Sayfa 549/1000 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 4,385 - 4,392 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Sn doktor rahip olayına bu kadar önem atfediyorsanız dış güç retoriğini de kabulleniyorsunuz demektir..

Oysa bu mevcut fiyatlama bana kalırsa resesyon fiyatlamasaydı.. düşünsenize bilmem kaç çeyrektir büyüme rekorları kıran bir ekonomi bir anda resesyona giriyor ve bu zaten yep programında da zımnen kabullenilmiş oldu üstelik hükümet tarafından.. resesyon ile birlikte işsizlikte görüleceğe benziyor.. bu da stagflasyon demek.. 7,2 bir anlamda stagflasyonun fiyatlamasıydı.. piyasa her zaman önden gider..

Bu ülkede darbe teşebbüsünde bile ancak üç kuruş oynayan doların ne idüğü belirsiz bir papaz yüzünden bu kadar savurması pek olası gelmiyor bana bu yüzden..

Neyse bunlar benim görüşlerim kesin doğrudur diyemem yani ytd ��
    Cok guzel tespitler, tesekkurler.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2.  Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    Sadece kendi düşüncem.Teknik analizim yok.

Asıl sonuç ekim sonunda ppk toplantısında olacak görüşündeyim.MB 625 yapmadan önce RTE neler saydırmıştı.
    Rte faize karşı çünkü enflasyon artıyor bu sayede.Rte için varsa yoksa düşük enflasyon düşük faiz.
    Şimdi MB 25 ekimde (yanlışım yoksa) faiz artırırımı yapamayacak.Öyle bir göt yok.Çizer Rte . Zaten yapacağını yaptı.İnancıda yok Merkez bankasına zaten. Peki döviz o zaman ne olacak.İşte bence ekim sonundaki artışı MB nın rezerv eritmeleride kurtaramayacak.Dolar gördüğü yerleri unutmuyor sanırım.Oralara bir uğrar.
    Doların 5.50-5.60ları görebilmesi imkansız diye düşünüyorum.Denemeye çalışıyor ama birileri inmesini istemiyor gibi.Rte bile kur hakkında pek sevmiyor konuşmayı.
    Papaz falan hikaye ! Evet piyasayı fiyatlıyor çünkü algı oluşmuş durumda.Halbuki bu adam kaç senedir hapiste.Kutsal su mu serpiştirdi şimdi dövize
    Papaz bence bahane.
    Fitchin uyardığı likitide sorunu kapıda.
    Bankacılık 110.665 gene sağlam düşmüş.Bugün 6.05leri görmesi bunun sebenindendi bence.
    Enflasyon gene ayarlama yapılırsa 21 yapılmazsa 23-24
    Bişeylerin üstü hep örtülüyor. Herşey tersine giderken dolar azalıyor.P.faizi 26.06 olmuş.Dolar artınca politika faizi artıyor, düşünce de düşsün ozaman.Madem gül bahçesindeyiz.
    MB 24 yapmıştı faizi gene makas açılmaya başladı.25 ekimden sonra nasıl kapatacak o makası.İşte doları kim tutacak ozaman.MB rezervleri ozamana bi 5 kağıt daha erir.Bakalım bekleyip görelim.

Tavsiye değil sadece şahsi düşüncelerimdir.
    İyi geceler.Saygılar
    Katılıyorum...
    Ama mevcut iktidara eskiden olduğu gibi şimdiden bu ülke vatandaşı olarak bir gram güvenim yok...bu oyunu bozacak kimse yok..
    Putin taktiği yapmaya çalışıyor ama bizde yer altı kaynakları yok...
    Sıkıldım bu durumdan..

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Aynen bende teşekkür ederim sn.effendy75.

4.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Cok guzel tespitler, tesekkurler.
    Eywallah 🙂

5.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Aynen bende teşekkür ederim sn.effendy75.
    Eywallah 🙂

6.  Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    Sadece kendi düşüncem.Teknik analizim yok.

Asıl sonuç ekim sonunda ppk toplantısında olacak görüşündeyim.MB 625 yapmadan önce RTE neler saydırmıştı.
    Rte faize karşı çünkü enflasyon artıyor bu sayede.Rte için varsa yoksa düşük enflasyon düşük faiz.
    Şimdi MB 25 ekimde (yanlışım yoksa) faiz artırırımı yapamayacak.Öyle bir göt yok.Çizer Rte . Zaten yapacağını yaptı.İnancıda yok Merkez bankasına zaten. Peki döviz o zaman ne olacak.İşte bence ekim sonundaki artışı MB nın rezerv eritmeleride kurtaramayacak.Dolar gördüğü yerleri unutmuyor sanırım.Oralara bir uğrar.
    Doların 5.50-5.60ları görebilmesi imkansız diye düşünüyorum.Denemeye çalışıyor ama birileri inmesini istemiyor gibi.Rte bile kur hakkında pek sevmiyor konuşmayı.
    Papaz falan hikaye ! Evet piyasayı fiyatlıyor çünkü algı oluşmuş durumda.Halbuki bu adam kaç senedir hapiste.Kutsal su mu serpiştirdi şimdi dövize
    Papaz bence bahane.
    Fitchin uyardığı likitide sorunu kapıda.
    Bankacılık 110.665 gene sağlam düşmüş.Bugün 6.05leri görmesi bunun sebenindendi bence.
    Enflasyon gene ayarlama yapılırsa 21 yapılmazsa 23-24
    Bişeylerin üstü hep örtülüyor. Herşey tersine giderken dolar azalıyor.P.faizi 26.06 olmuş.Dolar artınca politika faizi artıyor, düşünce de düşsün ozaman.Madem gül bahçesindeyiz.
    MB 24 yapmıştı faizi gene makas açılmaya başladı.25 ekimden sonra nasıl kapatacak o makası.İşte doları kim tutacak ozaman.MB rezervleri ozamana bi 5 kağıt daha erir.Bakalım bekleyip görelim.

Tavsiye değil sadece şahsi düşüncelerimdir.
    İyi geceler.Saygılar
    Denklemin Erdoğan-Mb ayağı bence doğru teşhis edilmemiş, mikrofona konuşmakla, icraata dökmek farklı şeyler, faize karşı diye diye faizler %30'lara dayandı, bu nasıl karşı olmak, siyasetn söylenen şeyleri çok dikkate almamak lazım, dediğim gibi önemli olan icraattır.

Sayfa 549/1000 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599649 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •