Sayfa 480/1030 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530580980 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 3,833 - 3,840 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Büyük bir bankanın hazine departmanında çalışan bir arkadaşım pazartesi gününden beri mevduat faiz oranlarının piyasada %3-4 civarında aşağı geldiğini söyledi. Temel sebep Akbank'ın sendikasyonu sorunsuz roll edeceğinin belli olması, kurlardaki gevşeme ve piyasanın ilk faiz kararı şokundan sonra dengelenmesi dedi. Onun tahmini belki bir miktar daha aşağı geleceği ama genel olarak bu seviyelerde kalacağı yönünde. Gerçi bu arkadaşımın bana yaptığı döviz al/sat tavsiyeleri hiçbir zaman tutmaz ama yine de elçiye zeval olmaz diye ileteyim dedim

2.  Alıntı Originally Posted by ParabolEgrisi Yazıyı Oku
    Büyük bir bankanın hazine departmanında çalışan bir arkadaşım pazartesi gününden beri mevduat faiz oranlarının piyasada %3-4 civarında aşağı geldiğini söyledi. Temel sebep Akbank'ın sendikasyonu sorunsuz roll edeceğinin belli olması, kurlardaki gevşeme ve piyasanın ilk faiz kararı şokundan sonra dengelenmesi dedi. Onun tahmini belki bir miktar daha aşağı geleceği ama genel olarak bu seviyelerde kalacağı yönünde. Gerçi bu arkadaşımın bana yaptığı döviz al/sat tavsiyeleri hiçbir zaman tutmaz ama yine de elçiye zeval olmaz diye ileteyim dedim
    Dün bir banka mt min bana söylediği ise ''mb nın bankalara oranları düşürme konusunda baskı yaptığı'' şeklinde idi.

3. Uluslarararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Investors Service, 9 Türk bankasının uzun vadeli döviz cinsinden mevduat notunu “B1″den B2″ye düşürdü.
    BloombergHT'de yer alan habere göre, kuruluş yaptığı açıklamada, Akbank, alternatifbank, ING Bank, QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Vakıflar Bankası ve Yapı ve Kredi Bankası’nın uzun vadeli döviz cinsinden mevduat kredi notunu düşürdüğünü duyurdu.
    Açıklamada, not indiriminin Türkiye’nin döviz cinsinden mevduat notunun düşürülmesinden dolayı olduğu kaydedildi.
    Moody’s 24 Eylül 2018’de Türkiye’nin döviz cinsinden banka mevduat kredi notunu “B2″ye düşürmüştü.

Burganın notu kaçtı?

Bankalar arası EFT işlemlerinde son bir kaç gündür saatlerce gecikme sorunları yaşayan var mı?

5. Oranlar böyle giderse bilhassa 100 250 bin arası grup gene dolara kayacak
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

6.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Bankalar arası EFT işlemlerinde son bir kaç gündür saatlerce gecikme sorunları yaşayan var mı?
    hangi banka

Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    hangi banka
    Burgan Bank

8. Yıllarca bizim kafamız karmakarışık olmuştu.
    Şimdi biraz da dünya kafayı yesin,

sonra da yabancı neden yatırım yapmaya gelmez diye düşünüp duranlara
    gelmesi için sebep mi var...

Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 480/1030 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530580980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •