Sayfa 239/1030 ÝlkÝlk ... 139189229237238239240241249289339739 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 1,905 - 1,912 arasý.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altý faiz oranlarý)

1.  Alýntý Originally Posted by ada Yazýyý Oku
    Aynen valla 25 yýllýk borsacýyý mevduatçý yaptý bu piyasa
    sýkýntý yok,

4-5 ay sonra beraber döneriz...
    Türkiye'de temel problem þu : bilgili olanlarýn yetkisi yok , yetkisi olanlarýnda bilgisi yok.

2.  Alýntý Originally Posted by ada Yazýyý Oku
    haklýsýnýz, þimdi fark ettim ben 16 ekim yerine 16 eylüle bakmýþým kusura bakmayýn.gereksiz meþgul ettim.
    Rica ederim ben uzun yýllardýr 35 günlük baðlarým. 5 hafta ayný güne denk gelir. bu ayýn 7 de baðladým cuma günü 32 günlük salýya geliyordu ordan biliyorum. saygýlar.

3.  Alýntý Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazýyý Oku
    YENÝ BÝR DOLANDIRICILIK DAHA��
    gizem hanimin basina gelenler .

Ama bu konuda herkesi dikkatli olmasý için bilgilendirmek istedim.
    Çünkü polis yavaþ yavaþ bu olayýn yayýldýðýný belirtti.

Artýk bu hayatta nasýl güvenli yaþayacaðýz orasý büyük bir soru iþareti...?
    sim kart blokesi eskiden beri yapýlýyor ve buna hiç bir önlem almýyorlar çok basit þekilde çýkarýlýyormuþ...

bir pazar sabahýda eþimin teb kartýna 3 adet iþlemden sonra kartýna bloke konduðu mesajý geldi baktým yabancý ülkeden mail order harcamasý yapýlmýþ gerçi banka parayý almadan bir süre sonra iptal etti ama sinek ufak mide bulandýrýyor ,

en önemlisi gerçekten güvenlik diye bir þey kalmadý, internet ve dijital yaþam kolaylýk olduðu kadar daha fazla risk taþýyor,

en güvenlisi ne banka hesabý, ne kredi kartý, ne telefon olmayacak ama nasýl yaþanacak,

bunlar mafya gibi girdin mi çýkamýyorsun...
    HAYAT DEVAM EDÝYOR...

Alýntý Originally Posted by streneee Yazýyý Oku
    bugün bir miktar dönüþ vardý þekerde yarýn elim daha kuvvetli olacak
    gecelik 23.50 oran ile bir gece daha geçirmeye devam dedik.

evet odeo 32 günde 29.75 var . 29.50 ile baþka müþteri baðlamýþlar zaten.ben öðleden sonra sordum oraný.

odeo O/N 26.50 dedi.

Halkbank iki þube farklý oran verdi biri sabahtan O/N 25.50 verdi.
    diðeri öðleden sonra O/N %27 verdi .yeni giriþ 1M+ paraya

þekere uðradým inanmadý bu orana teyit için baþkasýný aradý. yarýn bu oranlardan aþaðý baðlamam .

strateji paylaþalým beyler.

mesela bu ay sonuna kadar bilanço kapatana kadar bankalarda günlük gidilebilir.28 eylül son iþlem günü daha fazla oran ile baðlanabilir.

yada
    24 eylül ( 32 günlük) baðlasan 25 ekim ppk toplantýsýna kadar baðlanabilir. o günkü karar sonrasý birkaç gün piyasanýn oturmasý beklenir.yeni oranlar ile bu sefer 30 kasýma yine uzun baðlanabilir.
    30 kasým stopaj son günü
    30 kasim baglanirsa geleneksel yilsonu bilanco þenliðini kacirirsiniz.40 bekliyorum yýl sonu.
    Son düzenleme : paramanya; 17-09-2018 saat: 19:08.

5.  Alýntý Originally Posted by old Horizon Yazýyý Oku
    eðer beni kast ediyorsanýz ben %1000 doðruyu söylüyorum eðer 3-5 sayfa geriye gidip yazdýklarýmý okursanýz sizin ile ayný þeyleri yazmýþým,

- (yok sizi kastetmedim ortaya diyorsanýz da farketmez,)

þube neden paylaþmýyon dersen neden paylaþayým mecburmuyum?

niye þubemi deþifre edeyim?

rica etmiþim oran sormuþum mümkün gördüler neden çalýþtýðým insaný maðdur edeyim?

sonuçta paylaþým yapýp katkýda bulunmak istedim fakat,

bu þekilde yazarsanýz kimse paylaþým yapmak istemez, ben þahsen bir daha aldýðým oraný yazmam niye durduk

yerde elimi taþýn altýna sokayým ki , okurum geçerim iþime geleni alýr geçerim,

ama burada bazý arkadaþlarýmýz tablo koyuyor,emek sarfediyor,onlara müteþekkirim, teþekkür ederim,

bende çorbaya azcuk tuzum olsun diye yazdým,

sizin amacýnýzý anlýyorum ama yinede yazarken biraz dikkat ve saygý lüzumlu bilmem haksýzmýyým,

iyi akþamlar...
    Siz paylaþým yapmaya devam edin .Yazýlan oranlara inanmayýp þehir efsanesi diyen sadrazamýn sol vaþaklarý utanmasa benim parayý da sen pazarlayýp baðla diyecekler neredeyse.

Alýntý Originally Posted by old Horizon Yazýyý Oku
    teb rica ile baðlandý... %27
    Miktar nedir ?

7.  Alýntý Originally Posted by Sugosu82 Yazýyý Oku
    Þekerbank cuma verdiðim yazýlý limit artýþ talimatýný halen uygulamamýþ.bankadan miðdem bulanmaya baþladý.

hisse.net kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi

bddk ya þikayet edin, meydaný boþ buldu bunlar

8.  Alýntý Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazýyý Oku
    YENÝ BÝR DOLANDIRICILIK DAHA��
    gizem hanimin basina gelenler .

Çarþamba günü öðle saatlerinde evde telefonumla arama yapamadýðýmý farkettim.
    Birkaç kiþi whatsapptan seni arýyoruz neden açmýyosun diye yazýnca aranabiliyor olamama þaþýrdým fakat hatlarda problem olduðunu düþünüp önemsemedim. Aradan geçen 1-2 saat sonra TEB bankasýndan arka arkaya krediniz onaylanmýþtýr, þu hesaba 38.000 eft yapýlmýþtýr þeklinde mailler aldým.
    Önce hatalý mail olacaðýný düþündüm hemen internet bankacýðýna girdim.
    Fakat herzamanki þifremi yazmama raðmen hatalý þifre veriyordu.
    içimi bir huzursuzluk kapladý.
    Hala arama yapamýyor olunca apar topar kendimi bankaya attým.
    Hesabým incelendi ve bunun doðru olduðunu hesabýmdan tüm para,kmh hesabý,kredi kartý nakit avans çekildiði ve artý olarak internet bankacýlýðýndan anýnda tek tuþla onaylý kredi ile 20.000 kredi çekildiði bilgisi verildi.
    Banka görevlisi genel merkezi aradý.
    Onlar " Gizem Aksoy’un bankamýza ait numarasýndan bu iþlem için bilgilendirme aramasý yaptýk ve bu iþlem bilgim dahilindedir onayý aldýk"dedi!!!
    Ben bu nasýl olur diye krizlere girip telefonumla saatlerdir arama yapamadýðýmý ve arama alamadýðýmý söyledim.
    Derhal karakola gidip savcýlýk yazýsý getirmemi paranýn karþý bankaya geçtiðini ama iþlemin usulsüz olduðunu bildirip bloklanabileceðini söyledi.
    Ben karakola koþtum.
    Benim ardýmdan banka müdürü karakola geldi ve tüm dökümlerimi karakola iletti.
    Polis sim kartýmýn kopyalandýðýný ve bunlarýn bir dolandýrýcýlýk çetesi olduðunu söyledi.
    Hemen Turkcell’i aradým ve asýl þoku yaþadým.
    Müþteri hizmetleri öðlen sýralarýnda Ýstanbul Pendik Turkcell þubesinden yedek sim kart çýkarýldýðýný, o sim kart bir telefona takýldýðý an benim hattýmýn bloke olduðunu belirtti.
    Normal þartlarda kimlik ve hat sahibi olmadan asla böyle bir iþlem yapýlamayacaðýný bunun için þubeye dair acil inceleme baþlattýklarýný bildirdiler.
    Yani anlayacaðýnýz birisi benim adýma yedek hat alýp banka ile Gizem Aksoy'um diye konuþmuþ bile!!!... Sonuç olarak savcýlýk raporu ile iþlem þuan bloklandý, Araþtýrmalardan sonra paranýn hesabýma geçmesini umuyorum.
    Fakat ben yarým saat daha gecikmiþ olsaydým banka kapanacak ve o para çoktan kontrolden çýkmýþ olcaktý...
    Tabi ki bu iþin peþini býrakmayýp baþta Turkcell ve TEB bankasýna yetersiz güvenlik sebebiyle büyük bi dava açacaðým.
    Ama bu konuda herkesi dikkatli olmasý için bilgilendirmek istedim.
    Çünkü polis yavaþ yavaþ bu olayýn yayýldýðýný belirtti.

Artýk bu hayatta nasýl güvenli yaþayacaðýz orasý büyük bir soru iþareti...?
    Bu olayýn benzeri benim baþýma yaklaþýk 3 yýl önce geldi. Ancak sim kart deðiþikliði sebebi ile kullandýðým banka hesaplarýn hepsi otomatik bloke olmuþtu herhangi bir kaybým olmadý ama çalanlarýn niyeti zaten hesaplarýmý boþaltmak deðilmiþ.

Bloke açmak için bazý bankada atm'ye gittim, birinde gizli soru cevap soruldu, halkbank'ta þubeye gittim þube olunca iþlemler 1 günü geçti. Özellikle iþi yokuþa sürmüþler gibi geldi ki maðduriyet en aza insin.

Ses tanýma sistemi çok önemli bir önlem bence. Bu muhakkak her bankada olmalý.

Herneyse savcýlýða gittim, sonuçta hattýmý çalanlar bulunamadý. Hattýmdaki para ile sms alýnýp binlerce reklam mesajlarý gönderilmiþ çalma sebepleri buymuþ diye anladým.
    Yukarýda yazdýklarým yatýrým tavsiyesi deðildir.

Sayfa 239/1030 ÝlkÝlk ... 139189229237238239240241249289339739 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •