Sayfa 728/849 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon
Arama sonucu : 6788 madde; 5,817 - 5,824 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1.  Alıntı Originally Posted by Amateur Yazıyı Oku
    Nedense ben bu işin spek işi olduğuna inanmıyorum. Öyle hızlı çıktı ki, spek bile yetişemedi diye düşünüyorum. Çünkü hikâyesi güçlüydü ve hikâyenin etkisinin çok az olduğu Q1 bilançosu dahi hikâyeyi destekler nitelikte. Sonrası yaratılan korku ve panikle oluşan doğal bir gidişat oldu. Bu düşüş esnasında bir süredir bilinçli bir algı yaratılıyor, bunu görebiliyoruz. Artık bundan sonra işler birilerinin kontrolünde gideceğe benziyor.
    Evet spek de 52ye kesin olarak odaklanmamış olabilir. Şöyle söyliyeyim, bu yurtdışına kit satışı haberi verildiğinde artık zirve noktası , burdan yapıştırcak diye düşünmüştüm. Sanırım hisse 30lara yakındı o zaman. Ama bir anda talep hızla artıp tahmininin de ötesine gidince çıtayı iyice yükseltti. Sonrası zaten kaçınılmaz son

2.  Alıntı Originally Posted by [email protected] Yazıyı Oku
    Sağlık bakanı daha bugün canlı yayında söyledi,uyarılara dikkat edilmezse salgının yeniden geri geleceğini,ee sokağa bakın millet tüm uyarıların aksine,maskeyi bırakmış,mesafe desen zaten yok.. Yalnız şu hissenin düşüşünden daha tehlikeli olanlarsa şu felaket tellalları,adamlar tahrik oluyo resmen burda yazınca yok böyle bişey..

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tavan tavan giderken cok iclerinde kalmıştı. 10-12'lerden beri firsat kolluyorlardı. Birakalim döksünler iclerini. Bedavaya psikolojik terapi sansi verdi onlara bu düşüş. En azindan o ise yarasin da topluma insan kazandırmış oluruz.

3. genel endeks analizim

ülke şirketlerimiz q1 bilançoda martın son 10 günlük virüs etkisini gördü. q1 ler çoğu şirkette beklentiye yakın geldi
    esas sansasyonel bilançoları virüsün en çok zarar verdiği q2 de göreceğiz. sağlık gıda hariç çoğu şirketin bilançosunda nakit akışında ve ihracatında epey bi zayıflama görebiliriz.

endekse bakacaksınız, basit teknik grafikle bakın. destek ve direnç. şekillere bakarsanız, şekil olursunuz

adamın biri youtube da en az 2 aydır, borsaya girmeyin takoz var kama var 70 bin gelecek diyordu. arada borsa biraz düşünce, sayemde kimse almadı, hisse aldırmadım epeyce kişiye zarar etmelerinden kurtardım diyorudu borsa 109 binlere geldi, zararlar artıya döndü. şimdi bakıyorum binlerce kişi küfür ediyor. takoz var, borsa 70 bine gelecek , sayemde çoğu kişi hisse almadı dediği tüm videolarını kaldırmış.
    borsada usta üstat hoca olmaz. hepsi fasafiso. piyasanın dinamikleri çok farklı.

endeks benim grafik teknikte direnci 112 binler civarı. 112 bini geçmesi eski düştüğümüz 124 binlere gelmesi için benim naçizane fikrim, bankaların bu çıkışa öncülük etmesi olur. Bugün garanti ufaktan hareketlendi. haziran ayı q2 bilançolara hafifte olsa iyi etki edecektir. bu kredi kampanyaları vs sayesinde. yani benim teknik taktikte 112 bin endeksi iyi etüt etmek lazım gerek görünüyor.

sağlık bakanımız bugün konuştu epey aradan sonra, sağlık ve gıda şu an zaten her zaman güncel hikayesi olan sektörler, ecilc hacim bugün epey arttı uzunca aradan sonra, deva ve selec te ;
    bankacılık ve enerji de sanki eklenmiş gibi görünüyor, odaş ve garan ve albaraka da inceden hareket vardı;
    ileride kanal istanbul olursa gyo ve çimnetolarda da hikaye başlayabilir.

tsporun uefa dan 1 yıl men edilmesi, spor endeksinden yatırımcıyı hikayesi olan sektörlere yönlendirebilir. hem kur artışından olumsuz etkilenen sektör bir de uefa men i ve ordan gelecek nakit kaynağın gelecek olmaması, yatırımcıyı hikayesi olan diğer sektörlere yönlendirebilir,

rta tahtasında da bu kadar dillendirme olmasa, ky evet haklı, zarar büyük , video konuşmaları ile fiyatlar verildi ama sosyal medya üstünden piyasa ile bu kadar inatlaşılmasa, q1 bilanço ile dönüşün nşa da başlaması lazımdı. piyasa ile inatlaşılmaz.
    bazen rüzgar öyle bir eser ki , tahtanın spekülatörü, patronu, büyük fonlar bile rüzgara yenik düşer.
    bir de şu kadar kazandım param şu oldu yazanlar yüzünden de çok dillendi bu tahta. yoksa yurt dışı örnekleri daha çok çıktı.
    yani artık çok çok abartılı fiyatlamalar olduğunu ben şahsen düşümüyorum.
    örneğin; konya ç. yünsa, kalkınma, hubvc, kent, tukaş, şimdilik aklıma gelenler, bunların defter değerlerine, fiyat/kazanç çarpanlarına bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

yatırım tavsiyesi değildir
    al-sat-tut tavsiyesi değildir
    bireysel naçizane fikirlerimdir, yanılıyor olabilirim.

4. FED başkanı açıklaması tam bit balondu. Ne olduğu belli olmayan tek bir sitede çıktı yabancı kaynaklarda haberi bulamamıştım o zaman. Yukarlarda bir arkadaş çok doğru bir tespit yapmış. 10 bilgisayardan falan bahsetmiş günümüzde ona gerek yok artık. 2 adet server bilgisayarı ve onlarca Ip alınmış programlar 52 ve 30 lardan hangi kurum alış yaptı ise yapıcının kontrolündeki 10 larca kurum hesaplarından o miktarda mal çıkan yazılımlarla bu işi yaptılar.

Güven beyin çok sıkı kurum takas takibi yapsınlar dediği hangi kurumlar acaba Citiye virmanlayan Yatırm Finans mı sizce hangileri ?

Bu akşam SPK bültenine alarm kurulu takip edecem. Aklımda deli öngörü ve sorularla.

5.  Alıntı Originally Posted by Amateur Yazıyı Oku
    Çok faydalı bir yorum yapmışsın, kutlarım.

Mart ayında 2 TL x 41 milyon = 82 milyonun %73,86'sı olan 59 milyon halkın iken,

Şu an 18,92 x 41 milyon = 775 milyonun %73,86'sı olan 573 milyon halkın elinde. Şu an bile 10 kat artıda.

Bunlar sen uyurken olmuş. Tikilen falan yok yani. Şu anki durum tabii ki iyi değil, ama bir gerçek var: RTA yatırımcısına değer kattı.

Tek üzüntümüz, satıcısız tavan tavan giderken ve bir gün bir yerde duracağı muhtemelken tepe veya yakın yerde almış olanlar. Bunun ne zaman olacağını da kimse bilemezdi. İnşallah onlar için de fırsatlar gelecek.
    bu hisseyi 4tl den alacaktim ama her turlu yasak vardi internet yasagi dahil ve alamadim(spk ortak). kimseye aldirtmadan yani hic cozmeden tavan tavan gitti. o zamanlar alan 5 kucuk yatirimci ise duserken alan 95 kucuk yatirimci fark burada soygunun alasi
    bu hirsizlari savunmanin alemi yok

6.  Alıntı Originally Posted by Kyabalion Yazıyı Oku
    Tavan tavan giderken cok iclerinde kalmıştı. 10-12'lerden beri firsat kolluyorlardı. Birakalim döksünler iclerini. Bedavaya psikolojik terapi sansi verdi onlara bu düşüş. En azindan o ise yarasin da topluma insan kazandırmış oluruz.
    Sayın kyabalion hisse tavan tavan giderken burda dikkat edin, hisse aşırı yükseldi diye yorumlar yapılınca siz bile hisse almak için hisseyi kötülüyorlar gibi yorumlar yapıldı. Hisse 45 ve 50 arasında bu hisse daha nereye gider diye sorunca nerdeyse hisseyi üçlü rakamlardan bana hisse verecekler vardı. Ya olumlu tarafida var bu hissenin ama siz hiç olumsuz tarafını görmediniz hala da görmüyorsunuz. Hisseyi hala küçük lotlar halinde alanlar var diyorsunuz. Iki gündür hisse tabandan bozuluyor sonra bizim küçük yatırımcı hemen almaya kalkıyor tavan tavan gidecek diye. Benim düşüncem adamlar hisseleri küçük küçük satıyorlar. Hisse bir yerde durması gerek ama bir iki gün veya 1 hafta yataya sararsa düşüş trendini kırar yoksa tabandan bozdukça alan çok olacak. Yüksek maliyetli arkadaşlara rabbim sabır versin inşallah.
    (Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi değildir. Sadece kendi düşüncelerimdir)

7. RTALB - RTA Laboratuarları

Alıntı Originally Posted by Kyabalion Yazıyı Oku
    İste anlasamadigimiz nokta burasi. Ben bu karin sürdürülebilir olduguna inanıyorum. Cesitli sebeplerden eski mesajlarımda var. Hatta sirketin yeni atilimlarla bu karliligi yildan yila artirabilecegine inanıyorum. Dedim ya benim vaktim var acelem yok. Zaman kimin hakli olduğunu gosterecek.
    Bu kar nasıl sürdürülecek söyler misiniz?

Tüm dünya koronadan kırılacak? Sadece RTA KİT üretecek ve tüm dünyaya satacak?

Lütfen artık biraz gerçeklerle yüzleşin.

Yukarıda birisi yazmış. Konya Çimento çarpanları da yüksek diye. Konya Çimento 20 sene sonra da çimento üretecek. Birileri DEVA ile karşılaştırmış. Cidden nasıl bir büyülenmişlik halidir bu.

Bu firma korona bitince ne yapacak?

Yatırımcısı akıllı bir cevap verebilir mi bu soruya?

İnvesting forumu okuyorum, Twitter’ı okuyorum aklım almıyor. Çoluk çocuğuna et almayan adamların maaşlarını batırmasına aklım almıyor.

Ben bile bu küçük yatırımcı halimle tahtada mal satarken kademeleri bozmamak panik yaptırmamak için azar azar satıyorum. 15 yıllık borsa hayatımda çok gördüm böyle kule diken hisseleri.

O kule hep küçük yatırımcının elimde kaldı; üzgünüm.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

8. Şirketleri insan gibi değerlendirmek gerekir. Doğarlar, evlenirler, hastalanırlar iyileşirler, boşaünırlar, aldıkları kararlarla iyi bir hayat veya kötü bir hayat sürerler. Bunun için Ticaret Kanunlarında Tüzel Kişilik olarak tanımlanmışlardır

Şirketi Güler den önce Gülerden sonra olarak değerlendirmek gerekir diye daha önceki yazılarımda yazmıştım. Gülerden önce alınan yanlış kararlar oldu. Üretilen plastik malzemeler yüksek maliyetli oluyor biz üreteceğiz dediler Serenay Ambalaj a ortak oldular. Sonra anlaşamayıp ortaklıktan vazgeçtiler. Pazarlama için Sacem in çoğunluk hissesini aldılar şirkete sürekli zarar yazdı.

Güler den sonra Sacem i hemen elden çıkardılar. Zarar ederse farklı bir sektörden gelir elde etmesi için A1 Capital in hisselerini bu şirkete sattılar. Yurt içi/dışı pazarlama için A1 Yaşam bilimlerini kurdular.

Pandemi, grubu en az 5 yıl ileri atacak diyebilirim. Grup yöneticileri bizim gibi Letgo-Sahibinden de masa, sandalye, araba peşinde koşmuyorlardır sanırım. Vizyonları geniş, güçleri, tecrübe ve deneyimleri Aracı Kurum/Finansal Danışmanlık şirketlerinden geliyor. Mesela Malatya daki arazi niçin alındı. Gelecekte buraya ne yapacaklar diye araştırmış tı arkadaşlar. Elde edilen 4 şirketin gelirini kasada tutmazlar sanırım bir fırsat bulup yatırıma yönlendireceklerdir diye düşünüyorum. Güler Holding altında yıllardır "Enerji-İnşaat-İlaç-Finans" yazdığına hiç dikkat ettiniz mi. Finans tamam. İlaç yarısı tamam. inşaat ve Enerji de yoklar. Son olaylardan dolayı RTA yı yapacakları işlere ortak ederler mi etmezler mi o da soru işareti.

Bu arada A1 çalışanları umarım ceza almazlar. Belgin hanım mesleğinin sonuna gelmiş bu şekilde bitmemesi gerekli diye umut ediyorum.

Sayfa 728/849 İlkİlk ... 228628678718726727728729730738778828 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •