Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 23 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Portföyü EKSİYE Düşen Yatırımcılar Hakkında

Portföyü EKSİYE Düşen Yatırımcılar Hakkında

Sevgili forumdaşlar , Vadeli işlemler ve opsiyon piyasında ( Viop ) ve Opsiyon Piyasında son dönemdeki dolar kurunun aşırı hareketinden dolayı bazı /birçok yatırımcının portföyleri EKSİ bakiyeye dönmüştür. Kurumların kotasyon koymamasından ve posizyonlarını kapatamamasından dolayı.

Bu eksi bakiye kimisinde yarım milyon tl yi bulmuştur ( bireysel ) yani olay çok ciddi boyutlara varılıp ARACI KURUMLAR bu eksi bakiyeye düşen yatırımcılar için borç sözleşmesi yapıyorlar.

Yani yatırımcı batmakla kalmayıp birde üzerine kuruma borçlanmışlardır. ilgili topicde bazı müşteriler için hacize varan durumlar oluşmuştur.

Bu arkadaşlarımızın şuan psikolojik olarak yaşadıkları ve bu durumdan kaynaklanan durumdan ötürü nereye başvuracağını veya ne yapması gerektiğini tam olarak bilmiyorlar . Bu duruma düşen forumdaşlarımız hakkında bilgi sahibi olan ve eksi bakiyeye düşen hesaplar hakkında uzman konuya hakim arkadaşlardan görüş talep ediyoruz. bu topici onlar adına açmış buluyorum.

1- Hesap eksiye geçebilir mi ?

2 -Eksi bakiyeye düşen arkadaşların nereye başvurması gereklidir.

3 -Kredi garanti fonundan veya başka bir borçlar kanunundan yararlanabilir mi ?

Daha önce eski tarihlerde bunun gibi yaşanmış olaylar nasıl sonuçlanmıştır yatırımcıları koruma adına başvurulabilecek yollar nelerdir.

Saygılarımla tüm hisse.net ailesinin bayramını kutlarım.
    Son düzenleme : EMLAK; 21-08-2018 saat: 00:31.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2. Konunun dillendirilmesi gerekliliğini şiddetle savundum ve sn Emlak'tan böyle bir topic açılmasını da rica ettim. Topic acilali bekliyorum ki birkaç kişi birşeyler yazsın, çizsin ama nafile. Biz ne camide cem olabiliyoruz ne de başka yerde.

Kanarya sevenler dernekleri, briç dernekleri, avcılık kulüpleri vs herşey için bir sözümüz var ama borsa da hepimizi, ailemizi, geleceğimizi etkileyen konularda hiçbir sözümüz yok.

Yatırımcı olarak bireysel davranmaya devam ettikçe söz hakkımız olmadan hep bizim üzerimize oynayacaklar ve maalesef hep biz küçük yatırımcıları ezecekler bu piyasada.

Pehhhhhh!

3. Bir zamanlar Çukurova, Kepez elektrik hisselei vardı. Tahtaları kapalı olup bir anda kısa süreliğine açılmıştı. Sonra da birileri ellerindeki hisseleri dagitabildigi kadar dağıttı. Sonra da tahta kapandı.kucuk yatırımcılar ellerinde hisselerle kalakaldilar. Sesleri bile çıkmadı o yatırımcıların. Borsada batmış dedi çevreleri. Aile hayatları bozuldu.

Neden???

Çünkü seslerini duyurmak karı güçleri yoktu. Çünkü organize olamadılar!

4. Raks vardı raks. Ne oldu hissedarları? Hisseleri takasbanktan alıp tuvalet kağıdı yaptılar belki de. Belki de onu bile yapamadılar. Ne oldu sonraları. " Borsada batmış" dedi çevresi onlara.

Yine sesleri duyulmadı ve yine tüm yaşamları alt üst oldu belki de .

5. Bu örnekler çoğalır gider.

Son durumda kaldiracli piyasa sundular önümüze ve ben dahil o piyasalarda açık hedef konumundayiz. Bazı arkadaşlar doların son hamlesinde battı hatta borclandilar.

Yine ses soluk yok, yine perişanlık.

Pehhhhhh!

Duhul
    May 2017
    İkamet
    İZMİR
    Gönderi
    652
    Topik yeni gözüme çarptı. en az 1000 sefer aynı duruma düstüm. mc seviyesinde ne ise otomatik kesildi. sözleşmede dahi var. aracı
    kurumları kendi hatalarını yıkamazlarda.......yatırımcıya her zorlugu çıkaktırlar. en iyisi mahkemeye vermek olacaktır. konuya hakim avukat bulmalararı gerekmektedir ayrıca bu konuda 2016 yılından beri BİLİRKİŞİLİK başlamıştır. internetten bakarlarsa yüzlerce menkul kıymetler türev piyasalar bilirkişisi var. bilirkişiyi mahkeme atıyor. bende elektronik konusunda bilirkişiyim. Allah yardımcıları olsun.
    Yazdıklarım yatıırm tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,631
    Herkes bayramını / tatilini / eğlencesini yeterince gönlünce yaptı mı?

#VioptaHesabıEksiBakiyeOlanlar sizin bayramınız nasıl geçti ?

Beden Sağlığınız veya ruh/akıl sağlığınız hala yerinde mi?
    Bear_Bull
    @BearBull26

Alıntı Originally Posted by hpy Yazıyı Oku
    Raks vardı raks. Ne oldu hissedarları? Hisseleri takasbanktan alıp tuvalet kağıdı yaptılar belki de. Belki de onu bile yapamadılar. Ne oldu sonraları. " Borsada batmış" dedi çevresi onlara.

Yine sesleri duyulmadı ve yine tüm yaşamları alt üst oldu belki de .
    RAKSE'de 70 lot batırdım. Büyük tecrübe oldu, küçük miktar olduğu için şanslı olanlardandım

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •