Sayfa 151/1000 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    6.50 civarlarından %20 satmıştım faiz kararı öncesinde. Faiz artırımı sonrası 6.15'ten %7 daha sattım. 6.00-5.90-5.80 kademeli girecektim. Elimize verdiler bugün. 6.30'dan %30 girdim tekrar. 6 altını görürsek herhalde ne var ne yok girip bi daha da çıkmayacağız. Çıkmayı düşünmeye başladığın anda aklından bile geçirme diyorlar.
    6'nın altı, bu tobloda komik gözüküyor..

2.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    6'nın altı, bu tobloda komik gözüküyor..

No fed no dxy no 10 yillik
    Yes akp yes rte

Enki dayi fed in dolar tl ye kurus etki etmedigini sonunda anladin

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bu kadar açık bir ekonomide böyle kararlar alınacağını düşünmem ama bir an ülkede zor kararlar alınacağını düşünsek bile yabancı bankaların bunlardan muaf olacağını düşünmeyiniz bence..hatta o kadar ki, sizin paranız yabancı bankalar için bir güvence bile olabilir söyliyeyim..

Ben aynı sebeplerle devlet bankalarına yatırmayı tercih ederdim ve ediyorum..
    Neyse aslında düşündüğümüz ve önlem almaya kalktığımız şeyler ne kadar acı.Demek sistem o kadar güvensiz hale gelmiş ki bunlar düşünülüyor ve konuşuluyor.Gerçi evde para depolayan veya banka kasasına koyanlara gere bizim ruh halimiz daha iyi hocam.

4.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Büyük kağıt israfı önlenmiş oldu. Çok geç bile kalındı. Resmi sitesinden aynı sayılı resmi gazeteyi e-imzalı, mühürlü tek PDF dosya olarak indirme seçeneği getirirlerse iyi olur
    resmi gazete sadece dijital olarak yayımlanacaksa web sitesinin https protokolüne geçmesi gerekir. aksi takdirde kanunları değişik olarak sunmak ve siteye erişip kanunları okuyan kişiyi yanıltmak mümkün olabilir. sitenin acilen bu özelliğe kavuşturulması gerekiyor...
    yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    6.50 civarlarından %20 satmıştım faiz kararı öncesinde. Faiz artırımı sonrası 6.15'ten %7 daha sattım. 6.00-5.90-5.80 kademeli girecektim. Elimize verdiler bugün. 6.30'dan %30 girdim tekrar. 6 altını görürsek herhalde ne var ne yok girip bi daha da çıkmayacağız. Çıkmayı düşünmeye başladığın anda aklından bile geçirme diyorlar.
    Hocam öncelikle tebrikler. Sizin takip ediyorum ve yaptıklarınızı yapmak için TFXtarget, HSBC hesabı açtım ama nafile, ben kitlendim, müzmin liracıyım. Siz en azından al-sat, gecelikle sağlam atraksiyon yaptınız. Bereketli olsun.
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    No fed no dxy no 10 yillik
    Yes akp yes rte

Enki dayi fed in dolar tl ye kurus etki etmedigini sonunda anladin
    Şapka düştü kel göründü..bence sen daha anlayamadın..

Malum, kimin kelinin daha büyük olduğu şapka düştüğünde belli olur..

Geçen sene Arjantin yaz aylarında gayet iyi bir taleple 100 yıllık bono satmıştı..

Daha Ocak ayında Afrin harekatı varken dolar artmıyor, ekonomi çok güçlü naraları atılıyordu memlekette..

Ne oldu da oldu, bu hallerdeyiz..değil mi ya..

Sen keli gördüğünde bu kel diyorsun..

Ben ise şapkanın düşeceği anı kolluyorum/kolluyordum.

Aradaki fark bu..bilmem anlatabildim mi..

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Aslında uzun vadede Dolar faizleriyle Altın ons fiyatında korelasyon ya da ters korelasyon olduğunu söylemek çok zor.

Örneğin 1970-80 arası Hem USD faizleri hem de Ons altın fiyatları aynı anda yükselmişler. Ayrıca 1980-1990 arası USD faizleri düşmesine rağmen Ons altın yükselmemiş, hızla düşmüş.

Diğer yıllarda ise bazen ters bazen de düz korelasyon söz konusu

Kaynak:

https://tr.tradingeconomics.com/unit.../interest-rate (grafikte sağ alttaki max bölümünü tıklayın)

https://www.macrotrends.net/1333/his...100-year-chart
    Altın dolar faizinden çok enflasyona bakar. Abd enflasyonu hortladı, önümizdeki dönemde fed faiz arttırıyor, altın geberecek diyenleri sürprizler bekliyor.

ben büyük resme bakıyorum.adamalrın donsuz olduğunu görüyoum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 151/1000 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •