Sayfa 27/1030 İlkİlk ... 17252627282937771275271027 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 209 - 216 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Almanci, avrupada çalışan vs müşterim pek çoktur ..çokta muhabbet ederim bu ekonomik konulardan ..hepsinin dediği tek laf var...şaşırıyoruz buraya gelince har vurup harman savurma ...yemekli düğünler çifter çifter evler..şoktayiz diyorlar bu kadar bolluk bu kadar israf dünyanın hiç bir yerinde yokmuş ..hele biri isvicrede çalışıyor teneşir vade ev aldım dedi..7000 frank maaş alıyormuş ...evin borcu bittiği an..evin değerinin büyük kısmı vergi imiş .bizde de 500 bin liralık evin emlak vergisi 300 lira...
    İş gücü bizde ucuz onlarda pahalı. Bence ana denklem bu.
    Çok mu tüketiyoruz dersen daha bir kaç ay evvel tl ciddi değer kaybetti. Tl biriktiren kaybetti. Harcayan hayatını yaşadı.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

2. Vakıfbank arı hesabıda 3 gün önce açınca 19.25 idi şimdi bakıyorum 21.75 olmuş bu durumda arı hesabı internet üzerinden kapayıp tekrar açınca oranı yeni oran üzerinden güncelliyor mu? Deneyen olmuştur mutlaka

3. Bir iktisat hocamız vardı .turkiyede asgari ücret düşükken, işsizlik fazlayken,gelir durumu azken nasıl insanlar yinede rahat yasiyorlar sebebini sordu...iki faktör var dedi ..birincisi marjinal işler ...Yani vergiye tabi olmayan pilavci ,isportaci , telefon tamirciliği ,araba al satciligi ,memleketten bal getirip satma vs.vs.vs.. (adam memur yada işçi vs) senede 4 araba alıp satıyor ..buluyor yolunu ...ve bu tip işlere vergi yok ..ikincisi ise aileler arasi ,arkadaslar arası para yardımı , ebeveynlerden çocuklara bolca takviye ...genel olarak türk insanın bu gibi durumlardaki ahlaki ve insancıl karakteri ..
    Ben iki tane daha madde ekledim ..3.sü bimler a 101ler ..4 .su bakliyatin ve mevsiminde balığın ucuz olması ..

Alıntı Originally Posted by mcitir Yazıyı Oku
    Vakıfbank arı hesabıda 3 gün önce açınca 19.25 idi şimdi bakıyorum 21.75 olmuş bu durumda arı hesabı internet üzerinden kapayıp tekrar açınca oranı yeni oran üzerinden güncelliyor mu? Deneyen olmuştur mutlaka
    Yeni orana güncellemiyor
    Hatta elinizdeki oranı da kaybediyorsunuz...standard orana geçiyor

...ben denemedim..o şekilde paylaşıldı

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134880545

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134882719

5.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    İş gücü bizde ucuz onlarda pahalı. Bence ana denklem bu.
    Çok mu tüketiyoruz dersen daha bir kaç ay evvel tl ciddi değer kaybetti. Tl biriktiren kaybetti. Harcayan hayatını yaşadı.

Harcayan nereye harcadı ..yedi içti ..sabahına gönderdi ...lacos aldı hava atti.iphone u masanın üzerine koydu ..arabayi yeniledi ...hepsi bos isler ...romaya mi gitti..malezyada resif mi seyretti.cocuguna 3.dil mi öğretti ..evine kuyruklu piyano alip cocuguna tuslara mi bastirdi ...yooo sorsan yedim parayı sefam olsun ..mantık şu tl eridi diyorsun ..500.000 i olanın hadi alım gücü 300 e düştü ..bi şekilde yine ele güne muhtaç olmaz ya bu kriz dahada derinlesirse harcayan 0 ı tüketenin hali nice olur ..

6.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Yeni orana güncellemiyor
    Hatta elinizdeki oranı da kaybediyorsunuz...standard orana geçiyor

...ben denemedim..o şekilde paylaşıldı

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134880545

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/134882719
    Teşekkürler.. Ne yapalım bizde 13 Eylül sonrası duruma bakıp 32 günlük yada dolara geçme gibi seçenekleri değerlendireceğiz.

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Harcayan nereye harcadı ..yedi içti ..sabahına gönderdi ...lacos aldı hava atti.iphone u masanın üzerine koydu ..arabayi yeniledi ...hepsi bos isler ...romaya mi gitti..malezyada resif mi seyretti.cocuguna 3.dil mi öğretti ..evine kuyruklu piyano alip cocuguna tuslara mi bastirdi ...yooo sorsan yedim parayı sefam olsun ..mantık şu tl eridi diyorsun ..500.000 i olanın hadi alım gücü 300 e düştü ..bi şekilde yine ele güne muhtaç olmaz ya bu kriz dahada derinlesirse harcayan 0 ı tüketenin hali nice olur ..
    500 bini olanın 300 düştü örneğini verdiniz güzel örnek 200 bin 5 bin alan birinini 3 yıllık maaşına dek. Bu vatandaş bugün taksitle lüks bir araba alsaydı veya 2. eve parayı yatırsaydı. Enflasyona yenilmiş bir tl ile ödeme yapacaktı. Yine karda olacaktı.
    Diğer yanda her halde avrupada bizden çok çalışan bir millet yok. Haftada 45 saat çalışan kendini mutlu hissediyor. Fazla mesailer bitmeyen hafta sonu çalışmaları esnaf bile çalıştığı saate oranlarsanız az kazanıyor bu ülkede. Bu durumda bırakınız harcasınlar onlar harcamazda devlet bir güzel alıp harcıyor.

Not: Tasarrufa inanırım ve yapmaya çalışırım. Sadece diğer tarafın bakış açısıyla bakmak istedim.

O egeli ben değilim

8. Abilerim forumun sessiz genç takipçilerindendim. Benimde faydam dokunsun artık. Tanıdık
    Halk Bank +300k "20.0" oran ile 32 gün bağladı. (3 Eylül)

Sayfa 27/1030 İlkİlk ... 17252627282937771275271027 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •