Sayfa 149/201 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199 ... SonSon
Arama sonucu : 1608 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: PRKAB - Türk Prysmian Kablo

1.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Bilancoyu baktım 9 ayda 1milyar satış 19 milyon net kar bu kar neden 19 milyon bedelli yapacak mış 1 TL den bu sefer 52 milyon alacakmış dövizden kaynaklanan gideri karşılamak için mış mış parayı tuvalete at sifonlu çek aynı şey önceki sermaye artışı ile aynı nedeni copy paste yapmışlar böyle ********ler bu şirket iş hacmi dolayisi ile korunuyor ama burada at oynatmasina müsaade edilmesi yazıktır
     Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    Draka Holding B.V.% 83.74
    prkab elinde 1 milyon hisse var:
    dolaşımda olan hisse sayısı 23 milyon 1 milyon çıkınca 22 milyon kalıyor..
    tahminim bedelliye kadar hisse 2.80/3.00 olabilir düşüncesindeyim bölünme sonrası 1.50 altına gelmez diye düşünüyorum..
    bunları tektu,daki şişkolarla karıştırma
    ciro üzerinden isim hakkı almasalar kar çok daha iyi gelirdi ..
    faizler %12 altına gelmez ise 2020 yılında bu haktan feragat edecekler..?
    oda şayet ciro 2019/3 çeyrekteki kadar gelse 50 milyon üzerinde kar gelecektir..
    degerli kardeşim dün biraz açıklama yaptım : bedelli konusunda tekrar bir açıklama yapmak gerekiyor diger konularda çok haklısın
    burdan 52 milyon degil 75 milyon toplayacak ..?
    diyelimki dolaşımda olan 22 milyon ky elinde ben bu kadar oldugunuda zanetmiyorum:
    bu 75 miyon gelecek olan paranın sadece ortalama 11 milyonu ky çıkacak geri kalan 64 milyon darka ve prkab,dan konacak ..
    yada rüçhanları almayıp açık piyasada satacaklar ..
    yatırımcı her zaman kar etmez zarar ettigi şirketlerde olur :bol şanslar
    ZIR-DELİ Y.T.D

2.  Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    degerli kardeşim dün biraz açıklama yaptım : bedelli konusunda tekrar bir açıklama yapmak gerekiyor diger konularda çok haklısın
    burdan 52 milyon degil 75 milyon toplayacak ..?
    diyelimki dolaşımda olan 22 milyon ky elinde ben bu kadar oldugunuda zanetmiyorum:
    bu 75 miyon gelecek olan paranın sadece ortalama 11 milyonu ky çıkacak geri kalan 64 milyon darka ve prkab,dan konacak ..
    yada rüçhanları almayıp açık piyasada satacaklar ..
    yatırımcı her zaman kar etmez zarar ettigi şirketlerde olur :bol şanslar
    %52 demeliydim bu konuda haklısınız , sorun aslında bu kendileride para ödeyecek diye insan doğal olarak düşünüyor ama onlar sağ ceplerinden sol cebine koyarken ky net olarak parayı ödüyor ruchani zamanında satamazsa çok düştüğü içinde kullanmaktan başka şansı kalmıyor şimdi bu hisse ile ilgili bilgisi olmayan arkadaşları insanlık namına uyarmak için yazıyorum döviz işlemleri için para topluyorsan o zaman zarar yaz neden zarar yazmayip para topluyorsun rica ederim bu kadar uckagit inanılmaz ve herkesin gözüne baka baka oluyor , ben 1.7 ve 1.8 lerden 2 başlarına kadar sürekli al sat la zararı çıkardım çoğunu ama gerçek değeri 8 lira olan bir şirketi 2 lirada tutan fabrika ve arsa yi yıllardır aynı fiyatta gösterip ky yi soyan bu şirket e yazıklar olsun

3. Sayın sulzer size katılmıyorum bu hissede şans yok zarar kesin zira yönetim kesinlikle milleti soymak için var

4. bu yıl şirketlerin çogu bedelli sermaye artırımına gitti ..?
    sadece bir örnek vereyim mesala BUCIM
    yedek akçe 2018/12 325 milyon nakit var şuan ise 400 milyon üzerinde..?
    şirket bedelli sermaye artırımı yaptı %70
    cemts%58 ortagı bucım
    roda limanı %50 si
    bursa beton ve birkaç çimento iştiraki var ..
    yani kıssaca bir holding durumunda ve hissenin %90 toplu ve son açıklamalarına göre %5 üzerinde olanların %70 sermaye 105 milyon burdada bir şeytanca iş yapılıyor bedelli ile ky elindeki mallar alınmak isteniyor kıssaca..borsa tam bir kumarhane oldu yatırım olarak gözükmüyor kim kimi öperse yaş 65 oldu neler gördüm neleronun için boşver herkes bildigi gibi yapsın bol şanslar:
    ZIR-DELİ Y.T.D

5. cemts fiatı 6.74 tl den işlem görüyor %58 yaklaşık 390 milyon bucım iştirakine kalıyor..
    ZIR-DELİ Y.T.D

6.  Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    bu yıl şirketlerin çogu bedelli sermaye artırımına gitti ..?
    sadece bir örnek vereyim mesala BUCIM
    yedek akçe 2018/12 325 milyon nakit var şuan ise 400 milyon üzerinde..?
    şirket bedelli sermaye artırımı yaptı %70
    cemts%58 ortagı bucım
    roda limanı %50 si
    bursa beton ve birkaç çimento iştiraki var ..
    yani kıssaca bir holding durumunda ve hissenin %90 toplu ve son açıklamalarına göre %5 üzerinde olanların %70 sermaye 105 milyon burdada bir şeytanca iş yapılıyor bedelli ile ky elindeki mallar alınmak isteniyor kıssaca..borsa tam bir kumarhane oldu yatırım olarak gözükmüyor kim kimi öperse yaş 65 oldu neler gördüm neleronun için boşver herkes bildigi gibi yapsın bol şanslar:
    Ben şahsi dusuncelerim gereği yalanla iş yapmıyorum yapan biri goruncede yüzüne vuruyorum bu şirkete karşı tutumum bu tabii sonuçta herkes kendi bilecek haklısınız şimdi penguen gıda diye bir şirket var bunun aynisin tipkisi oyunları bilançoda yapmış maalesef kâfir dedigimiz adamların dürüstlüğüne(kendi iclerinde birbirlerine karşı) ulaşamadik bol hayırlı kazançlar .

7. bu kadar büyük fabrika yatırımı ve sadece %2 lik karlar hiç inandırıcı değil.
    Sektörün kazanç ortalaması da bu rakamların çok üstündedir.
    Her yol milyarı aşan ciro ana kar yok. Akıllara zarar. Bu durum karın yancı şirketlere aktarılma olasılığını düşündürüyor

Ayrıca şirketin koskoca fabrikasını ve bütün maddi duran varlıklarını bilançolarda 56 milyon göstermede pek iyi niyetli değil. Biraz iskontolu olabilir ana makul güncel değerine yakın bir değerde bilançoya geçirilerek yatırımcılardan şirket gerçek özsermaye gücünü saklamamaları gerekir.

8. Bütün oyun planında bedelliye milleti katmak için yukarı çeker sonra düşürür 3 TL ye kadar çekip 2.4lardan bedelli yaptı sonra 1.7 e düşürdü yoksa 1.55 miydi öyle bir şey bunu unutmayın :-)

Sayfa 149/201 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •