Sayfa 499/1000 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599999 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ben doalrlarımı aldım yatıyorum ekim sonuna kadara dolara ilişkin yazmayacağımı söyledim. yükselme sebeblerini biliyomda niye düşüyor bende bilmiyorum. ama yükselme sebebleri aynen devam ediyor
    merhaba Ayhan bey, (üstat desem mi) ekim ortasına kadar yazmayacağım demiştiniz. Ben de ne yapsam da yazdırsam diye düşünürken, dün sizin ofisin koridorda konuşulanları sizden duymalıyız diye size atıf yaptım. Amacıma biraz ulaştım ) ama daha çok bilgi var sizde, yazmanızı bekleriz.

2.  Alıntı Originally Posted by AntalyaDR Yazıyı Oku
    Dolar 6.5-7 de 2 açıkladılar ,%10 altta iken -2 açıklamazlarsa TUİK e olan güvenim sıfırlanır
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    %2 den fazla enflasyon rakamı beklmiyorum tuik sağlam ve sıkı çalışıyor
    Bakın ne kadar sağlam bilgiye sahip insanlar olduğunuzu yazdığınız yazılardan anlıyorum. Zira , bitişik komşum genç istatistikçi çok detaylı şeyler anlatıyor, sizi doğruluyor. Ama hepimiz sonuçta kendi enflasyonumuzu biliyoruz. Paramızı da ona göre yönlendiriyoruz. Bazen çok risk alıyoruz. Risk olmadan iyi getiri de olmuyor.

3. [QUOTE=derinlikler;2680399]Saat 14.10 'a kadar 6.06 üstüne at.İmplant ile uğraştırma beni

Canını ve dişini sıkma sn. derinlikler. İster üstünde ister altınd kalsın, yeter ki biz sağlıklı kalalım.

4. Dolardan euro yami, yoksa tersi ambitraj mı avantajlı şuan

5. Bilmediğimden soruyorum.
    Paritede ambitraj yapmak hangisinde avantajlidir.

Euro eskide USD artida

6. bu dün açıklanan merkezin brüt döviz rezervi
    Merkez Bankası brüt Döviz rezervleri 2 milyar 572 milyon dolar azalışla 66 milyar 349 milyon dolar olarak gerçekleşti.

https://www.bloomberght.com/haberler...zervleri-dustu

bu da 2006 yılı
    Merkez Bankası rezervleri 2006 yılı sonunda 60 milyar 845 milyon dolar seviyesinde bulunuyordu.
    http://www.iha.com.tr/haber-merkez-b...ra-cikti-2003/

brüt dolar rezervimiz 12 sene öncesi rakamlara düştü. stoklar hızla eriyor.
    sanırım muhalefet ve vatandaşta, dolar çıkıyor olunca daha çok tepki olduğu için belki dolar düşsünde diyerekten bu kadar hızlı ve sert eritiliyor. 2 yıllık faiz yüzde 25 i geçti enflasyon 20 de. Ama genel algı dolar çıkınca ooo olduğu için bu yöne ağırlık verilmiş gibi görünüyor. yoksa 2006 nın rezerv rakamlarına inmişiz. bu bi de brüt. net ne kadar kim bilir. 470 milyar dolar civarı total dış borç olduğu varsayılırsa cari açık vs ile 60 milyar dolar civarı brüt rezerv ne bileyim....
    yatırım tavsiyesi değildir.

7. erdoğan ve merkel konuşmasında, rte konuşma yaparken bişeyler oldu ve biri dışarı çıkarıldı.

8. McKinsey ile çalışmaya karar verdik'
    Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, “Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek†dedi.
    https://www.haberturk.com/mckinsey-e...158573-ekonomi

total dış borç çok olduğu için sanırım biz kontrol edelim denilmiş olabilir, borcun çoğu conilere. yoksa bunların mazisi danone den şundan bundan belli

Sayfa 499/1000 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •