Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 23 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Portföyü EKSİYE Düşen Yatırımcılar Hakkında

Ha bu arada UNTAR'ı da millete canlı yayında nasıl geçirdiklerini de gördüm. Dost gibi görünen düşmanlar vardı başlığında... Bu insanları asla unutmadım unutmayacağım da...

bir gelişme var mı acaba ??
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. Ben kafayi siyirdim yarin olsa da avukatla gorussem diye bekliyorum. Siz birsey ogrenebildiniz mi. Bor arkadas yazdi bana hanimla gorustuler. Ben denizdeyim. Pazartesi avukatla gorusup ortak hareket edecegiz ve sizi de bilgilendirecegim. Ama numaranizi bulamadim yazdim demistiniz.
     Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Herkes bayramını / tatilini / eğlencesini yeterince gönlünce yaptı mı?

#VioptaHesabıEksiBakiyeOlanlar sizin bayramınız nasıl geçti ?

Beden Sağlığınız veya ruh/akıl sağlığınız hala yerinde mi?

4. İhlas Finans vardı, hala holdingi ayakta... Battıktan sonra düzgün birşekilde tasfiye olsa, yine biz paramızı alırdık... Ne oldu? Katılım bankacılığı lisansı dahi geçmiş yıllarda devredilseydi, yine paramızı alırdık... Ne mevduat sahipleri, ne biz hissedarlar paralarını alamadı.
    Birlikte olundu, borsada da batmadı, devletin kurumları batırdı ve bitti...

5. İntermedya yayıncılık vardı bende. 0.47 kuruşa aldım . Tavan tavan gitti 1.13 e çıktı 1 haftada satmadım. Tahta 1.07 den kapandı hala yatırım hesabımda gozukur.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    RAKSE'de 70 lot batırdım. Büyük tecrübe oldu, küçük miktar olduğu için şanslı olanlardandım
    Raks yüzünden malını, mülkünü, ailesini ve hatta sonunda aklını kaybeden bir tanıdığım var çevremde.

Allah yardımcıları olsun bu durumda olanların fakat birader Allah da öyle sebepsiz yardımcı olmaz kimseye. Bu fani dünyayı sebep-sonuç ilişkisi içinde yaratmış Yaradan.

Bir çaba gösterecez ki yardım gelsin.

Benim düşüncem bu konularla ilgili olarak;

* Araç kaskosu gibi batma durumunda yatırımcının tüm hayatının etkilenmemesi için bir fon kurulmalı devlet destekli. Borsa ve turevlerinde hesabı olanlar bu fona ZORUNLU olarak aidat ödemeli küçük miktarlarda. Böylece batan kişiye durumuna göre ayağa kalkması için, evi ocağı ve aklını kaybetmeden yardım edilebilmeli.

* Bu fon için dernekleşmek lazım gelir kanaatindeyim. Bu dernek teknik ve temel anlamda yatırımcıya eğitimler vermeli. Bilinçsizce bu işin yapılmasının önüne geçilmeli böylelikle. Yine bu dernek ile psikolojik destek de verilmeli gerektiğinde. Dernek borsa ile ilgili hukukî konularda da yatırımcıya yardımcı olmalı.

Son durumda eksiye geçen bakiyeler ile ilgili herkes farklı birşeyler söylüyor. Yatırımcı kimsesiz. Kazanan büyük ihtimal güçlü olanlar olacaktır. Küçük yatırımcı olarak biz bu dernek ile güçlü olmalıyız bence. Alan satan pasta takas bile yasaklı küçüklere. Büyükler zaten tahtayı yapıyor ve adam senin benim elimi biliyor. Yatırımcı yatırım yapıyor ama ekrandan izlemek paralı. Vs vs. Bu konularda ky' bin sesi olmalı bu dernek.

Bu fikir geliştirilip güzel birşeyler çıkarılmalı. Degerli arkadaşlar.

Saygılar.

Borsa; Yok böyle bir arena...

Göstereceğimiz çaba kendimizi geliştirmekten başkası olamaz. Hırs batırıyor insanı, inat batırıyor insanı... Bükemediğimiz zaman öpmeyi bilmek gerekli o bileği. Görüşlerinizin çoğuna katılmakla birlikte fon olayına katılmıyorum. Düşüncem o zaman iyice oyuncağa döneceğidir arenanın. Korku ve tedirginlik duygularının yerine tümden cesarete bırakacağı içindir bu düşüncem. Kendine güvenen güvenmeyen insanların farkı olması lazım. Kimse kimseye zorla senet aldırtmıyor. Bilmeyen anlamayan ve daha çok ki risk alamayanlar daha hacimli ve daha az volatiliteye sahip piyasaları seçebilirler. Örneğin borsa ile uğraşan birisi dolar ticareti yapan birisine göre daha donanımlı olmak zorundadır diye düşünüyorum. Tabi bu örnekler göreceli olarak değişebilir. Bilmiyorum belki de yanılıyorumdur. Seçtiğiniz piyasa biraz da kişiliğinize oturmalıdır bence.

Hukuki konuda destek görüşünüze de tamamıyla katılıyorum. Millet olarak haklarımızı ve hak aramayı bilmiyoruz. Takas derinlik pasta olaylarına hiç girmiyorum. Bunlardan yoksun KY zaten raunda 1-0 değil 10-0 yenik başlıyor.

Tüm bunların ışığı altında bu arenada tecrübenin öneminin büyük olduğunu düşünüyorum. Tecrübenin en büyük düşmanının isre hırs ve inat olduğunu düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun ama önce kaybedenlerin...

8.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    RAKSE'de 70 lot batırdım. Büyük tecrübe oldu, küçük miktar olduğu için şanslı olanlardandım
    94senesinde 70lot çok büyük paraydı

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •