazartesiden itibaren hiç bir ky arkadaşım hissesini satmasın, fiat hareketlerinin yukarı döneceğini nasılda göreceğiz. Ben inanıyorum ki böyle değerli bir şirketin yeri buralar değil. Ne dandik hisseler görüyoruz 10-20 ye katlayan. Arkadaşlar lütfen korkmayın, panik yapmayın, hissenizi satmayın, sabredin, Allah'ım sabredenlerle beraberdir arkadaşlarım. Siz satışa koyarsanız hissenizi, kağıdımız direk taban unutmayın. Yazım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Ben sadece yanlış olduğunu düşündüğüm olayı açıklamaya çalıştım. Teşekkürler.

7. 10 marttan günümüze doğru derinlik taraması yaptım
    Çıkardığım sonuçlar 5 aracının paylarında ciddi değişim yok ara ara az miktarla aracı kurumlar trade girmiş son dönem bu tarz trade için gelen aracı sayısı artmış tedbir sonrası ilk kaçanlar bunlar olmuş fazla bir payları kalmamış bu aracıların.

A1 capital piyasa yapmak için uğraş vermiş gibi görünmekte 10 marttan bu güne devamlı al sat yapmış toplu alım satım yok 670 bin civarı ile 1.8 milyon civarı lot arası 3-4 kere gidip gelmiş genelde bir gün alıcı ertesi gün satıcı son düşüş sonrası 700 binlerde.

4-4.38 arası harekette 21 milyon işlem hacmi olmuştu piyasa da 30 milyon civarı lotu var bunları göz önüne alınca maliyeti düşük lot sayısının da fazla olmayacağı düşüncesindeyim.

Hafta sonu covid19 vakaları dünyada azalmadı aksine Hindistan Endonezya Brezilya gibi devasa nufüslu ülkelerde yayılma hızında artış gözleniyor bunları göz önüne alınca aşağılara çok salacağını düşünmüyorum aynı tedbirleri alan hisselere bakıldığında ilk taban veya ikinci tabandan yataya girme ve yükselme gibi örneklerde var olumsuz senaryoları göz ardı etmesem de satıp daha düşük maliyetlenmeyi brüt takastan dolayı riskli buluyorum.

Dolar cinsinden grafiklerde zirvesine ulaşmadı ve baya daha var zirveye kit için telaffuzlar Euro cinsinden maliyet için 3-4 euro satış için 7-10 euro Kar için 5 euro şeklinde haberler var idi üretim adedi yükseldikçe maliyetlerin düşmesi ile ilgili de haber var idi kit Euro cinsinden olunca Euro dolar şeklinde grafiğe bakmakta mantıklı olabilir

Pd/dd ve Fk değerlerinin yüksekliği ile ilgili yorumlar olmuş normal zamanlar için mantıklı ancak öyle bir özel durumdayız ki şirket yıllık 7 milyon üretim kapasitesinden 13 milyona çıkarmış kapasiteyi nerede ise yüzde yüz artmış nurdan durumun ne kadar özel olduğunu ve onu fiyatladığını çıkarabiliriz

covid 19 için önümüzde ki 2 hafta vaka sayısında belirgin düşüş beklenmediği yönünde haberler de bulunmakta sonrası içinde umut ediliyor.

Özetlemek gerekirse en geç salı döneceğini düşünüyorum pazartesi satsam brüt takastan dolayı Perşembe geri alabileceğim için lot artırmak adına lot kaybetme riskini alma taraftarı değilim

Hisse için tek olumsuzluk ky bin panikle veya alttan alırım umudu ile satması olur ki ikisinde riskli buluyorum

Son olarakta yükselişin başlarında şirketten pay satışı oldu para sermaye avansı olarak kullanıldı ve cuma günü güler holdingte patron pay sattı para ile rtanın yüze 21 sahibi Cg aş ye olan sermaye borcunu ödedi 2 milyon civarı bu iki olayı da şirketin iş almaya devam ettiğinin göstergesi olarak algılamaktayım.

Sağlıcakla kalın.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : Hoccu; 30-03-2020 saat: 03:43.

8. Arkadaşlar, içinde bulunduğumuz şartlar hisse için olumlu. Ayrıca bu kağıdın halka arzından bugüne kadar geçen sürede olması gereken fiyatın çok altında olduğu belli. Ben kendi adıma beklemedeyim. Elimdeki malları panik yapıp kaptırmaya niyetim yok. Bu benim şahsi düşüncem. Asla yatırım tavsiyesi de değildir.

Sayfa 302/718 İlkİlk ... 202252292300301302303304312352402 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •