Sayfa 523/1030 İlkİlk ... 234234735135215225235245255335736231023 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 4,177 - 4,184 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by Jordan Yazıyı Oku
    Daha önceki krizlerde milyonlarca hazır sıfır konut ve ofis stoğu var mıydı? Borca batık reel sektör ve müteahhitler hergün konkordato (çoğu daha önceki krizleri atlatmış şirketler) ilan ediyor muydu? Krizin varlığı inkar ediliyor muydu? Bahsettiğiniz belirli süre ne kadar? Teşekkürler
    konut stoğu olduğu doğrudur fakat 2 yıldır dövizdeki,şu sıralar faizdeki cazibeden dolayı ertelenmiş ihtiyaçlar da var.döviz rayına oturursa sırada gayrimenkul var bence. faiz %70 iken gayrimenkul %100 pirim yapardı faiz gayrimenkulün satılmasına engel değil yeterki stoklar bitsin gayrimenkul prim yapar hale gelsin

2. Gidin konut alın. Oltaya takılan son sazan olun. %30-40 altını teklif edin, veriyorsa hay hay. Millet hala daha ne kadar felaket bir durumda olduğumuzu algılayamıyor. Açıklama yapmak istemiyorum artık. Sadece milletin galiba atlattık demesini belliyorum; 2-3 ay. Dolar biraz düşsün sazanlar paraları dolardan, TL vadeden çözüp tekrar emlağa yönelmeye başlasın ben de tam tersini yapacağım. 2-3 ay süre var. Oldu oldu olmadı yine dolara geçerim. MB faizi %30 a çekerse bu fikrimden cayarım. Yatırım tavsiyesi değil.

3. Bu arada takip ettiğim Bankadan bir konut vardı 460 a satılan şimdi 390 a çekti fiyatı. Dolar 3.80 sen 6 kusura çıktı ama Bankamız fiyatta indirim yapıyor. Gidin alın konut. Banka sizden daha zeki olamaz gidin alın.

Alıntı Originally Posted by Luckyboy Yazıyı Oku
    Şeytana uyma hocam 🙂
    Hocam paranoyak gibi aksama kadar bu isi takip etmekten biktim. Evlendik borc icindeydik bu tip sitelerle hic isim olmazdi. Kafa rahatti. Uc kurus kenara attik rahat kacti

5.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    bankacılık sektörüne hiç güvenmiyorum.
    Aynen, güvensizlik söz konusu olunca ilave olarak da: Kuyumculara, Kasaplara, Beyaz Eşya Tamircilerine (kombi ve klima dahil) güvenim yok diyecek kadar azdır.

yüksek faizin olduğu yerde kimse inşaat yapmaya cesaret edemez.
    düşük faizin olduğu zaman herkes inşaatçı kesilir.
    faiz düşerse ev fiyatları tam gaz devam eder.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    yüksek faizin olduğu yerde kimse inşaat yapmaya cesaret edemez.
    düşük faizin olduğu zaman herkes inşaatçı kesilir.
    faiz düşerse ev fiyatları tam gaz devam eder.
    Faizler yukseldi dusen ev fiyati yok. Dussede yukselde de ev fiyatlari ucuyor. Anlamadigim millet parayi nerden buluyor. Site daha baslamadan evler bitiyor

8. Milletimiz evinin fiyatını ilan sitelerindeki fiyatlara göre değerlendirip o fiyatlara satılacağını zannediyor. Halbuki sadece bu sene dolara bakarsanız %70 türk lirasına göre ise %25 kayıp yaşamıştır ve bu daha başlangıçtır. Nakit piyasadan cekildikce daha da değer kaybedecek ve 5000-10000 dolara çok güzel daireler satılacak. Ekmek 10 lira olduğunda öncelik değişir. Yatırım tavsiyesi olamaz. Kişisel görüştür.

Sayfa 523/1030 İlkİlk ... 234234735135215225235245255335736231023 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •