Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
Arama sonucu : 39 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Denize düşen yılana sarılır.

1.  Alıntı Originally Posted by aslan8864 Yazıyı Oku
    90 bin ana destek olarak çok güçlü duruyor. Ben 96.400 ün şimdilik daha önemli olduğunu düşünüyorum.
    Dövizdeki hareket borsayı etkiliyor. Dövizi etkileyen de İstanbul seçimidir.
    Hükümet ya ekonomi ya da İstanbul tercihini yapmak zorundadır.
    Düşürülemeyen enflasyon ve işsizlik hükümetin geleceğini tehdit ediyor.
    Bütün bu değerlendirmeleri göz önüne aldığımda hükümet İstanbul'u gözden çıkaracak ve seçim sonuçlarını kabul edecektir.
    Yoksa bedelinin ağır olacağını biliyor. Şu anda oynanan siyaset oyunudur.
    Borsada şu ana kadar satılmadıysa hisse satışı ve pozisyon değişimini önermiyorum.
    Yeni hisse alışı için teknik analizin düzelmesi beklenmelidir.
    ''Hükümet ya ekonomi ya da İstanbul tercihini yapmak zorundadır.'' demişim ve Seçim sonucunu kabul eder diye eklemişim. Evet yanıldım. Bundan da zarar gördüm. Borsadan çıkmadım, hiç döviz almadım. Akp ye güvendiğimden değil Akp nin geleceği düşünerek karar vereceğini sandım. Bugün dövizin daha da yukarılara çıkması enflasyonun ve işsizliğin uzun süreler ülkeyi meşgul edeceğini gösteriyor. Bu durum Akp yi daha da çıkmaza götürür diye düşünüyorum. Zaten son seçim sonuçları ekonominin kötü gitmesinin bir neticesi değil mi? Sonuç olarak Akp ekonomiden umudunu kesmiş besbelli.
    Gelelim borsaya; 91 bin çok çok önemli bir destek noktası. Şu anda tam olarak destek noktasındayız. burayı kırarsa 80 bin konuşulmaya başlanır. Ben çok ihtimal vermiyorum ancak izlemek lazım.

2. 100 aylık hareketli ortalama 81.000 de, çok ihtimal vermiyordum ancak alınan seçim kararı endeksi 90 binin altına atınca destek 81. 000 oldu.

Dövizdeki hareket durgunlaşıncaya kadar borsada yukarı hareket beklemiyorum.

Akp seçim kararı alınca faizlerin ve dövizin yükselmesine neden oldu.

Üstelik İstanbul seçiminin genel bir seçimi tetikleme olasılığı da var.

Dış siyasetteki belirsizlikler da cabası. Biz borsacıların yazı daha sıcak geçecek.

3. Bu saatten sonra asla satış düşünmem ve önermiyorum da.

81 bini test etse bile, ki test edebilir.

Ancak oranın altına ineceğini sanmıyorum.

En azından orayı dener ve bu kısa bir sürede gerçekleşmez.

Nasıl 50 Aylık hareketli ortalama defalarca test edildiyse benzer durum yaşanır.

3 aylık bilançoların tamamı geldi. Durum zaten beklenildiği gibi, şirketler ciro ve kar kaybına uğramışlar.

Eğer hükümetin önceliği ekonomi olsaydı 91 bin desteği bir kez daha çalışırdı, önceliği seçimmiş bunu öğrendik.

Onun için 23 Hazirandan ötesini görmek şu anda olanaklı değil.

4. 95 binde önemli bir direnç olduğunu düşünüyorum. Orayı geçerse 96500 direnci var. Ben buralardan dönüş olacağını düşünüyorum.
    Küçük yatırımcı bu fırsatı satış yaparak değerlendirebilir.

5. Yarın MB faizleri sabit tutacaktır.

Yaz aylarında dövizin sabit kalmasını sağlayacak ve enflasyonun aşağıya indirecektir.

Bir sonraki toplantıda da faizleri indirme olasılığı vardır.

Borsaya gelirsek daha önce de söylediğim gibi 95.000-96.500 aralığı dirençtir.

6.  Alıntı Originally Posted by aslan8864 Yazıyı Oku
    95 binde önemli bir direnç olduğunu düşünüyorum. Orayı geçerse 96500 direnci var. Ben buralardan dönüş olacağını düşünüyorum.
    Küçük yatırımcı bu fırsatı satış yaparak değerlendirebilir.
    Bu yazıyı yazdıktan sonra endeks 94.500 ü görerek oradan aşağıya doğru dönüş yaptı.

Sonrasında 90 bini destek yaparak tekrar 95 bin direncine yaklaştı.

Ben 95-96 bin direncini yukarı kıracağını düşünmüyorum.

7. Gerçeklerden ayrılmayın.

Gerçekler;

Bu yükseliş Amerikanın faizleri düşürme beklentisi ve dolayısıyla gelişmekte olan piyasalara para gireceği beklentisindendir.

Ülkenin ekonomisinin durumu ortada. Enflasyon ve faizlerin düşmeye başlaması bir ralliyi başlatmaz.

Küçük yatırımcı bu çıkışları satış olarak kullanabilmeli.

8. Bu başlık altında hep düşüşlerde küçük yatırımcıyı uyardım. Başlığın adı bundan dolayı denize düşen yılana sarılır.

Neyse gelelim konumuza.

Desteğimiz 117500 dür.

Ha çok güçlü bir destek mi?

Hayır.

Ancak sakın panik satışlar yapmayın. borsa hala alternatifsiz.

Bist 100 dışındaki hisseler çok primli, onlara dikkat edin.

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •