Sayfa 12/201 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 1608 madde; 89 - 96 arası.

Konu: PRKAB - Türk Prysmian Kablo

1. 2,17 ler dün gösterildi burda çift dip yaptı. 2,42 LERE GİDEN HAREKETİN BAŞLANGICI İDİ
    Hacim gelirse hareket yukarı hızlı olmalı.
    Aslında pek satıcı kalmadı.
    Endeks fırsatını değerlendirmeye çalışanlar var.

2. Bir zamanlar Sasa ile aynı fiyatta yarışıyorlardı...Bazan bizimki öne geçiyordu bazan sasa.

Bugün Sasa 4,41 yani 2 katından fazla PRKAB ın...Peki neden? Çünkü Hisseye itina ile baskı uygulayan patronlar Sasayı SAttı. Yeni gelenin yatırımcıya çile çektirmek, silkelemek, dökmek gibi bir niyeti yokmuş demek ki.

Kaça sattılar? 120 milyon Dolara. Bugün kaç? 440 milyon Dolar. O zamanlar bunu da yazdım, bu fiyata satış ancak hibe anlamına gelir. Reel değil diye. Hatta ondan önce yabancı bir firmaya 63 milyon Dolara satacaklarını açıklamışlardı. Utanmıyormusunuz, sadece Avrupadaki fabrikanızı 90 milyon avroya (o zaman Avro değerli idi ve yaklaşık 125 miyon Dolar ediyordu.)sattınız, parasını bilanço oyunlarıyla kaybettiniz diye yazdım buralarda. Ceza da aldım, 1 hafta yazmama cezası.

Burada da aynısı söz konusu. Şirket yönetimi iyi niyetli değil. Ya yönetim değişecek ya da devlet yakasına yapışacak. "Utanmıyorusun karlarını dışarıya transfer edip vergi kaçırmaya " deyip cezayı basacak. Hem de yöneticilerden, suç şirketin değil, şahısların.

Vergi idaresi veya her neresi ise yetkili onların, kısaca DEVLETİN, işe el koyması ve gerekirse dışarı kaçırılan karlar geri istenmeli ve şirketimizin kasasına girmesi sağlanmalıdır.

Olmaz olmaz demeyin, neler olmadı ki...ABD nasıl Volkswagen e kesti milyarlarca Dolar cezayı. Ayrıca, Deutsche Bank ın kara para işinden dolayı cezalandırılması da var.

Gün ola harman ola...

Y.T.D. Bol kazançlar.
    Eski yeniler emlakçı mı olmuş?
    En cazip emlakler Alarkta mıymış?

3. Neyi bekliyor Allah aşkına!Ya düş iyice alalım Ya da yüksel satalım..

4. Raporlarda kendilerini övüyorlar.
    Dünyada kaç ülkede oldukları, işçi istihdam artışı,
    kapasite artışı, yeni ürünler.
    hepsi hoş güzelde bilanço ne olacak kar a niçin yansımıyor.
    Klimasan da da aynısın yaptılar yatırımcının elinden alıp uçurdular.
    Bilançolar güzel gelmeye başlarsa 55555555555555555555555 yıldız olur.

5. her keze öncelikle iyi sabahlar;

temettüsü hesabına geçen var mı ?

6. Yarın geçer

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. bilgi için çok teşekkürler.

8. Artik bundan sonra yon yukari olmali, 220 alti fiyatlari fk olarak haketmiyor bence, ytd,

Sent from my iPad using hisse.net

Sayfa 12/201 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •