Sayfa 569/1030 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619669 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 4,545 - 4,552 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    Ben %4 bekliyordum MB bu ay pas geçer diyordum ama geçerse ayva durumu oluşur ..yil sonu %30 enflasyon kapıda ...bu durumda MB nin bi 500-600 baz daha ateslemesi lazim
    yapmazsa domates affetmez

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,137
     Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    yapmazsa domates affetmez
    Gulpembe 12 TL dediler bu hafta...

Morallerinizi bozmamak icin yazmamistim.

Agu ayinda 6-8 TL idi.

Syg
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Geçeceğini düşünüyorum.
    Enflasyonun şakası olmaz.
    %6.2! geldi. Hala anlamıyorlar ise, bizi %40'lara %50'lere götürecekler.
    10tl dolar kuru mu seçilecek %40-50'li faizler mi?
    Her ikisi de uçağı karaya çaktırmaktan başka birşey değil.
    Verilere bende bakacağım saat 6 gibi burada sayenizde, teşekkürler.
    Dolar 10TL'ye fırladığında faizin de %40-50'nin altında kalacağını garanti edebiliyor muyuz?. O nedenle belki sadece faizin yükseleceği senaryo gerek halk gerek se tcmb açısından çok daha avantajlı gibi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Ben yeni bir faiz artışı beklemiyorum 25 Ekim'de. Muhtemelen Aralık'a kadar gecelik fonlamayla götürmeye çalışırlar. Yüksek faiz artışı şu an bankacılık sektörü için fatiha okumak olur. Verdikleri kredilerin çoğu şu anki mevduat faiz oranlarının yarısı ile verilmiş. Kuru 6.30 altında tutabilirlerse ve volatilitesini de düşük tutarlarsa (ki bunlar sadece dış siyasetle mümkün, ekonomik önlemlerle değil) ciddi bir faiz artışı için sebep yok. Yüksek enflasyon beklenen bir durumdu. Ağustos'taki ekonomik patlamanın etkisi bugün resmi olarak açıklandı sadece (ki gerçek enflasyondan düşük olduğu kesin bu rakamların). Muhtemelen 30 Kasım'da stopaj indirimini 3 ay daha uzatma kararı alabilirler sadece. Doların bu verilerle fırlaması için bir sebep yok. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Beklentinin 2 katı gelen bir enflasyon var.
    25 Ekimde pas geçme lüksü yok diye düşünüyorum. Yine de diyeyim mantık aramamak lazım.
    Stopaj artık çok önemli birşey değil. Bir ayda 620 baz puan enflasyonun arttığı yerde %2-3 fark yaratan stopaj için uzun vade bağlamak, ben de düşünüyordum ne yazık ki.
    Devletin stopaj geliri gitti, benzinden ÖTV geliri gitti, gidiyor da gidiyor maaliyetler arttı işler hep sarpa sarıyor.
    Araç satışları yok, oradan da ÖTV gelirleri gitti.
    Ekimde faiz artışı gelmez ise %24 enflasyonda %25-26-27 düzeyinde mevduat neden bağlansın.
    Dolar %6 faiz getirirken.
    Arttırılmalı. Arttırılır mı? Bana göre Ekim ayı enflasyonu da yüksek gelir. Kasım ve aralık bir nebze düşük.
    O sebeple arttırırlar.

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Dolar 10TL'ye fırladığında faizin de %40-50'nin altında kalacağını garanti edebiliyor muyuz?. O nedenle belki sadece faizin yükseleceği senaryo gerek halk gerek se tcmb açısından çok daha avantajlı gibi.
    Size katılıyorum.
    Lakin doların 7TL'ye de fırlamasına göz yumulmaması gerekirdi.
    10TL'ye de yumulmayabilir. Her şey olabilir.
    Artık zaten bir kısmımız biliyor.
    Sarmaldayız. Hasarsız kurtuluş imkansız.
    Umarım hasarlar çok daha büyük olmaz.

6. Merkez faizi zamanında artırmış olsa dolar 7 ki rakamlar görürmüydü .görmezdi .o yüzden reel faiz vermesse yabancı gelmez yerli dolarizasyon olur bu net

7. Enflasyonun 6.30 çıkması beklenen bir şey değildi en karamsar ekonomistlerde bile böyle bir tahmin yoktu steve hanke dışında ! Bu yüzden bence hem stopaj indirimi 1 yıl daha uzatılmalı hemde 500 baz daha faiz artışı yapılmalı kokteyl şeklinde yoksa domates daha da kızaracak

8. Ben merkez bankasinin döviz rezervindeki haftalık azalmayı takip ediyorum.Kisisel fikrim piyasayı fonluyarak dolari 6 sinirinin altina cekmeye calisiyorlar ama her gün eriyor rezervler.Dışardan sıcak para gelmezse sıkıntı büyük

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 569/1030 İlkİlk ... 69469519559567568569570571579619669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •