Sayfa 206/1030 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306706 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 1,641 - 1,648 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Türkiye önce rahibi serbest bırakıp ardından Suriyedede işler yoluna birşekilde girer ise dolartl çoook rahat 5 leri görür ..
    Bu işler siyasidir ekonomik göstergelere bakıp ülke batıyor bitiyor diyen kişiler dünya siyasi tarihini açıp iyice okusunlar .

Ekonomik savaş artık tank tüfek savasından daha etkilidir.

Petrolu sırf Rusyaya diz çöktürmek için 30 dolar yapan güç Çin altın karşılığı ticaret yapmasın diye 1000 dolara ceken güç ile aynıdır .

Dolartl yi isteseler yarın 20 lira yapabilirler ama isterlerse 4 de yaparlar .

Türkiye konumu nedeniyle ve askeri gücü nedeniyle çok önemli bir ülkedir .Kimse batmasına izin vermez.Hayatında yurtdışına çıkmamış dünya görüşü iki tweet okuyup burda kendi fikriymiş gibi olan adamların yorumlarına kanmayın .Bu ülke asla batmaz.Yara alır yokuna devam eder .
    Politik gelişmeleri iyi takip eden parasının hwm değerini korur hemde para kazanır .
    kesinlikle katılıyorum...
    2016 da 30$ olan petrolün şuan 80$ dolara dayanması, dolar/Tl'nin 1.15'le 1.70 arasında 10 sene kalmasının(2008 krizi olmasa 1.30 tabanı) ekonomik izahı yok.
    Ekonomistler hep olan şeyler üzerine yorum yapıyor tersi durum olduğunda da bu sefer rakamları ona uydurup yorum yapıyorlar.

2.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    evet imf bir ihtimaldir. %99.99'luk bir ihtimaldir. kalan %0.01'lik ihtimal de imf'ye gitmeden önce dünyaya büyük bir meteorun çarpıp insanlığın sonunu getirmesi ihtimalidir...
    Asla, asla deme.

Gün doğmadan neler doğar!
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ben uzatacaklarini dusunmuyorum. Insallah dedigin gibi olur. Bende acikcasi kasimin son haftasi ing turuncuya veda edip 92 gun iyi bir baglama yapmayi dusunuyorum. 0.98 konut kampanyasini hatirlayiniz. Gunu bittigi an bir gun daha beklememislerdi. Umarim hakli cikarsiniz
    0.98 secim rusvetiydi, subvanse bir orandi, stopaj dusurme gonullu degil mecburen yaptiklari bir uygulama. Piyasa belirler
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    Sadece perşembe ve cuma 2 milyar dolardan fazla almış,dolarcı kardeşlerimiz...Adamlar nerden görse alıyor...
    Faiz artışı öncesi azalttığımız döviz stoğunu kısmen yerine koyduk, kötü bir niyetimiz yoktu

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Peki reisin sabir safhamdir demesine ne diyorsunuz. Ben sunu anladim. Birdaha faiz arttirma!!!...

Ekonomistlerde tuhaflasti. Daha dune kadar faiz arttirilmali gec kalindi diyenlerin hepsi simdi bosuna artis yapildi bu gereksizdi yorumlarina basladi...aba altindaki sopayi goren cark ediyor. Reisin lafinin ustune mb birdaha faiz arttirirmi sizce
    Hepsi tiyatro, mb sanki izin almadan mı faiz arttırdı

6.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    arkadaşlar nkolay bonoyu 3 veya 4 günde bir bozdurup yeniden satın alma yoluna gidersek bileşik faizi nasıl hesaplayabiliriz bir formülü var mı?
    bunu da bende çok merak ediyorum.
    bankacı çok cüzi bir fark var diyor.
    bu kadar karmaşık formülden pek anlamam, ancak kestirme bir yolu var.
    İki adet 1000 veya 10000 TL ile iki farklı nkolay bono al
    bir gün sonunda birini sat-yeniden al Diğerini ise satmadan 2. gün sonunu bekle.
    2. gün sonuna iki farklı kazancı karşılaştır. Yüzde kaç farklılık varsa aylığa-yıllığa çarpabilirsin.
    Sonucunu forumda paylaşırsan çok kişi de bilgiden yararlanır.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

7.  Alıntı Originally Posted by zaxxss Yazıyı Oku
    Öncelikle böyle bir konu açtığınız için teşekkürler bilgilendim sayenizde...

Bu opsiyonu banka belirliyor sanıyorum.

Pazartesi gitsem 5,88 deseler 200 bin K yatırsam 32 gün için..

32 gün sonunda 5,88 in altındaysa kur bana 200.000 / 5.88 karşılığı dolar artı faiz mi verecekler?

Peki ya dolar 5,88 üstünde kalırsa ne olacak..

Bu işten nasıl kazançlı çıkılır anlatır mısınız?
    dolar 6.20 iken .5.88 den dolar alırım derseniz ..mevduat faizinin üzerine misal 3.000 tl prim alırsınız ..eğer 33 gün sonra kur..5.88 üzerinde kalirsa paran yine tl de kalır ...o 3.000 tl işte sana kar...

8. zaten bu faiz oranları ile artık dolar alırım opsiyonu yapmak anlamsız ...faizin düşük olduğu zamanlarda belki ek bir getiri amaçlı yapılabilir lakin bu piyasada yapsan nolur yapmasan nolur....6.20 iken diyeceksin 5.88 alırım ...vade gün dolar olmuş 7 lira ...3.000 tl opsiyon priminin her tarafi kâr olsa ne yazar...

Sayfa 206/1030 İlkİlk ... 106156196204205206207208216256306706 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •