Sayfa 222/1000 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322722 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    investing.com - Eylül ayına 6,50 seviyesi yakınlarında başlayan USD/TRY kuru, yüksek enflasyon verisinin ardından TCMB'nin parasal sıkılaşma mesajı vermesi ile düşüşe geçti. PPK toplantısı öncesinde 6,31 seviyesine gerileyen kur, Perşembe günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın merkez bankasının enflasyon hedefini tutturamaması ve faizlerin yüksek oluşunu eleştirdi. Erdoğan'ın açıklamaları ile gün içinde 6,55 üzerine yükselen kur TCMB'nin 625 bp faiz artışı yapması ile 6,01 seviyesine geriledi.

TCMB'nin beklenti üzerindeki hamlesine olumlu tepki veren piyasalarda TL tarafında değerlenme yaşandı, ancak gerek Cumhurbaşkanı'nın faiz artışını eleştirmesi gerekse küresel risklerin artması ile kur tekrar 6,40 üzerine atak gösterdi.

ABD ve Çin arasındaki ek vergi yaptırımlarının devam etmesi ve ABD'nin yeni ürünlere kota koyması sonrasında piyasalar Çin'in yuan üzerinde bir hamle ile tepki vermesini bekliyordu, ancak Çin yuanı devalüe etmeyeceklerini açıkladı. Bu açıklama sonrasında piyasalarda gelişen ülke varlıklarına tekrar talep olması ile satışlar azaldı.

Gelişen ülke paralarının yükselmesinden de destek alan TL, yarın açıklanacak OVP öncesinde kazançlarını genişletti. Lira, dolar karşısında %2 değer kazanarak en iyi performansı gösteren gelişen ülke parası olurken frank karşısında %2,5 ve euro karşısında da %2 değer kazandı.

USD/TRY kuru gün başında 6,40 üzerine yükseldi ve alıcılı fiyatlandı, ancak günün devamında rand, ruble, peso ve real gibi kırılgan paraların da dolar karşısında yükselmesinin desteğiyle TL kayıplarını sildi. Son saat itibariyle USD/TRY kuru %2 düşüşle 6,25 seviyesine EUR/TRY %2 kayıpla 7,30 ve CHF/TRY %2,5 kayıpla 6,45 seviyesine gerilerken BIST 100 %1 üzerinde kazançla 95,900 puana çıktı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yarın 3 yıllık yol haritası olan OVP'yi açıklayacak ve hükümetin enflasyon,büyüme,cari açık gibi önemli alanlarda reformlara gitmesi bekleniyor.
    Akşam 6.25'ten %10 daha girdim. Düşerse bi %10 daha gireceğim yarın sabah. %70 dolar olacak %30 da dursun artık TL'de. Hala düşerse fena patlayacak ama patlarsa patlasın artık ne yapayım. TL'den çok kazık yedik dolardan o kadar yiyemeyeceğimiz aşikar. Yıl başından bu yana TL %50 mi kaybetti, dolar kaybettirse kaybettirse %10 kaybettirecek, eninde sonunda yükselecek zaten. Toplantıyı bekleyeyim ne konuşacağını duyayım desem ben duyup işlem yapana kadar iş işten geçecek. Artık yukarıdan mukarıdan girdim ne olacaksa olacak hakkımızda hayırlısı.

Bu arada ekonomistlerin beklentiler de 6'dan aşağı mümkünatı yok inmez şeklinde hep. Bi tek Atilla Yeşilada tutturdu bir yıl sonu hedefi 5.5. Ondan başka 6 altını bekleyen kimse yok. 5.50'leri 5.70'leri telafuz eden kalmadı artık. Teknikçiler de 5.70-5.80'lerden ümidi kesti gibi. Sağ gösterip sol vururlarsa ayrı, ama beklenti yönünde gelişirse 6 altı pek oluru yok gibi.

Yatırım tavsiyesi değildir.

2. 18.4.2018
     Alıntı Originally Posted by CPA
    secim icin asgari gun koymayan siyasetciler dusunsun..bizi akillilar yonetmiyor ki
    19.4.2018
     Alıntı Originally Posted by CPA
    kacakcilar yandaslar kose olmaya devam..kayitli durust insanlar ezilmeye devam...
    19.9.2018
     Alıntı Originally Posted by CPA Yazıyı Oku
    .. biline diye yaziyorum... akp ye oy verdim, secim olsa gene veririm.. benim tek kistasim var hak adalet.
    böyle tutarlı bir arkadaşımıza neden yükleniyorsunuz ki.. ayıptır..

Alıntı Originally Posted by doctor Yazıyı Oku
    İşler terse döndü.
    Trump konuşuyor dolar düşüyor
    Tayyip konuşuyor dolar çıkıyor
    Teknikte zaten düşüş görünüyormuş.
    Twitter'da @sonperde11 'i takip ediyorum. 6.12 dip diyor. 3-4 gün içinde görünür. Sonra yükseliş diyor.
    Mayıs ayında Eylül'de 7 var demişti. Eylül'de değil Ağustos'ta geldi.
    Çok kişiyi takip kafa karıştırıyor. %50 ihtimalle yükseliş bekleyen de var düşüş de.
    Teknikçi değilim. Tekniğe inanıyorum. Bence iyi olduğunu düşündüğüm teknikçileri takip ediyorum. YTD.

6 altı beklemiyorum olursada aldırmam en son ortalamam 6.34 civarı ekim sonuna kadar sat al yapmayı düşünmüyorum 6-6.20 noktası yapılacak her alımın iyi alım olacağı kanaatindeyim. ovp den bişey çıkmaz
    şirketlerin borçlarının yapılandırılmasi kgf lerin yeniden düzenlenmesi 5-10.000 civarı ilk etapta lojman ve sosyal tesis satışı tasarruf tedbirleri özellikle araç kiralamalr ile kiradaki devlet dairlerinin kendi binalarına taşınması yabancıları 2-3 kurum satılması kamu bankalarındaki halka açıklıklıkların arttırılması gibi
    Türkiyenin ön
    müzdeki 1 yıl içinde 100 milyr doalr civarında birborcu döndürmesi vekaynakyaratması gerekiyor. bu dediğim tedbirlerden o para çıkmaz 15-20 milyar dolar (son aflarla gelenler dahil) dan fazlası olmaz ovp den
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    18.4.2018

19.4.2018

19.9.2018

Mit misin , su yaptigin saglik li mi soyumu da arastirsaydin, burda hep dedim hatali seyleri soyluorum, ama oy vermek vatani bir gorev, akp secenekte var ise su an en iyisi.

CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    18.4.2018

19.4.2018

19.9.2018

Kafası karışık bunun demiştik zaten. Yazılı belge ile ispatlanmış oldu.
    Kendisini özel muamele isteyen vatandaşlar kontenjanına aldım. Gitmem artık üzerine.

7.  Alıntı Originally Posted by Arc en ciel Yazıyı Oku
    Kafası karışık bunun demiştik zaten. Yazılı belge ile ispatlanmış oldu.
    Kendisini özel muamele isteyen vatandaşlar kontenjanına aldım. Gitmem artık üzerine.
    Yazmiom deyip kac kere yazdin ben senin akil sagligini cok iyi anlaidm merwk etme, yazdiklaeim hep size cevap, ben buraya bugun 1 mesaj yazdim aslinda, gerisi 10 kisiye laf yetistirme

CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatirim tavsiyesi icermemektedir. Her yatirim karari duyumlarla degil sahsi arastirmalar ile alinmalidir.

8. Hele kışa yaklaştığımız bu süreçte 6 nın altı zor gibi ekimen itibaren d*****n kuyruğu kopaçak.

Sayfa 222/1000 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •