Anket Sonuçlarını Gör: Sizce düzenli gelir getiren hangi yatırım uzun vade için daha güvenilir?

Oylayan
20. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Kira

1 5.00%
  • Temettü

11 55.00%
  • Eurobond

5 25.00%
  • TL Vadeli Mevduat

1 5.00%
  • Döviz Vadeli Mevduat

2 10.00%
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 14 madde; 9 - 14 arası.

Konu: Temettü, Kira, Eurobond Gibi Düzenli Gelir Getiren Yatırımlar

Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Temettü deki stopaj orani da düşse aslında güzel bir hamle olur
    Temettü den vergi kesilmez ise bu iş kolaylaşır. Kaynağında kesilen vergi yeterli olmalı beyan zorunluluğu tamamen kalkmalı.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    hatay
    Gönderi
    500
    O 200bini alıp yerseniz geriye anaparanız kalır ve enflasyona yenilirsiniz.
    Ancak ev kirası alınca geriye yine aynı ev kalır.
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    ayda 200 bin/12 = 16600 TL gelir. Hiçbir kira da bunu getirmez ama temettü veren artacak hisseye yatırılabilir mi?
    "ayı: baskın basanındır. boğa: ava giden avlanır." saygı ve sevgilerimle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Bu konuyu açmamın amacı, bir ky olarak yaptığımız yatırımın değer kazanmasından çok düzenli gelir getirmesinin önemli olduğunu düşünmemdir.

Bu nedenle aldığım hemen hemen bütün hisseler temettü veren senetler.

Kira gelirim de var ama kirayı emlak sektöründeki curcunadan dolayı önümüzdeki yıllarda biraz sıkıntılı görüyorum.

Bu konuda tartışmak isteyen arkadaşlar, sizlerden öğrenci bir ky olarak mümkünse şunu öğrenmek istiyorum:

Düzenli getiri için ne öneriyorsunuz?

Kira mı, temettü mü, eurobond mu?

En düzenli ve verimli temettü veren hisseler neler?

Uzun yıllar herhangi bir hissede devam ediyor musunuz? Temettü alıyor musunuz?

Bu konuya tecrübeleri ile katılanlara şimdiden teşekkür ediyorum.
    çok güzel bir konuya değinmişsiniz bu başlıkta.
    Öncelikle her yatırımda çeşitlendirme şart. 1 milyon TL'nin varsa kira,temettü,vadeli tl, vadeli usd , altın gibi enstrümanlara belirli ölçülerde paylaştırmalıyız.
    Benim tercihim hep "Temettü"den yana olmuştur. Tabiki temettüde de çeşitliliği Yurtdışı ve Yurtiçi olarak ikiye ayırmak gerekir.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. türk ticaret kanunu küçük ortagı korumadıkça kimse hisse yatırımı yapmamalıdır. belki bir kaç dürüst namuslu şirket vardır ama geneli hırsızdır.

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    çok güzel bir konuya değinmişsiniz bu başlıkta.
    Öncelikle her yatırımda çeşitlendirme şart. 1 milyon TL'nin varsa kira,temettü,vadeli tl, vadeli usd , altın gibi enstrümanlara belirli ölçülerde paylaştırmalıyız.
    Benim tercihim hep "Temettü"den yana olmuştur. Tabiki temettüde de çeşitliliği Yurtdışı ve Yurtiçi olarak ikiye ayırmak gerekir.
    Kira haric yazdiklarinizin hepsine katilliyorum.
    Kira olayini bu isle ugrasmasini sevmeyenler icin cok olumsuz görüyorum.

Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    türk ticaret kanunu küçük ortagı korumadıkça kimse hisse yatırımı yapmamalıdır. belki bir kaç dürüst namuslu şirket vardır ama geneli hırsızdır.
    Dünya'da 5-10 ülke haric KY'yi koruyan ve tesvik eden ülke yok hisse senetlerinde.
    Bu ülkeler de genelde anglosakson ülkeler, NL, JPY, Singapur.
    Diger tüm ülkelerde sirketler olmazsa da devlet KY'yi yolmaya calisiyor.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •