Sayfa 252/1000 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302352752 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,009 - 2,016 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    cek cakların bol olduğu ama kaynağın nereden geelceği belli olmayan bir program bekliyorum.
    Üstadım sabah sabah güldürdünüz beni...
    İçim gülmüyor asılnda, lakin bizimkiler sinirden herhalde...

angarada hava serin klimalarıda açarlarsa geçenki kadar ter dökmez bide rahat bir kıyafet giymesi lazım geçen çok kalın ve gravatlı bir takım giymişti
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

abd 10 yıllıklarda 3 ün üstüne çıkmış yeni fark ettim
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Bosporos abinin söylediği 1$=20Tl 2020 yılında olur gibi 2020 ye 20 ne güzel uydu😊😆

bu arada viopta gördüm galiba sadece ülkerişn öteelttiği kredilerin kur farkı 14 milyar olmuş bankaların durumu nanay

500 lük uçağımız olsa ne olurki
    sen daha çocuklara köpük bardak peçete çöp poşeti bile veremiyorsun

7. Bırak hukuku kanun devleti bile değil;

5018 sayılı Kanunun 16'ncı maddesi uyarınca, çok yıllı bütçe hazırlık süreci Bakanlar Kurulunun en geç Eylül ayının ilk haftası sonuna kadar makro politikaları, ilkeleri, hedef ve gösterge niteliğindeki temel ekonomik büyüklükleri de kapsayacak şekilde Kalkınma Bakanlığınca hazırlanan orta vadeli programı kabul etmesiyle başlamaktadır.

Orta Vadeli Program, bütçe sürecini başlatarak stratejik amaçlar temelinde kamu politikaları ve uygulamalarını şekillendirecek ve kaynak tahsisini bu çerçevede yönlendirecektir. Aynı zamanda, kamu ve özel kesim için öngörülebilirliği artıracak bir yol haritası niteliğinde olan bu Program, son yıllarda sosyal ve ekonomik alanda sağlanan gelişmelerin daha sağlam bir zeminde sürdürülmesi suretiyle güven ve istikrara katkıda bulunacaktır.

Çeşitli alanlarda birbirleriyle tutarlı bir amaç, politika ve öncelikler seti sunan Orta Vadeli Program, makro politikaların yanı sıra, temel gelişme eksenlerini ve ana sektörleri kapsamaktadır.

Bakanlık ve kurum bütçelerinin hazırlanmasında, idari ve yasal düzenlemelerin gerçekleştirilmesinde, kurumların karar alma ve uygulama süreçlerinde Programın amaç ve öncelikleri esas alınacaktır.

Dinamik bir yapı arz eden ve üç yıllık perspektife sahip olan Program, yıllık uygulamaların sonuçları ve genel şartlardaki değişmeler dikkate alınarak, her yıl yenilenmektedir. Bu kapsamda, Program uygulamaları ile Programı etkileyebilecek dışsal gelişmeler etkili bir şekilde izlenecek ve değerlendirilecektir. Programda yer alan amaç ve öncelikler bakımından uygulamanın izlenmesi, değerlendirilmesi ve Bakanlar Kuruluna bilgi sunulmasından Kalkınma Bakanlığı sorumludur.

Orta Vadeli Program İçeriği;
    - Kamu ve özel kesim için öngörülebilirliği artıracak bir yol haritası niteliğindedir.
    - Çeşitli alanlarda birbirleriyle tutarlı bir amaç, politika ve öncelikler seti sunmaktadır.
    - Makro politikaların yanı sıra, temel gelişme eksenlerini ve ana sektörleri kapsar.
    - Uzun vadeli amaçlara katkıda bulunacak şekilde, üç yıllık dönemde üzerinde yoğunlaşılacak öncelikleri tespit eder.
    - Uygulamaların sonuçları ve genel şartlardaki değişmeler dikkate alınarak, her yıl yenilenecek dinamik bir yapı arzeder.
    - Üç yıllık perspektife sahiptir.
    homo sum humani nihil a me alienum puto

Sayfa 252/1000 İlkİlk ... 152202242250251252253254262302352752 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •