Sayfa 568/1030 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 4,537 - 4,544 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. İşşizlik fonu

2. Dün HCBC ye gittim MT'si ile görüştüm. 29 oranının hafta sonuna kadar geçerli olduğu diye bir şey yok ama ne kadar süreceği de belli değil dedi. EFT meselesini sordum. 200- 300 lra gibi bir ücretten bahsetti ama geldiğiniz gün görüşürüz dedi. Orada bir arkadaş ile tanıştım. Dediği şuydu; Modern hesap açtırırsanız 2000tl boşta kalıyormuş. Yatırılan paraya da 15 -16 gibi faiz işletiliyormuş. O zaman ücretsiz EFT yapılabiliniyormuş. HSBC oran konusunda agresif bir banka değildi. Sanırım hedeflediği yere geldiğinde oranları tekrar düşürebilir. Yani yüksekten bağlayanlar temdit de düşük oranlar ile karşılaşabilir. Çıkış sorunlu olur mu bilmiyorum. MT bana memorex in dediği gibi dcd gibi işlemlerden bahsetti. Ben hiç yapmadığımı ama bu volatil ortamda tehlikeli olduğunu söyledim. Durum bu.

3. Bu akşamki tcmb fonlama verisi önem kazanacak. Eğer üst bant fonlamasına geçerse 25 Ekim'de faiz artışı yönünde atım atacak olabilir. Saat 18.00'de fonlama verilerini paylaşacağım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Enflasyon ve ekonominin durumunu yansıtan bir şarkı;
    Sonucu bu olacak..

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5. Şimdi YEP e göre enflasyon beklentisi şaştı .eğer merkez gene artı reel faiz yapmazsa piyasa da alışılmaya başlanan dolartl 6 lı rakamlar 7-8 arası için alışılmaya başlat

6. Dolar 6 ya sağlam kazığı çaktı böylece.Rahibi yollasanda inmez artık altına.Soru şu şimdik Merkez bankası 24 ü en az 30 yapabilecekmi.Yoksa TL cilerin parası enflasyonda deger kaybetmeye devam edecek

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Ben yeni bir faiz artışı beklemiyorum 25 Ekim'de. Muhtemelen Aralık'a kadar gecelik fonlamayla götürmeye çalışırlar. Yüksek faiz artışı şu an bankacılık sektörü için fatiha okumak olur. Verdikleri kredilerin çoğu şu anki mevduat faiz oranlarının yarısı ile verilmiş. Kuru 6.30 altında tutabilirlerse ve volatilitesini de düşük tutarlarsa (ki bunlar sadece dış siyasetle mümkün, ekonomik önlemlerle değil) ciddi bir faiz artışı için sebep yok. Yüksek enflasyon beklenen bir durumdu. Ağustos'taki ekonomik patlamanın etkisi bugün resmi olarak açıklandı sadece (ki gerçek enflasyondan düşük olduğu kesin bu rakamların). Muhtemelen 30 Kasım'da stopaj indirimini 3 ay daha uzatma kararı alabilirler sadece. Doların bu verilerle fırlaması için bir sebep yok. Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu akşamki tcmb fonlama verisi önem kazanacak. Eğer üst bant fonlamasına geçerse 25 Ekim'de faiz artışı yönünde atım atacak olabilir. Saat 18.00'de fonlama verilerini paylaşacağım.
    Geçeceğini düşünüyorum.
    Enflasyonun şakası olmaz.
    %6.2! geldi. Hala anlamıyorlar ise, bizi %40'lara %50'lere götürecekler.
    10tl dolar kuru mu seçilecek %40-50'li faizler mi?
    Her ikisi de uçağı karaya çaktırmaktan başka birşey değil.
    Verilere bende bakacağım saat 6 gibi burada sayenizde, teşekkürler.

Sayfa 568/1030 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •