Alıntı Originally Posted by aslan8864 Yazıyı Oku
90 bin ana destek olarak çok güçlü duruyor. Ben 96.400 ün şimdilik daha önemli olduğunu düşünüyorum.
Dövizdeki hareket borsayı etkiliyor. Dövizi etkileyen de İstanbul seçimidir.
Hükümet ya ekonomi ya da İstanbul tercihini yapmak zorundadır.
Düşürülemeyen enflasyon ve işsizlik hükümetin geleceğini tehdit ediyor.
Bütün bu değerlendirmeleri göz önüne aldığımda hükümet İstanbul'u gözden çıkaracak ve seçim sonuçlarını kabul edecektir.
Yoksa bedelinin ağır olacağını biliyor. Şu anda oynanan siyaset oyunudur.
Borsada şu ana kadar satılmadıysa hisse satışı ve pozisyon değişimini önermiyorum.
Yeni hisse alışı için teknik analizin düzelmesi beklenmelidir.
''Hükümet ya ekonomi ya da İstanbul tercihini yapmak zorundadır.'' demişim ve Seçim sonucunu kabul eder diye eklemişim. Evet yanıldım. Bundan da zarar gördüm. Borsadan çıkmadım, hiç döviz almadım. Akp ye güvendiğimden değil Akp nin geleceği düşünerek karar vereceğini sandım. Bugün dövizin daha da yukarılara çıkması enflasyonun ve işsizliğin uzun süreler ülkeyi meşgul edeceğini gösteriyor. Bu durum Akp yi daha da çıkmaza götürür diye düşünüyorum. Zaten son seçim sonuçları ekonominin kötü gitmesinin bir neticesi değil mi? Sonuç olarak Akp ekonomiden umudunu kesmiş besbelli.
Gelelim borsaya; 91 bin çok çok önemli bir destek noktası. Şu anda tam olarak destek noktasındayız. burayı kırarsa 80 bin konuşulmaya başlanır. Ben çok ihtimal vermiyorum ancak izlemek lazım.