Sayfa 440/1000 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540940 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 3,513 - 3,520 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Yani sn rxpu nun ingilizcesi benim gördüğüm anadili gibi.Alsın okusun işte bu kitabı.Türkçesi var mı acaba.
    günün 12+ saatini foruma ayırarak
    tek bir forumda ve birden fazla topikte günlük ort. 40 mesaj yazıyorsan
    günlük gelişmeleri de takip edip herkese cevap yetiştirme derdindeysen
    üstüne de kitap okumaya ve kendi işini yapmaya zaman kalıyorsa, bravo..!!

...
    Bu videoyu seyrettikten sonra ,kuyumcuya gr altın kaç lira ?? diye sormayınız ...!! direk dalın derim...

3.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hocam merkez resmen kumar oynuyor.Dışarda hava bozulur da dolar artar ve vıop da merkeze habire zarar yazarsa pavlovun köpeği deneyinde denek değişir.Bu işleri merkez bırakabilir ve bırakmalı.Komik işler bence.Koca merkez bankası başkanı daha evvel dolar 1.90 altına filan inecek falan dedi sonra baya geyik konusu oldu.Bu nasıl iş merkez bir anlamda kur şu tarihte şu fiyatta olacak varmısın iddiaya diyor.O iş merkezin işi mi.Ya dışarda bir olay olur dolar uçar giderse merkezin zararı milleti iyice merkezin yönlendirmelerinden soğutmaz mı.
    Her strateji bir risk içerir. Ben sadece kendi bakış açımdan tcmb'nin ne yapmaya çalıştığı konusundaki tahminimi özetledim. Ben olsam ben de böyle yapardım demiyorum. Ama şu an için VIOP üzerinde aldığı parasal risk günlük fonladığı parasal riskin sanırım binde biri kadar. O nedenle işin parasal boyutu şu anda tcmb için önemli bir meblağ değil. Bu nedenle tcmb'nin VIOP üzerinde yaptığı işlemleri sadece asfalt yola çizgi çekme faaliyeti olarak görüyorum. Aracın sürücüsü için onlar birer çizgi ama direksiyon sürücünün elinde istediği yoldan gider.
    Aslında merkez burada vadeli kur satışı ile faiz ile ilgili sinyalleri de önden yüklemeli vermek gibi bir amaç güdüyor olabilir. Bir çeşit kaybettiği kredisini , önden yüklemeli piyasaya tekrar sağlamak için. Başarılı olup olmayacağı uzun vadeli reel faiz politikasına bağlı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. Bir de Uzak Doğu'da minik bir ülke vardır, politik gelişmelerde adı sanı hiç duyulmaz. Malezya ile Endonezya arasına sıkışmış bir şehir devlet, adı Singapur.

Nüfusu Türkiye'den 14 kat daha az,
    Yüzölçümü Türkiye'nin binde biri,
    İhracatı ise 2.6 kat daha fazla olan bir ülke. Yani 370 milyar $ seviyelerinde bir ihracat.
    İhracat kaleminin üçte biri elektrikli makine ve ekipmanlarından geliyor.
    Ancak, ünü buralara kadar yayılmış küresel çapta bir elektronik firması yok bildiğim kadarıyla. Sadece Uzak Doğu'yu mu beslemekte bu elektronik devi ülke?
    Yoksa belirli ülkelerin kendi çıkarları üzerine kurdukları bir şehir-devlet olma özelliğinden başka birşeyi yok mu? Nedir bu ülkedeki bu ihracat büyüklüğünün kerameti? Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?

5.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Yani sn rxpu nun ingilizcesi benim gördüğüm anadili gibi.Alsın okusun işte bu kitabı.Türkçesi var mı acaba.
    Ben zaten bütün bu yazıları okuduğum için şu an sahip olduğum fikre sahip oldum. FED'in elindeki parayı dünyaya daha fazla saçabilmesi için insanların sizlerin inandığına daha fazla inandırılması lazım. Hiç kimse bir hükümetin kontrolündeki parayı dünya parası olarak kabul etmez.En azından uzun vadede. Ama gerçekte böyle olmasına rağmen sistem daha farklı ve güçlü pazarlanırsa pazarlama verimi artar. Amerikanın başarısı pazarlama konusundaki başarısından kaynaklanıyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben zaten bütün bu yazıları okuduğum için şu an sahip olduğum fikre sahip oldum. FED'in elindeki parayı dünyaya daha fazla saçabilmesi için insanların sizlerin inandığına daha fazla inandırılması lazım. Hiç kimse bir hükümetin kontrolündeki parayı dünya parası olarak kabul etmez.En azından uzun vadede. Ama gerçekte böyle olmasına rağmen sistem daha farklı ve güçlü pazarlanırsa pazarlama verimi artar. Amerikanın başarısı pazarlama konusundaki başarısından kaynaklanıyor.
    Bu yazin icin seni kutluyorum

Su forumdaki nadir insanlardan birisin hatta teksin. Son cumlen herseyi acikliyor

Aynisini ben ABD dolari icin soyluyorum ama dinleyen kim. 3. dunyanin sefil insanlari dolara taptikca ABD asla cokmez

ABD yi ayakta tutan ne teknoloji ne silah nede universiteler. Insanlar uyanipta gercegin farkina varip dolara itibar etmeseler ABD 1 gunde coker

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    O borç FED'in değil, ABD Hazinesinin borcu.
    evet bende onu demek istemistim cumle bozuk olmus

ABD nin borcu diyelim

Sayfa 440/1000 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •