Sayfa 570/1030 İlkİlk ... 70470520560568569570571572580620670 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 4,553 - 4,560 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Purplee Yazıyı Oku
    Size katılıyorum.
    Lakin doların 7TL'ye de fırlamasına göz yumulmaması gerekirdi.
    10TL'ye de yumulmayabilir. Her şey olabilir.
    Artık zaten bir kısmımız biliyor.
    Sarmaldayız. Hasarsız kurtuluş imkansız.
    Umarım hasarlar çok daha büyük olmaz.
    Merkez bankası sarmalı biraz da resesyon ile kırmaya çalıştı. Resesyona güvendi. Ama şu anda görüyoruz ki resesyon altında enflasyon yani slumpflasyon oluştu. .Dövizin ucunu kaçırdığı için gerek tcmb gerek se halk çok büyük bir bedel ödüyor. Zira dövizdeki artış iç piyasadaki üretim yeterli olmadığı için resesyon ortamında dahi slumpflasyon yaratabilecek bir güce erişebiliyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. paraları sakın uzun bağlamayın. MB bu ayki toplantısı ayrı önem kazandı

3. Bu gidişle muz cumhuriyeti parasında kalanlar 2 seneye havucu alacak gibi görünüyor. Muz cumhuriyeti baskısı varken fırsat bu fırsat denilip kazançlı kararlar alınabilir.

4. 2.ci piyasada , TÜFE ye endekli tahviller prim patlaması yaptı !

Kısa vadeliler (2019-2020) tüfe+1

Uzunlar, tüfe+3,5 tan işlem görüyor...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. Resmi açıklanan enflasyon rakamıyla bile TL mevduat sahibi reelde eksi faiz almaya yine devam ediyor. "Eksi reel faiz" TL mudilerinin maalesef kaderi oldu...

Gayri resmi enflasyon rakamlarını hesaba katmadık bile... Misal süt-peynir-tereyağ gibi temel ihtiyaç malzemelerine sürekli zam geliyor. Bu gibi temel gıda maddelerinin neredeyse iki katına çıktığını artık 'a haber' bile kabul ediyor...

6. ünlü menkul 26.25% min. 50K.

7. günlük oran

8. Dolardan daha hızlı yükselen gıda var adı domates. geçen yıl bu zamanlar 3-4 TL civarında aldığım markette dün 11 TL ye çıktığını gördüm gözlerime inanamadım.

İthal olmayan gıdamız bu haldeyken açıklanan enflasyon rakamına şaşıranlara asıl ben şaşırıyorum...

Sayfa 570/1030 İlkİlk ... 70470520560568569570571572580620670 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •