Sayfa 489/1000 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 3,905 - 3,912 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Hesaplamalarıma göre TCMB net rezervleri:
    14.Eylül.2018: 29,6 Milyar dolar
    21.Eylül.2018: 26,9 Milyar dolar

Net rezervlerden kayıp:2,7 milyar dolar.

Bu hafta yabancılar da 117 milyon dolarlık dibs sattı.

Şimdi neden düşüyor:
    İhtimal1: TCMB satışa devam ediyor.

İhtimal2: Türk varlıklarının yeterince ucuzladığını düşünenler dolar bozup borsa, dibs, eurobond vs. satın alıyor.(bunu ancak TCMB verilerinden önümüzdeki perşembe anlayabiliriz)

ihtimal3: Net hata noksan kaleminde ciddi bir döviz girişi oldu, TL'ye dönüyor.

İhtimal4: Birileri af kapsamında milyar dolarlarını getirdi TL'ye çeviriyor.

İhtimal5: katılım bankacılığında swap işlemlerine 2 gün önce izin verildi. Merkez Bankası ile katılım bankaları arasında TL-döviz işlemi yapılabilecek swap işlemleri için anlaşma sağlandı. Bir katılım bankası yetkilisi elimizde bol bol döviz likiditesi var ancak bunu kullanamıyorduk şimdi bunu kullanabileceğiz demişti.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    6.25 faiz artırımında bu kadar düşmemişti meret. petrol falan mı bulundu ne.
    Grizzz yok diyorlar inanmıyoruz da ondan...bizi gidi Vatan haini Dolarcılar...6.00 dan doları çizdim...bana rağmen tutamadım...en geç seneye 10 prensip olarak %5-10 altı 9-9.50 den satarım...ha Dolar 2.40 tan 2.60 geldi diye %100 koyup satmaya çalıştıkları evlerden 2.yi %25 ten almak için...dedim ya hedef 2.60 tan almayıp 4 tane ev hedefimi yerine getirmek...kaldı geriye 3....geber Dolar...😎

.ons altın 1183 e 'düşmüş...!! Lonk yapsakmı acaba ???

4.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Hesaplamalarıma göre TCMB net rezervleri:
    14.Eylül.2018: 29,6 Milyar dolar
    21.Eylül.2018: 26,9 Milyar dolar

Net rezervlerden kayıp:2,7 milyar dolar.

Bu hafta yabancılar da 117 milyon dolarlık dibs sattı.

Şimdi neden düşüyor:
    İhtimal1: TCMB satışa devam ediyor.

İhtimal2: Türk varlıklarının yeterince ucuzladığını düşünenler dolar bozup borsa, dibs, eurobond vs. satın alıyor.(bunu ancak TCMB verilerinden önümüzdeki perşembe anlayabiliriz)

ihtimal3: Net hata noksan kaleminde ciddi bir döviz girişi oldu, TL'ye dönüyor.

İhtimal4: Birileri af kapsamında milyar dolarlarını getirdi TL'ye çeviriyor.

İhtimal5: katılım bankacılığında swap işlemlerine 2 gün önce izin verildi. Merkez Bankası ile katılım bankaları arasında TL-döviz işlemi yapılabilecek swap işlemleri için anlaşma sağlandı. Bir katılım bankası yetkilisi elimizde bol bol döviz likiditesi var ancak bunu kullanamıyorduk şimdi bunu kullanabileceğiz demişti.
    MB çıkışları karşılıyor üzerine vadelide dolar şortlamaya da devam ediyor. Katılım işini bilmiyorum ama piyasa yı bu kadar sallayabilirler mi emin değilim 🤔

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by sensitive Yazıyı Oku
    Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri, geçen hafta 3 milyar 393 milyon dolar azalarak 84 milyar 182 milyon dolara indi.
    TCMB Haftalık Para ve Banka İstatistikleri'ne göre, 21 Eylül'de, Merkez Bankası brüt Döviz rezervleri 2 milyar 572 milyon dolar azalışla 66 milyar 349 milyon dolar olarak gerçekleşti. Brüt döviz rezervleri, 14 Eylül ile biten haftada 68 milyar 921 milyon dolar seviyesindeydi.
    https://www.bloomberght.com/haberler...zervleri-dustu

her hafta düşüyor rezervler
    bugün bnce epeyce mermi yaktlar yine kuru düşürmek için
    haftaya çünkü eenflasyon gelecek
    gerçek veri gelirse meddian beklenti 3,5 civarı
    önünü alabilmek için habire dolar sürüyor piyasaya
    bugün 5.96 -6 arası çoğu karşılandı bakalım kimler nasiplenmiş haftaya belli olur
    dolar sürmeyi nerde kesecek o da önemli
    yatırım tavsiyesi değildir.
    piyasa bu rezervlerin dustugunu goruyor da neden dolari daha dusukten fiyatlandiriyor?

yukaridaki soruyu cevaplayan alimdir

6.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Altın gel beni al diyor.
    Aynen bende zor tuttum kendimi 1188 lerde... sonra dönüp 6 dan dolar aldım...5 yıl tutarım dersen altın...ama 1-2 yıla oynayalım dersen dolar daha mantıklı...burda yazılanlardan analiz ettiğim ABD güçlü ise Altın Dolar karşısında geberiyor...ve şu mecrada ABD güçlü geliyor....

Adamların ekonomisine bak...Japolar Yen geberainde Dolar bazında çok kazanalım derdinde...ABD de Dolar güçlendikçe verileri düzeliyor..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
    Mcdonald's Tr sonunda zammı yapmış. Şu an bigmac endeksine göre dolar 5.65 oldu. Yani artık maks düşeceği yer orası veya +/-2,5%
    Ytd

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Hım bu demektir ki merkez bankası dolar rezervleri ile dolar arasında direk korelasyon var.O zaman merkez rezervleri sıfırladımı dolar da sıfırlayacak))))))) Yanlış mıyım arkadaşlar.
    Bence yanlış olan MB ))) ...madem kendini sıfırlamaya çalışıyorsun ne diye faizi arttıyorsun...🤔 Bence MB neyaptığını bilmiyor )))

Bu piyasa analizinde,Katar veya "Kaynağı..." her nedense hiç "....bilinmeyen" ha bire girip çıkan XXX etken hariç )))

Sayfa 489/1000 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •