Sayfa 1/5 123 ... SonSon
Arama sonucu : 34 madde; 1 - 8 arası.

Konu: 6 Yılda yaklaşık 14 kat kazanç sistemi

1. 6 Yılda yaklaşık 14 kat kazanç sistemi

6 yılda Nasıl 14 kat kazanç elde edilebilirimin simulasyonunu yaptım. Öncelikle kendi seçtiğim kriterler doğrultusunda bilanço dönemlerinden bilanço dönemlerine hisse taşısa idim ne elde edebilirdim sorusunu kendime sordum ve 2010 yılı ile 2016 yılı arasındaki tüm verileri temin ettim.
    Sonuçlar ise muazzamdı. Borsa istanbul sadece yüzde 35 artmış iken, Excel e otomatik olarak duyugsallık katmadan seçtirdiğim hisseler ise 14 kat kadar değer kazanmıştı.
    Yani borsa çok oynamadan ve temel verilerle iyi kazanç elde edilebilir.

2. 2010 yılı ağustos ayında, belli temel kriterlerimi sağlayan hisselerden fk, pd/dd vb kriterlerle sıralayıp en fazla 4 adedini seçince. ve bunu her bilanço döneminde yapınca excele göre benim 50 000 tl olmuş 900 000 tl

3. şunuda belirteyim, ne duygusallık ne grafik ne sektör nede ülke durumunu göz onunde bulundurmadan otomatik bir seçimle bu yapıldı. yani işin sırrı sabırda ve piskolojide.
    Zaten primlenmiş hisseleride elemenin ve ucuz olan hisseleri seçmenin en sağlıklı yollarından biri ise pd/dd değeridir. fk budurumda çok etkili değil.

yaptığınız testin bitiş tarihi 31.12.2016 mı?

5. Simulasyon Başlangıç Zamanı : 20 Ağustos 2010
    Simulasyon Bitiş Zamanı : 27 Ekim 2016
    1 Yılda porfoyde hisse buluma süresi : 313 Gün
    1 Yılda Porftoyun Boş Kaldığı Süre : 52 Gün

Açıklama: Simulasyon programı, kullanıcı tarafından kriterleri girilmiş olan rasyolara göre hisseleri seçer ve yıne kullanıcı tarafından sıralama kriterine göre seçilmiş hisseleri sıralayarak ilk 4 hisseyi portföye ekler. porftöyde en fazla 4 hisse bulunup kriterlere göre hiç olmayadabilir.

Portföy seçme ve taşıma süreleri şu şekildedir;
    11 kasım-26 şubat(107 gün)
    11 mart-30 nisan(50 gün)
    11 mayıs-7 ağustos(88 gün)
    20 ağustos-27 ekim(68 gün)
    Bu tarihler, bilançoların tahmini açıklanma sürelerinin başlangıcı ve bitişlerine göre seçilmişir. Yani simulasyon tahmini olarak bilanco açıklamalarından sonra hisse seçmekte ve birsonraki bilanco dönemi başlangıcında portföyü boşalttığını farzetmektedir.

Programı hala geliştiriyorum, 2017 verilerinin olmasının onemi yok, endeks giderken zaten çoğu hisse gidiyor, endeksin sadece yuzde 35 kazandırdığı dönemde disiplinli temel bir strateji ile ne kazanılabilir daha önemli.

6. Bilanco donemlerinde kendi sectigim kriter derken... biraz acabilirmisin?

7. bu videoda sistem nasıl çalışır anlatılıyor.
    yani borsada uv de kazanmamak için uğraşmak lazım. sabırla beklemek kazandırıyor...

8. dostum bız bu kriteri aynı anda kendı kendımıze mı bulduk bılmıyorum.

ben senden birşey çalmadıgıma eminim.

acaba senmı bıryerlerde benım boyle bırsey dedıgımı duydun.

yoksa ıkmızıde bırbırımızedne habersızmı boyle bırsey uydurduk.

neyse onemı yok.

aslıdna bu dedıgın seyin farklı bır versıonunu ben düşündüm.

benimki şöyle efk+nk/pd :D 0,2 filan gibi bir oran cıkarmakta fakat ben bunuda excelde % sel gosterdım.

böylece senın dedıgın gıbı hısselerın ucuz kalmış olanlarını buluyor back testlerde tutarlı sonuclar oldugunuda gördüm.

hatta 1 haftadır begendıgım bılanco lıstelerını yapmak ıcın saatlerce bılancoları exccele ısledım.

senin yaptıgın excel nasıl bırsey ?

benimki şöyle

ayrıca algoritma sistem yazabıldıgım için ideal terminaliyle nk/pd(net kar / piyasa degeri) yi indikator de yaptım.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •