Sayfa 336/1030 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436836 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    finansabank

yıllık bileşik %31.76 ile

111.200.000 TL

63 gün vadeli

bono ihracını tamamlamış..

ytd.

syg,
    Nurol %35 ile bono ihraç ediyormus deniliyor aslı varmı?
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

2.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Entellektüel bir tartışmaya zemin oluşturacağını düşündüğüm bir soru sormak istiyorum...

Bu aralar "TL" faizi mi yoksa "Dolar" faizi mi daha mantıklı?
    Hangisine yatırım yapmalı?
    Ltf dolar yatırım aracı değil,korunma aracıdır geyiğini bir kenara bırakalım...
    %7-8 faizlerle dolar hem vallahi,hem billahi,hem tillahi yatırım aracıdır...
    Penaltı gibi penaltıdır...
    Penaltının hası/babasıdır...

Bir dip bilgi vermek istiyorum:Bankalarımız uluslararası piyasalardan borçlanmaya çıkıyorlardı. Bunlara sendikasyon veya sekürüzasyon kredisi deniyor...
    Sistem (bankalar) bugüne kadar borcu borçla kapama/döndürme şeklinde işliyordu...Buna da "roll over" deniyordu...(türkçesi borcu döndürmek) Bir banka daha önce aldığı borcun tamamını yeniden borçlanabiliyorsa buna banka %100 "roll over" yaptı/yapabildi deniyordu..
    Yurt dışında maliyetlerin çok artması ve/veya bankalarımıza borç vermeye istekli yabancıların azalması nedeniyle bankalarımız %70 düzeyinde roll over yapabileceklerini düşündükleri için,yerli piyasadan döviz talep ediyor/toplamaya çalışıyorlar bunun sonucu olarak dolara verdikleri faiz oranı %7-8 çıktı deniyor....

saygılar/başarılar
    Eğer bankalarda roll over %70 civarında kalırsa ortalama her ay 1,5 milyar dolar piyasadan dolar alıp ödemek durumdalar demektir.

Ancak bu durum bir aya yoğunlaşabilir. Piyasadan 7-8milyar dolar çekerlerse doları 7 üstüne getirirler.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. 6.30 dan almışlarda piyasa bunlara bu kadar kolay kazandırmaz..GENELDE ters işler insan psikolojisi ile ..Bakalım ne olacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Burgan dijital bankacılık 150k 29.75 32gün
    Dijital bankacılık pazarlığa açık ve şubeleriyle rekabet halinde.

5.  Alıntı Originally Posted by mistyimage Yazıyı Oku
    Burgan dijital bankacılık 150k 29.75 32gün
    Dijital bankacılık pazarlığa açık ve şubeleriyle rekabet halinde.
    dijital bankacılıktan kasıt tam olarak nedir? e vadeli mevduat gibi bir şey mi? yoksa enpara gibi mi?
    ASLA VE ASLA VE ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    dijital bankacılıktan kasıt tam olarak nedir? e vadeli mevduat gibi bir şey mi? yoksa enpara gibi mi?
    enpara gibi

7.  Alıntı Originally Posted by mistyimage Yazıyı Oku
    enpara gibi
    Link verebilir misiniz?

8.  Alıntı Originally Posted by mistyimage Yazıyı Oku
    enpara gibi
    Nerden başvuruluyor. Ben göremedim. Ayrı bir bankaya başvuru yapar gibi mi oluyor. Hiç bir yerde görmedim. Reklamı da olmadı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 336/1030 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •