Sayfa 547/1000 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 4,369 - 4,376 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Sn. Ayhan53 yarışmada sonuncu olmuşsunuz. Bunu nasıl başardınız. Gerçekten merak ettim sonuncu olmak miydi amacınız.
    Bir ara üniversite sınavında sifir puan almak için sınava girenler vardı ama hiç biri sifir alamamisti...sifir almak için de bütün soruların doğru cevaplarını bilmek gerekiyor😁

2.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    bırakmazlarsa 6,20 ler tekrar gelir mi?
    geri vites reco lanet olası fedarrel ler deyip olay mahalini terkedecektir

3.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    sayın hakem,şuan dow jones 26 700gibi eğer 25 500 aşağı yönde kırılırsa büyük krizi başlamış olarak kabul edebiliriz, bakın 2019 0rtalarınıda gösterebilirler belki biraz daha ilerisinide ama büyük kriz kaçınılmaz 2008 in birkaç misli bişey
    Sayın Üye,bahsettiğiniz kriz başlamadan,bizler,yani küçük birikim sahipleri ne gibi önlemler alabilir? bu krizi en az zararla atlatabilmek için...

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,406
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Üye,bahsettiğiniz kriz başlamadan,bizler,yani küçük birikim sahipleri ne gibi önlemler alabilir? bu krizi en az zararla atlatabilmek için...
    düşüncem şudur, eğer olacaksa [bana göre olacak] ve 2008 krizindeki düşüş yaklaşık 1.5 yıl sürmüştü bunun 2008 e göre birkaç misli olacağına göre bu düşüşün yani krizin şöyle 3 yıl 4 yıl sürebileceğini düşünüyorum, nasılbir önlem alınabilir cevabı çok basit nakitte beklemek denebilir., pek yazmam ama yatırım tavsiyesi değildir diyeyim

5.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    düşüncem şudur, eğer olacaksa [bana göre olacak] ve 2008 krizindeki düşüş yaklaşık 1.5 yıl sürmüştü bunun 2008 e göre birkaç misli olacağına göre bu düşüşün yani krizin şöyle 3 yıl 4 yıl sürebileceğini düşünüyorum, nasılbir önlem alınabilir cevabı çok basit nakitte beklemek denebilir., pek yazmam ama yatırım tavsiyesi değildir diyeyim
    Nakitte beklemek de yeterince risk içermiyor mu?

Diyelim, 25 den mevduata girdin,pat enflasyon 40 olmuş eridi para
    6 dan dolara girdin,pat faiz 40 a çıkmış,oturup doların başını bekle

Taş kağıt makas oyunu gibi ve nakitin başına birşey gelmesin diye her seferinde doğru tahmini yapmak zorunda kalıyorsun.Zaten eninde sonunda bir hataya düşürmek için, trend yerine daha çok oynak piyasa görüyoruz.

Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Sn. Ayhan53 yarışmada sonuncu olmuşsunuz. Bunu nasıl başardınız. Gerçekten merak ettim sonuncu olmak miydi amacınız.
    Bir ara üniversite sınavında sifir puan almak için sınava girenler vardı ama hiç biri sifir alamamisti...sifir almak için de bütün soruların doğru cevaplarını bilmek gerekiyor��
    amacım sonuncu olmaktı ve teknik analiz yeteneklerimi çalıştırıp 2018 de taban taban gidecek akğıtları buldum

yalnız seçtiğim kağıtlar sanırım ilk 2birara beni 2.liğe kadar taşıdı sonraki ayalrda göçtü
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,406
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Nakitte beklemek de yeterince risk içermiyor mu?

Diyelim, 25 den mevduata girdin,pat enflasyon 40 olmuş eridi para
    6 dan dolara girdin,pat faiz 40 a çıkmış,oturup doların başını bekle

Taş kağıt makas oyunu gibi ve nakitin başına birşey gelmesin diye her seferinde doğru tahmini yapmak zorunda kalıyorsun.Zaten eninde sonunda bir hataya düşürmek için, trend yerine daha çok oynak piyasa görüyoruz.
    nakitte derken böyle bir düşüş bekliyorsak tabiiki döviz veya altın, düşüşte yanılıyorsak zaten zarar çift taraflı olacaktır düşüşü doğru tahmin ettiysekte endeksin düşüşü ve dövizin yükselişinden çifte nemalanırız,tabii hayatımızda kaç kere böyle nemalandık kocaman bir hiç, nasıl olduysa 2018 ocak ayında 3.77 dolar alarak bir fare tuttuk kendimizce

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    amacım sonuncu olmaktı ve teknik analiz yeteneklerimi çalıştırıp 2018 de taban taban gidecek akğıtları buldum

yalnız seçtiğim kağıtlar sanırım ilk 2birara beni 2.liğe kadar taşıdı sonraki ayalrda göçtü
    Bir dolarcıya da bu yakışırdı zaten.. tebrikler sayın başkan 🙂

Sayfa 547/1000 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •