Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
Arama sonucu : 60 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Gayrimenkul Sertifikası hakkında ....

1. Anladığım kadarıyla 218 daire veriliyor bunların fiyatları 3.3 milyon adet sertifikaya bölünmüş.

Projedeki en düşük daire fiyatı (2+1) (125 metrekare) denmiş bu daireyi almak için 11 bin sertifika lazım denmiş.
    1 sertifika 42.5 tl olarak hesaplanmış yani daire fiyatı 467.500 TL benim hesabıma göre.

Eğer projedeki dairenin bu fiyat edeceğini gelecekte de değerinin artacağını düşünen için mantıklı bir yatırım ama bana göre o daireler için fiyatlar çok fazla hemde finansman problemi olmadığı için %15 %20 daha ucuz maliyetten yapılacağı söylenen daireler için çok çok daha fazla bölgenin konumu projedeki evleri bilmem o yüzden kendi düşüncem böyle...

2. Şöyle bir site hazırlamışlar.

http://gayrimenkuldesertifika.com/

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Evet tekrar sizinde dile getirmeniz ile burada aldığım evin satış fiyatı nasıl belirlenecek?

Diyelim 1000hisse aldım ve tabiki ev sahibi olamayacağım, sonuçta bu ev birilerine satılacak, ve gelir pay sahiplerine dağıtılacak.

Biliyoruz ki bazı firmalar istenen fiyat verilinceye kadar elde aylarca yıllarca satılmadan tutabiliyorlar. Bu sertifikalarla sahip olunan gayrimenkul nasıl satılacak? Fiyatlar nasıl belirlenecek? Süre nedir?
    vade sonunda açık arttırma ile satılacakmış

çok baştan savma bir proje. güya talep fazlaymış! blomberg de açıklama yapıyor; borsada hisse senedi gibi işlem görmeli, yani vergi olmamalı diyor, maliye bakanlığından görüş bekleniyormuş. satışı yapılıyor, vergi durumu belirsiz. alan adamın herhalde parası bol, ya tutarsa hesabı. benim tahminim; vade sonunda ,inşaatı yapan firmaya, yıllık % 10 gibi bir farkla üstten aldırılır.

5.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    vade sonunda açık arttırma ile satılacakmış
    Evet adam aynen şöyle diyor, ilk defasında belirli taban fiyattan satışa açık artırma usülü ile çıkacak.

Eğer satılmazsa 0TL den açık artırma ile 2. kez satışa çıkarılacak artık kaça giderse.
    https://youtu.be/R5JELaz_KOg?t=79

İcradan dahi böyle bir satış olmaz. Bu ne saçmalıktır. Uyanık olun.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. evler 3 yıl sonra teslim olacakmış.
    Bu 3 yıl içinde; hisselerini borsada satabilirsin.
    Satmazsan, teslim tarihinde borsada işleme kapatılıp açık artırma ile satılacakmış.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Evet tekrar sizinde dile getirmeniz ile burada aldığım evin satış fiyatı nasıl belirlenecek?

Diyelim 1000hisse aldım ve tabiki ev sahibi olamayacağım, sonuçta bu ev birilerine satılacak, ve gelir pay sahiplerine dağıtılacak.

Biliyoruz ki bazı firmalar istenen fiyat verilinceye kadar elde aylarca yıllarca satılmadan tutabiliyorlar. Bu sertifikalarla sahip olunan gayrimenkul nasıl satılacak? Fiyatlar nasıl belirlenecek? Süre nedir?
    Dünyanın En Zor İşi; Cahil Birine, Kandırıldığını Anlatmaya Çalışmaktır

7. Bana göre fiyatı 35 TL civarı olmalıydı. Topraktan giriş için doğru bir fiyat olurdu. Alan güzel kar yapabilirdi.
    42,5 pahalı. Ama yine de enflasyon kadar bir kar getirebilir diye düşünüyorum.
    Dünyanın En Zor İşi; Cahil Birine, Kandırıldığını Anlatmaya Çalışmaktır

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    çok baştan savma bir proje. güya talep fazlaymış! blomberg de açıklama yapıyor; borsada hisse senedi gibi işlem görmeli, yani vergi olmamalı diyor, maliye bakanlığından görüş bekleniyormuş. satışı yapılıyor, vergi durumu belirsiz. alan adamın herhalde parası bol, ya tutarsa hesabı. benim tahminim; vade sonunda ,inşaatı yapan firmaya, yıllık % 10 gibi bir farkla üstten aldırılır.
    Alim satimda herhangi bir vergi kesintisi veya baska bir kesinti olmayacak. Borsada hisse alip satarkenki kurallar gecerli

LG-H735 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •