Sayfa 1/8 123 ... SonSon
Arama sonucu : 60 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Gayrimenkul Sertifikası hakkında ....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3

Gayrimenkul Sertifikası hakkında ....

Bu konuda bilgi ve fikir paylaşımı yapmak isteyeler buyursun.

Benim çok bir bilgim yok.. Fikrim.. hiç yok..

Bilgisi ve fikri olanlar buyursun..

Saygılar, sevgiler..

2. Benim bir fikrim var ;

Devletle böyle bir iş yapılmaz....her zaman kazanan taraf o olur. Yarın öbürgün buna para yatıranlar pişman olur...nerede olduğu belli olmayan hayali evi m2 ile satın alıyorsun...para tuzağı....

Devletle iş yapıp para kazanmak istiyorsan ihaleye gireceksin....öyle yapıp para kazanan binlerce kişi var !!!

3. http://www.cnnturk.com/video/ekonomi...edilen-her-sey

Şöyle bir şey buldum belki işe yarar...

4. benim anladığım vatandaş sertifikayı ederi kaç para bilmeden alacak, böylece müteahhitlerin satamama diye bir derdi olmadan, krediye ihtiyaç duymadan cepleri dolacak.

5. Çok basit anlamayacak ne var.
    Hisse piyasası ile tamamen aynı..
    Bir şirketi almaya paran yetmiyor..
    Yenisinide kuracak cesaret bilgi ve bağlantıların yok.
    O zaman sana olan ları bölüp bölüp satalım.
    Şirket büyüdükçe!!! seninde paran büyüsün..Ne güzel demi..
    evet evet bayıldım nasıl olacak bı iş..
    Sermayesinin her 1 tl si için bir kağıt parçası üretelim sen bundan istediğin kadar al..Ama 1 tl den değil tabi..Bizim belirleyeceğimiz bir fiyattan..Bize güven!!!

Bunları alarak şirketi falan ele geçiremeyeceksin tabikide..orayı bağladık..!!!
    Yani yönetimle insan kaynakları ile satış ile ar ge ile yatırımla falan hiiiiiççç ilgilenmeyeceksin..O gibi hamallıkların hepsi bizde..

oh oh işte tam aradığım..oturduğum yerden para kazanacam hı !!!! correcttomundo!!!! arkadaşım..

Yalnız..Bir mal mülk alan ın üzerinde bunu kullanma yetkiside beraberinde gelir ya..Bunda öyle değil işte..
    Bu hisse denen şeylerden alanların hiç bir hakkı yok!!!
    Misal kar açıklandı bu sene ama sana bu karda pay yok..Çünkü 2 tane kurul var...Birisi G.K ..Esas olan Y.K. işte sen bu 2.ye asla ama asla katılamazsın..Bütün kararlarda burada alınır..
    İlki onay mercidir..Hepsi bu..Orada da çoğunluk asla sende olmadığından bir geçerliliği yoktur..

Şimdi bu elindeki kağıtlar Bazen 1 tl olacak bazen 10 tl olacak..
    Şirketin gerçek PD i kimin umurunda önemli olan fiyat..Bilanço diye birşey yayınlamak zorundayız..Yoksa onlarda gerçek değil..
    Sen oyalan dur işte bilanço ile..Temelciyim uzuncuyum falan diye kendini kandır..

.......................

Burada da aynısı olur , olacak..

Güzel bir finansal mühendislik örneği..Tebrikler kim düşündü ise..

Aynı malı döne döne çevire çevire satmaca..

Büyük para böyle yapılır işte..

Halktan para topla köprü yap..
    Sonra köprüde geçiş i de para lı yap..
    Sonra dön köprü yü bir daha halka sat..

Mantık aynı işte..)

6. arkadaslar bunlar risk olarak foreksten dahami riskli?

7. Milleti soya soya bitiremediler,bir de bunu çıkarttılar...
    Bu çöpü almayı düşünen varsa önce borsada işlem gören gyo kağıtlarının durumuna bir bakıp incelesin...
    Müteahhitler dünyanın parasını kazandılar ama nedense borsadaki kağıtları hep sürünüyor...

8. sayın makinist heryerde reklamı var fakat açıklayıcı bir bilgi yok .forumda bir hayli tartışılır sanmıştım fakat merak edilmemiş.dediğiniz gibi gyo hisselerine benzer bir seyirmi izler acaba ?

Sayfa 1/8 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •