Sayfa 1029/1030 İlkİlk ... 2952992997910191027102810291030 SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 8,225 - 8,232 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by reber Yazıyı Oku
    Yurt dışına hiç çıkmadım mukayese edemeyeceğim ama kahvaltı kültürümüzü seviyorum .
    Ancak ironi olsun diye söylendi arkadaşa. Çok biliyorsan bol para kazan ve paranı saça saça, etiket olsun diye saçma sapan şeylerle harca. Sürekli tekrar ederek ve ben demiştim diyerek, burada az buçuk parası olan insanların aklına küçük de olsa kurt düşürme. Ve günahlarını alma.
    Sen bu kafayla anca çorumda nehir kenarında köy kahvaltısı yaparsın zaten..Aman çıkma yurtdışına aman ..
    Paylaşım yapıyoruz, fikir beyaz ediyoruz.Ben dedim diye kimse al sat yapmaz zaten.
    Ha 6.50 lerde iken düşecek dedim diyede burda şok cihazı yemiş gibi yazanlar vardı 8-9-10 lar konuşuluyordu .
    O zaman nerelerdeydinde şimdi çıktın ???

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    ünlü menkul 5.40 alım opsiyonu vade 32 gün mevduat karşılığı 29.22% min 1M
    min 1M mi.. yuh. çok yüksekmiş. odea'da min 50k dolar.

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Borsa halay çekmeye başlar. Ki çekecek bence inşallah.

( yatırım tavsiyesi olmayıp duygu içerir )
    dış politika +para politikası +stopaj konusu + mali politika para politikası uyumu
    Bunların hepsinin toplamından elde edilen sonuç kimin halay çekeceğini kimin uzun hava okuyacağını belirleyecek

4.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Dolara geçmiş mevduatçılar galiba ..
    Bekleyin 5 den alın hatta 4.80 bile olabilir diye uyardık dayanamadılar sanırım
     Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    5.30 lu 5.20 olanı varmıdır ..Riske değer
    bir karar verin sn. omega.. iki söylemin arasında yaklaşık %10 kayıp ihtimali sözkonusu.
    Son düzenleme : shorts; 01-11-2018 saat: 20:34.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Emeklilik sisteminde aylık bağlama oranları değişti. 2008 öncesindekiler %75 iken şimdi %60 birkaç yıl sonra %55 e çekileceği konuşuluyor. Bu nedenle insanlar özel emeklilik peşindeler. BES türü oluşumlarla insanların hayalleri de sömürülüyor. Çalışırken yatırılan primleri normal banka mevduatı üzerinden değerlendirseler dahi şu anki gelirden fazlası çıkar.
    Sayın Ressam,

SGK'nın işverene tabi sigortalı çalışanlar için prim ödenen hizmet dönemleri itibarıyla Emekli Aylığı Bağlama Oranları:
    (Bir tanıdığımın e-Devlet SGK 4A Emekli Aylık Bilgisi sorgulama sonuçlarına göre)

2000 Öncesi Aylık Bağlama Oranı % 62.00
    2000 – 2008/10 Arası Aylık Bağlama Oranı % 45.00
    2008/10 Sonrası Aylık Bağlama Oranı % 33.28

2000 yılı öncesi hizmet süreleriniz ne kadar fazla ise emekli aylığı o ölçüde yüksek olmaktadır.
    Zaman geçtikçe 2000 yılı sonrası hizmet sürelerinin toplam hizmet süreleri içindeki payı (ağırlığı) giderek artacağından yakın gelecekte 4A'dan emekli olacakların alacakları emekli aylıklarının, 2000 yılı öncesi emekli olanların aylıklarının kabaca yarısı kadar olacağı ifade edilebilir.

izmirset Guest
    mevduat oran %30 olur İNŞA'ALLAH AMEN,

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bir karar verin sn. omega.. iki söylemin arasında yaklaşık %10 kayıp ihtimali sözkonusu.
    Kararsızlık yok sn.Short
    Kademeli alım var .4.80 gelirse alacak kadar tutarı bir kenarda tutmak lazım maksat ortalama düşşün ..
    Ha şuda var elim buralardan gidip gidip gelmiyor değil 5.50 den al diye ama biraz daha sabredeceğim ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by izmirset Yazıyı Oku
    mevduat oran %30 olur İNŞA'ALLAH AMEN,
    duanın vadesi nedir:)

Sayfa 1029/1030 İlkİlk ... 2952992997910191027102810291030 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz