Sayfa 101/1000 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu karışıklığın nedeni tcmb'nin tam olarak sadeleşme sözünü yerine getirememesinden kaynaklanıyor. Tcmb acil toplantı yapmamak için hala politika faizinin üzerinde bir pencere rezervi bırakmak istiyor.
    Geçen toplantıda tam olarak sadeleştiğini ve bu pencereyi sadece sembolik olarak bıraktığını , çok acil durumlarda devreye gireceğini söylemişti.
    Ne yazık ki Türkiye'de acil durumlar bitmek tükenmek bilmiyor.

Ayrıca uyanıklık yaptığını düşünerek geçen sene 1 yıl için 12 olan toplantı sayısını 8'e çekmesi de tcmb'yi bu bağlamda zorluyor. Eğer toplantı tarihleri arası bu denli açık olmasaydı sadeleşmiş para politikasını uygulaması daha kolay olacaktı.

Geçmişte uyanıklık olarak düşünülen her türlü kurnazlık bugün gelip o kurnazlığın potansiyel getirisinin belki 10 katı bir zarar ile yine o kurnazlığı planlayanları vuruyor.

Para politikasında kurnazlık olmaz, çünkü zaten herkes kurnazdır. Kurnazlık eğer karşındaki daha aptalsa işe yarar. Bu da paranın işlem gördüğü bir piyasada pek olası değildir.
    hep diyorum ölene dek iktidarda kalmaya çalışan birisi neden sürekli stajyer başkanmış gibi günü kurtarmaya çalışır? aha işte artık günü bile kurtaramaz hale geldi. herşey ayağına dolanmaya başladı.

2. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Selam arkadaşlar. Forumda sene sonu dolar kuru beklenti anketi yapalım. İlk atışı ben yapayım. 7,70

Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    hep diyorum ölene dek iktidarda kalmaya çalışan birisi neden sürekli stajyer başkanmış gibi günü kurtarmaya çalışır? aha işte artık günü bile kurtaramaz hale geldi. herşey ayağına dolanmaya başladı.
    Valla son zamanlarda duyduğum en güzel yorum.Hakikaten bu konuyu düşünmek lazım.Yıldız futbolcular yıllar geçtikçe kapasiteleri düştükçe agresifleşir sık faul yapmaya başlar falan ya belki nedenlerden biri budur.Gerçi bizimkinin yıldızlığı çok ama çok zamana ve şansa bağlı onlarca faktörle oldu ya herneyse, son 3 yıldır reisi yıldızlaştıran faktörlerin hepsi aleyhine çalışıyor.Devletin bekası ve dış güçler söylemi de bir müddet alıcı bulur ama işler kelekleştikçe halk nezdinde de bazı şeyler değişir diye düşünüyorum.Hayırlısı artık.

son güncellemem pazardan 15 tl ye geçen hafta pahalı bulup almadığım bamyayı 20tl den seve seve aldım.
    doalr bile bu kadar artmadı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. ekonomist yazar Uğur Gürsese kulak verin yazı biraz uzun ama okumanızı tavsiye ederim.

https://www.gazeteduvar.com.tr/yazar...in-basindayiz/

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    son güncellemem pazardan 15 tl ye geçen hafta pahalı bulup almadığım bamyayı 20tl den seve seve aldım.
    doalr bile bu kadar artmadı
    Bende 6 dan almıştım 10 olmuş...

SM-E500H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 101/1000 İlkİlk ... 519199100101102103111151201601 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •