Special Days Image
Sayfa 510/1000 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520560610 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 4,073 - 4,080 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

adam salak mı diğer firmalar Türk vergi sistemi ile muhattap olmazken onlar kalkıp Türkiyede tükkan açsınlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    adam salak mı diğer firmalar Türk vergi sistemi ile muhattap olmazken onlar kalkıp Türkiyede tükkan açsınlar
    Kime yazdiniz bunu, bizim G. Ahmedemi?

Baktim Amazon Almanya, gumrugu pesin aliyormus!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Beyler

Amazon.com.tr acildiginda ben zannettimki Amazon bu urunleri TR de biryerde depoluyor haliyle onceden gumruk vergisi verilip yasal sekilde depolara geliyor oradan siparis verenler mal yollaniyor

Uyaniklar bakin naapmis

Sen Amazon.com.tr ye gidip siparis veriyorsun adamlar TR deki depodan degil Almanyadaki depodan yolluyor. Aliexpress ten gelen mallari acmayan sorgulamayan gumruk vergisi istemeyen Turk PTT gorevlileri haliyle Amazon Almanyadan yollanan kutuyuda acmaz heralde diye millet dua ediyor. Asagida okuyabilirsiniz

https://forum.donanimhaber.com/tr-ni...80530-12854#-1

Ulan bu adamlar Turkiyenin dis ticaret acigini resmen manyak gibi patlatacak. Hakkaten cok uyaniklar ve bizim PTT gorevlileride avanak avanak bu kutulari adreslere dagitiyor. Devlette insanlarda Turk sirketleride hicbirisi sikayet etmiyor herkes halinden memnunda, ulkenin bu kadar cok kisisel ithalata ayiracak dovizi yokki arkadaslar yanlismi dusunuyorum

Ayrica boyle bir serbest ithalat yani gumruksuz ithalat Turkiye sinirlari icinde ilgili sanayilerin kurulmasini imkansiz hale getirir.
    Benim ürünlerim Türkiyeden geldi. Evet aksama oldu ancak geldi.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Ciğer orta yerde ama bazı ciğerci kedileri hala avanak avanak ciğercinin önünde yalanıp duruyor, hülo hülo diye viyaklıyorlar. Bu ciğerci kedilerini Dolar 2 Tl yi geçmez dedikleri günden beri tanırım aradan geçen zaman içinde ciğerci kedilerinin çoğu telef oldu ama geride kalan üç beşi hala akıllanmadılar. Değil 1 Dolar bozdurmak 1 Cent bozdurmam, helede faiz düşecek paranızı aylık bağlayalım diye keriz avlayan , boyunlarına kadar moka batmış ama hala kuyruğu dik tutan bankalara hiç kaptırmam.
    Umut hocam ekonomiyi abd li şirketin yönetmesine ne diyorsunuz peki?

Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Umut hocam ekonomiyi abd li şirketin yönetmesine ne diyorsunuz peki?
    Nasıl yani benim bildiğim zaten 1938 den beri öyle değil mi.)))))))))))

6. Son düzenleme : british; 29-09-2018 saat: 09:53.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Amazon.com da gümrük vergisini peşinen alıyor. Adına da deposit diyor, az gümrük ödenirse artanını iade ederim diyor.

Ha devlete ödüyor ödemiyor bilemem, zira 2 yıl önce 300dolarlık bir alışverişin vergisini peşinen aldı benden ama elime gümrük vergisinin ödendiğine dair bir belge ulaşmadı.

Biraz muallak işler.

Bazı kişilere vergi ödenmezse alınan depoziti iade etmiş, donanımhaber adlı sitede okumuştum.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

ya adam beni boşa yoruyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 510/1000 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520560610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •