Arama sonucu : 6 madde; 1 - 6 arası.

Konu: Naylona Dolanan İnsanlık

1. Naylona Dolanan İnsanlık

İnsanoğlunun plastik alışkanlığı deniz ekosistemi başta olmak üzere doğal yaşam alanlarını tehdit ediyor. İspanyol fotoğrafçı Francis Perez’in plastik ağa takılmış nesli tükenmekte olan bir deniz kaplumbağasını gösteren fotoğrafı izleyiciyi bu acı gerçekle yüzleştiriyor. Fotograf doğa alanında yılın Dünya Basın Fotoğrafı ödülünü kazandı.

Her yıl en az 8 milyon ton plastik okyanuslara karışıyor. Önümüzdeki 20 sene içerisinde plastik üretiminin iki katına çıkacağı tahmin ediliyor. Tüm bunlara rağmen okyanuslar konusunda yeterince çalışma yapılmıyor. Deutche Welle’ye konuşan Perez, “Okyanuslar büyük ölçüde göz ardı ediliyor ama aslında tüm varlığımız onlara bağlı” dedi. Okyanusların sadece yüzde 4’ünün koruma altında olduğunu ve durumun her geçen gün kötüleştiğini dile getiren Perez, “20 yıldan fazla süredir dalış yapıyorum ve her geçen gün daha az balıkla karşılaşıyorum” dedi.

Ödüllü fotoğrafçı Perez deniz kirliliği ile mücadele etmek için gösterilen iradenin yetersiz olduğunu düşünüyor. Fakat çekmiş olduğu fotoğraf gibi görüntülerin farkındalığı artıracağı böylece de okyanusların korunabileceği görüşünde. Perez, denizin altında mutlaka korunması gereken fevkalade güzellikte bir yaşam olduğunu vurguluyor.

Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: " Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Lütfen dini tartışmalara girmeyelim.

2. Mesele naylon ya da naylon kullanmak değil.Asıl mesele;kullanılan natylonu bir türlü geri dönüşüme ya da en azından çöpe atmayı beceremeyen toplumlar.Bunun en büyük sebebi de,tüketim toplumunda , çevrenin dahi tüketilebilecek bir unsur olmasından kaynaklanıyor.
    Düşük maliyet ve GÜVEN her şey !
    Hayat Hoş,Gerisi Boş .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Ettik içine güzelim dünyanın.

Hiçbir yer farklı değil.

https://www.facebook.com/NaturalCure...939192475/?t=3

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

Bugün Dünya Günü..
    .

Dünyamız için plastik kullanımını azaltmalıyız. Her yıl 12 milyon ton plastik, denizlerimize karışıyor ve bu plastiklerin doğada çözünmeleri yüzlerce yıl alıyor.

#DünyaGünü #EarthDay #PlastikKirliliğineDurDe
    Sanatçı:Jorge Gamboa

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    tekirdağ
    Gönderi
    77
    Evet gereğinden çok üretiliyor ama bunları bilinçli ve ihtiyacımıza göre tüketmek bizim elimizde. Çöpler yere, denize ait değil çöp kutusuna aittir. Bunu da unutmamak gerekli.

6. ılışkiler bile plastikleşti..eskıden naylon ayakabılar vardı.neydı onların ısmı unuttum...
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •