Sayfa 4/201 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 1608 madde; 25 - 32 arası.

Konu: PRKAB - Türk Prysmian Kablo

1. Selamlar .alım icin takipteyim.guzel kar geldi. Kasada 97 milyon nakiti var.borcu yok.zirveyi tekrar görmesi icin olumsuz bi durum yok.kar payi sa verecek.eeeee.daha ne olsun .sabirkaldiysa arkadaşi da görmek isteriz burda.

2.  Alıntı Originally Posted by newroninnea Yazıyı Oku
    Selamlar .alım icin takipteyim.guzel kar geldi. Kasada 97 milyon nakiti var.borcu yok.zirveyi tekrar görmesi icin olumsuz bi durum yok.kar payi sa verecek.eeeee.daha ne olsun .sabirkaldiysa arkadaşi da görmek isteriz burda.
    Ben portföyü epey küçülttüm.
    Hisse 2-3 aydır yatayda,endeks zirvesinde.
    Bilançoda istenilen seviyede olmasa da iyileşme var.
    Prysmian Kablo/Aydoğdu: Mudanya fabrikamızda bir demiryolu sisteminde olabilecek tüm kablo tiplerini Türkiye'de üretebilir hale getirdik
    http://m.borsagundem.com/anlik-borsa...20170314120344

Bu sene kıbrıs projesinde ihale aşamasına geçilirse yeni bir zirve gündeme gelebilir diye düşünüyorum.Bir de daha evvel de paylaşmıştık Avrupa'da yanılmıyorsam temmuz 2017 itibariyle yangına dayanıklı kablo kullanımı zorunlu hale gelecek,ülkemizde de bu yürürlüğe girerse deli bir rekabetin olduğu,irili ufaklı bir çok üreticinin bulunduğu kablo sektörünce Prysmian gibi firmalar hem pazar paylarını arttırabilir hem de katma değeri daha yüksek olan bu ürünlerle karlılık noktasında da olumlu etkilenebilir.
    eski kullanıcı adım sabır_kaldıysa

3. selam alperim,mutlu oldum seni okuyunca,alım için takipteyim,tilkini dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanı hesabı yine hissemize döneceğim,bi 7 sene daha beklermişiz...

4. şirket iyi yönetilirse,şirket yönetimi önümüzdeki dönemi iyi değerlendirirse (güneş tarlaları, demiryolu yatırımları,yangına dayanıklı kablo pazarı) katma değeri yüksek ürünlerle karlılığı ciddi şekilde arttırabilir.
    15 temmuz sonrası yaşanan düşüş dalgasından sonra (olumsuz bir durum olmadığı halde) kayıplarını telafi edememiş ender hisselerden biri.
    bakalım böyle nereye kadar duracak...
    eski kullanıcı adım sabır_kaldıysa

5.  Alıntı Originally Posted by newroninnea Yazıyı Oku
    Selamlar .alım icin takipteyim.guzel kar geldi. Kasada 97 milyon nakiti var.borcu yok.zirveyi tekrar görmesi icin olumsuz bi durum yok.kar payi sa verecek.eeeee.daha ne olsun .sabirkaldiysa arkadaşi da görmek isteriz burda.
    Aslında kar güzel sayılmaz sayın newroninnea, önceki yıllarda şirketten açıklama yapıldığı gibi, SPK esaslarına göre düzenlenen bilançodaki karı saymıyor bizimkiler, kendileri EURO üzerinden hesaplıyor ve aslında karımız daha düşük falan diyor ve temettüyü ya hiç dağıtmıyor ya da 5-6 kuruş veriyorlar. Yani bu kar payı olması gerekenden çok çok az.

0,83 kuruşluk Adana C bile 7,5 kuruş kar payı veriyor. Daha ne demeli bilmem ki..

Y.T.D..Bol kazançlar.
    Eski yeniler emlakçı mı olmuş?
    En cazip emlakler Alarkta mıymış?

6.  Alıntı Originally Posted by ay_yıldız Yazıyı Oku
    Ben portföyü epey küçülttüm.
    Hisse 2-3 aydır yatayda,endeks zirvesinde.
    Bilançoda istenilen seviyede olmasa da iyileşme var.
    Prysmian Kablo/Aydoğdu: Mudanya fabrikamızda bir demiryolu sisteminde olabilecek tüm kablo tiplerini Türkiye'de üretebilir hale getirdik
    http://m.borsagundem.com/anlik-borsa...20170314120344

Bu sene kıbrıs projesinde ihale aşamasına geçilirse yeni bir zirve gündeme gelebilir diye düşünüyorum.Bir de daha evvel de paylaşmıştık Avrupa'da yanılmıyorsam temmuz 2017 itibariyle yangına dayanıklı kablo kullanımı zorunlu hale gelecek,ülkemizde de bu yürürlüğe girerse deli bir rekabetin olduğu,irili ufaklı bir çok üreticinin bulunduğu kablo sektörünce Prysmian gibi firmalar hem pazar paylarını arttırabilir hem de katma değeri daha yüksek olan bu ürünlerle karlılık noktasında da olumlu etkilenebilir.
    Hoşgeldiniz sayın ay-yıldız. Siz nikinizi tümden yenilerken eski ortağımız da başına new ekleyerek yenilemiş galiba. Verdiğiniz bilgiler önemli, temennilerinize de katılıyorum fakat en önemlisi niyet bence. Bu yıl yöneticiler veya ana şirket akıllarını başlarına devşirip dışarıya kar transferinden vazgeçerler umaraım. Yoksa maazallah Hollanda ile olduğu gibi terso bir durum olursa, geçen yıl kestikleri ceza gibi de kurtarmaz, ABD nin Volkswagen e yaptığı gibi birşeyler yapabilir bizimkiler de.Yapmalılar da bence.

Hatta, bana sorarsanız, geçmişte kaçırdıkları karları geri alıp onlara mahsuben ek temettü vermeliler hak sahiplerine.

Bol kazançlar, saygılar.
    Eski yeniler emlakçı mı olmuş?
    En cazip emlakler Alarkta mıymış?

son bir ayda alanlar

Sayfa 4/201 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz