Sayfa 113/1030 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 897 - 904 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,923
    Denizbank öb
    günlük 21.5 dan
    23 e çekip bağlamış .
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Fonlama %19.25 iken bayramdan hemen önce %21.50'den bağlamıştım. Mevduatlar fonlama faizinin 2-3 puan üzerinde olmalı, bu da %26-27 bandına çıkıyor , ama rekabetçi bankalardan bunun da üzerinde alabilmek mümkün olmalı. Önümüzdeki hafta rekabetçi grupta %30'lu rakamları telaffuz etmek mümkün olabilir. Zira parayı %40 ve üzerinde satmaya başlayacaklar.
    Cok guzel yorum. Ayni dusuncelere sahibiz.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. yine tekrar olacak ama,
    yinede tekrarlayacağım.

bu kriz

1usd=bist olmadan biteceğini sanmıyorum.
    peki bu değer nerede kesişebilir sorusuna
    sallıyorum ama kafama yatan en iyi rakam bunlar geliyor

72-76k bist
    usd =7.4 ortalama

faizler % 45-48
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

4.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Cok guzel yorum. Ayni dusuncelere sahibiz.

Merhaba,

Üst köşede Malta'yı görünce kısa bir soru sormak istedim. Güç elektroniği ile ilgili ufak boyutlu ama katma değerli kontrol kartları imal ediyorum. Dünya'ya ve Türkiye'ye ihrac ediyorum. Bu kartları malta'da üretsem (gömülü sistemler çok ufak bir ofis ortamında üretilebiliyor) , vergi hakikaten başlangıçta %35 kesilip malta dışına satılan ürünlerde %30'luk kısmı iade ediliyor mu? Sonuçta net %5 vergi ciddi avantajlı. Konuyu araştırıyorum ama orada işin içinde olan birine de sormak çok faydalı olabilir.

Malta'da ufak büro kiraları ne civarda?. (15-20 m2). Mikroelektronik devrelerin programlanması ve üretimi için 10-15m2 bir ofis yeterli oluyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    vakıfbank'ta dolar mevduatı olanlar 2022 vadeli eurobond 18%
    Eurobond nedir, nasil bir kazanca denk gelir?

ASUS_Z00LD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Merhaba,

Üst köşede Malta'yı görünce kısa bir soru sormak istedim. Güç elektroniği ile ilgili ufak boyutlu ama katma değerli kontrol kartları imal ediyorum. Dünya'ya ve Türkiye'ye ihrac ediyorum. Bu kartları malta'da üretsem (gömülü sistemler çok ufak bir ofis ortamında üretilebiliyor) , vergi hakikaten başlangıçta %35 kesilip malta dışına satılan ürünlerde %30'luk kısmı iade ediliyor mu? Sonuçta net %5 vergi ciddi avantajlı. Konuyu araştırıyorum ama orada işin içinde olan birine de sormak çok faydalı olabilir.

Malta'da ufak büro kiraları ne civarda?. (15-20 m2). Mikroelektronik devrelerin programlanması ve üretimi için 10-15m2 bir ofis yeterli oluyor.
    Evet vergi avantaji var ancak burada bir kac kistas var.

1 malta pazarina hizmet vermeyeceksiniz
    2 malta da yasamayacaksiniz.

Sizin durumunuzda nasil olur tam emin degilim. Simdi bir finans uzmanina sordum sizin icin ve olma ihtimali var dedi. Ancak en iyi cevabi bir avukatlik ofisinden alabilirsiniz

Chetcuti Cauchi Advocates ile iletisime gecebilirsiniz ya da burada bu isler ile ilginen bir turk avukat var. Adi ezgi harmanci. Onun danismanlik burosu var. Ona da sorabilirsiniz.

En iyi yaniti onlar verecektir.

Bu tarzda bir ofisin aylik kirasi yerine gore degisir ama 500 euroya bulunur. (Biz buna 1000 diyelim) Hatta garaj kiralarsaniz daha uygun olur ama ofis olmasi daha iyi olur cunku sirket icin bir adres gostermeniz gerekli.

Baska bir sorunuz olursa ozelden de yazabilirsiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    MB'nın 24 temmuzda kaybettiği itibarını kazanması için harika bir zaman değil mi ? RTE'nin çatışından 2 saat sonra PPK'da sağlam bir faiz artışı yaparak " sen kimsin ? " diyebilir mi ?
    Planlanmış bir ters köşe yapma konuşmasıydı. İyi polis kötü polis oyunu. Ya da bizim bilmediğimiz neler neler

Yazılarım tavsiye niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

8. mb kararı beklenirken hala faiz artışı olmazsa da şaşırmam diyen ekonomist vardı bloomda

Sayfa 113/1030 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •